Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Jaki profil? Fabrycznie mam 55, czy są lepsze od 60?

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Wejdzie spokojnie. Nawet będzie lepsza bo szersza opona lepiej chroni felgę.
    No i z drugiej strony będzie gorsza, bo autem będzie bardziej bujało... Coś za coś, chociaż w sumie opona nie jest od tego żeby chronić felgę.

Profil 50 pasuje raczej do 17 niż 15, szukałbym czegoś wyższego jednak..

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Wręcz przeciwnie. Szersza opona powoduje, że samochód ma wyższą stabilność. Do tego profil boczny będzie niższy więc opona nie będzie pływać w zakrętach.

A co jest od tego żeby chronić felgę jeśli nie opona?

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez GRUBY Zobacz posta
    No i z drugiej strony będzie gorsza, bo autem będzie bardziej bujało... Coś za coś, chociaż w sumie opona nie jest od tego żeby chronić felgę.

Profil 50 pasuje raczej do 17 niż 15, szukałbym czegoś wyższego jednak..
    Mógłbyś rozwinąć myśl. Mam jeszcze kilka miesięcy do zakupu (dzisiaj oddałem na skup stare z bieżnikiem na oko 2-3 mm za 50 zł komplet) więc mam czas do namysłu. Mam nadzieję, że rozmiar 195/50 nie spowoduje np. szybszego zużycia zawieszania lub innych problemów. Nie wydaje się jednak by to było możliwe. Profil jest w procentach więc 195/50 to co najmniej taka sama wysokość opony co 175/55 czy 155/60, a od fabrycznego 185/55 to tylko 4mm różnicy (chyba, że źle liczę). Za to opona jest szersza i lepiej trzyma się drogi. Jestem otwarty na krytykę tego pomysłu.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Nie straszcie chłopaka. Corolla E11 miała fabryczny rozmiar 195/50R15. Zakładaj i się nie przejmuj, Maciek bekę kręci.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Najlepiej obliczyć sobie na jednym z wielu kalkulatorów felg/opon, na przykład TUTAJ.
    Wiadomo, że jeśli zakładasz felgi większe niż fabryczne, to z automatu opony muszą mieć mniejszy profil, żeby łączna średnica koła była jak najbardziej zbliżona do fabrycznej. Zbyt duża różnica będzie prowadzić do przekłamania wskazań prędkościomierza i np. obcierania opon o nadkola przy większym obciążeniu.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Odgrzałeś to przez przypadek czy zajmujesz sie marketingiem v10.pl ?
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Domyślnie

Moja wina - wywaliłem wczoraj posta użytkownika "1-postowego z reklamą w podpisie", a pod nim podpisał się Credt. No i post Credt'a został (wcale nie jako reklama v10 ).

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Zgadza się. Mojego też można usunąć, bo Ameryki nie odkrywa.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

zostawcie tego posta - mi się już przydał

Domyślnie

Ma ktoś doświadczenie czy bardzo trzeba uważać na dołach przy oponach 205/45r17 ? Pojazd to miejskie, lekkie auto, ~1050kg. Bo myślę czy po dojechaniu opon kupować alu 16(195/55) czy 17, aktualnie na 15(185/65) można się niemal wcale nie przejmować nawierzchnią i nie chcę żeby po zmianie trzeba było omijać, bądź hamować przed każdą trochę większą dziurą aby felgi nie pokrzywić lub opony nie uszkodzić ;p Kusi 17 gdyż komfort podobno nadal jest w porządku, ale wydaje mi się że 16 będzie jednak dużo rozsądniejszym wyborem jeżeli chodzi o wygodę eksploatacji..

Uprawnienia umieszczania postów