Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Mondeo vs. Passat

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Jackass, sam sobie przeczysz, piszesz ze to stara konstrukcja, a pytasz czy wiekowe. Co do wygladu to akurat kwestia gustu, wg mnie wnetrze Mondeo jest o wiele slabsze niz wnetrze Passata. Z zewnatrz tez Mondeo szalu nie robi, tym bardziej, ze w produkcji JEST juz nastepca. Osobiscie udalbym sie raczej do francuskiej konkurencji. A kto wie czy nawet nie do amerykanskiej, za takie pieniadze mozna kupic Malibu z bardzo bogatym wyposazeniem. I "normalnym" silnikiem pod maska.

Auto
    Skoda Fabia I

Domyślnie

Ja bym proponował Peugeota 508,najlepiej jakąś bogatą wersję z mocnym dieslem,auto jest perfekcyjnie wykonane

Awatar Paweł Wnuk
    Auto
    F48 s20i, Captur 1.2 EDC, C1,

Domyślnie

Moim zdaniem, idź, przejedź się autami z takim silnikiem i wybierz, w którym się lepiej czujesz. Bardzo rozsądnie, że bierzesz benzynkę. Nie wiem czy można tu mówić o starych konstrukcjach. Nie popadajmy w paranoję.

Domyślnie

Usłyszałem też opinię, że benzyna to błąd. Cena diesla wyższa ale lepsze osiągi i niby mniej pali. Sam już nie wiem...

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Przeciwnie. Diesel to błąd. Osiągi wcale nie są lepsze, spalanie jest niewiele niższe, kultura pracy dużo niższa i do tego wyższa cena oraz wyższe koszty eksploatacji. Diesle to opłacało się kupować kilka lat temu jak ropa była złotówkę tańsza niż benzyna.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

.......i nie było filtrów cząstek stałych, które w większości wypadków utrudniają jazdę miejską. Jeżeli co najmniej 75% przebiegu będzie w trasie to wtedy można się klekotem zainteresować. Inaczej lepiej odpuścić.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Po większych miastach takich jak np. Warszawa można spokojnie codziennie tak przegonić samochód, że filtry DPF nie są aż takie straszne.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

A niby gdzie?? Ostatnio mam (nie)przyjemność dość często w tym molochu przebywać i średnia prędkość z komputera pokładowego nie przekracza 25km/h. Poza tym to auto ma służyć Tobie, ja nie mam zamiaru po pracy zamiast śmigać do domu jechać na obwodnicę miasta i butować żeby się jakiś filterek przepchał....

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Ja mieszkam po drugiej stronie Wisły i jeżdżę głównie mostami w dodatku o takich porach, że spokojniej mogę się rozpędzić nawet do 100 na godzinę (przepisowo 90). A poruszając się po mieście mam średnią prędkość wyższą od ciebie. Wystarczy czasem zjechać z głównej ulicy i nie stać w korku jak wszyscy.
    Sam mam samochód bez DPF, więc się nie przejmuję, ale nie miałbym z nim raczej problemu.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Najpierw trzeba przejechać kilkanaście km żeby silnik się rozgrzał a potem drugie tyle ze stałą prędkością żeby filtr się wypalił (i to przy założeniu, że następuje wtrysk benzyny do filtra w celu obniżenia temperatury wypalania). Nie wystarczy się rozpędzić kilka razy do większych prędkości. A jeśli zgasimy auto w trakcie wypalania bo akurat dojedziemy na miejsce to szybko wykończymy filtr. Trzeba pamiętać, że filtr do wypalenia wymaga wysokich temperatur (koło 600 stopni Celsjusza). Normalnie takie temperatury w wydechu nie występują.

Edit: nawiązując do wypalania w mieście: przejazd dzisiaj przez całą trasę łazienkowską, (wjeżdżając na trasę celowo zresetowałem kompa), mniej więcej od 6:47 do 7:00. Średnia z kompa 40 km/h a było bardzo luźno.
    Ostatnio edytowane przez micrus ; 29-10-2013 o 07:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów