Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Klasa B do 20 000 PLN

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie Klasa B do 20 000 PLN

Witam,

Jestem bratem Greya, ale pozwolil mi zalozyc temat pod jego nickiem, wiec tak. Chce kupic swoje pierwsze wlasne autko. Interesuja mnie hatchbacki segmentu B do 20 000 PLN, a teraz szczegoly:

- Auto musi mieć chociaż 2 x airbags, radio z CD, klimatyzacje, ABS, el. szyby, wspomaganie kierownicy i centralny zamek, mile widziane seryjne alufelgi,
    - Fajnie jakby pozycja za kierownica byla wyzsza, czyli aby siedzisko bylo regulowane na wysokosc lub auto mialo standardowo taka konstrukcje. Jednak ten punkt to nie koniecznosc,
    - Silnik benzynowy o mocy od 85 do 100 koni, ale raczej blizej setki, fajnie tez by bylo jakby to byla jakas wersja lekko usportowiona seryjnie,
    - Auto moze byc 3 drzwiowe, nie wymagam 5d
    - Rocznik nie starszy niz 2003,
    - Chcialbym aby ceny czesci byly w miare przystepne i latwo dostepne.

Interesuja mnie wasze propozycje, gdyz mam kilka swoich i od brata, ale byc moze jakas pominalem i kazda wasza sugestia sie przyda. Jestem otwarty na kazda marke!

Z gory dziekuje

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

No tak- z konta brata na pewno dostaniesz lepsze propozycje niż miałbyś się rejestrować jako nowy użytkownik... Ja postów usera Grey nie kojarzę dobrze i nie podoba mi się jego zdanie, ale w końcu to nie żurek żeby go lubić, więc pomogę i napiszę, że najlepszą propozycją będzie krajowy Suzuki Swift 1.5. W każdym razie ja takiego wyboru bym dokonał i jeśli miałbym jeszcze coś ewentualnie wziąć pod uwagę to byłaby to Mazda 2 1.5. Obydwa auta bardzo dynamiczne, świetnie się prowadzące, ultraniezawodne, wysoka pozycja + regulacja wysokości fotela w standardzie w tych wersjach.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Nie zdecydowalem sie na zalozenie nowego konta bo Bartek mowil mi, ze tu banuja za podwojne konta, a korzystam z jego kompa. Dzieki za propozycje, maciek-m. A orientujesz sie jak ksztaltuja sie ceny czesci i koszty serwisowe? Tez myslalem nad Suzuki, sam zdawalem prawko na nowym Swiftcie (zaluje, ze nie moge pozwolic sobie wlasnie na ten model) i bardzo przyjemnie sie jezdzilo. Oferta Mazd 2 niestety jest mocno ograniczona ;(

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Nie wiem jak kształtują się ceny części, bo wersją Sport zrobiłem 115 tysięcy km i choć go nie oszczędzam to nic szczególnego nie wymieniałem. Tarcze, klocki, paski, filtry tanie jak barszcz. Za robociznę kokosów nie zapłacisz, bo wszystko jest proste, a auto w Polsce dość popularne i każdy mechanik ogarnie.

Domyślnie

Ja mając 20k zł na pierwsze auto sprawiłbym sobie takiego japońca: http://otomoto.pl/honda-civic-1-6-vt...C31111793.html . Oczywiście link przypadkowy.

EDIT: Nie zauważyłem że interesuje Cię segment B. Można za te pieniądze dorwać całkiem fajną Ibizę. http://otomoto.pl/seat-ibiza-najboga...C31110816.html

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Na dobrą sprawę niekoniecznie musi być B, ale z pewnych względów nie mogę sobie pozwolić na auto dłuższe niż 4m z leciutkim kawałkiem, a też nie chcę jakiegoś liliputa pokroju Pandy. Ibiza niezbyt mi się podoba z wyglądu, a co myślicie o 206 i Clio III? 206 to dość stara konstrukcja, ale może była unowocześniona pod koniec produkcji? Zauwazylem tez, ze daloby rade z 207, wiem ze 206 to dosc solidna konstrukcja, jak z 207? Mial ktos stycznosc i uczciwie sie wypowie?

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

W 206 najbardziej kuleje tylne zawieszenie, jest drogie w naprawie bo to belka na drążkach. Clio III jakoś szczególnie awaryjne nie jest po prostu jak to w francuskich i Włoskich psują się duperele kosztujące nie za duże pieniądze.

Auto
    Golf VII 1.4 TSI

Domyślnie

Ja proponowałbym Mitsubishi Colta 95KM. Osobiście posiadam taki samochód od 2011r i jestem z niego mega zadowolony. Mój egzemplarz jest z 2009r i za 20000pln właśnie taki lub może 2010r wyrwiesz. Plusy samochodu: oszczędny (średnie spalanie na poziomie 6l przy "normalnej" jeździe 90-120km/h obroty 2-2,5tys), dynamiczny, bardzo fajna skrzynia biegów stawiająca lekki opór, przestronne wnętrze, bezawaryjny. Wady: kiepska jakość plastików, mały bagażnik (aczkolwiek dla mnie akurat nie ma to najmniejszego znaczenia), kontrowersyjny design ( chociaż dla mnie najładniejszy w klasie ), droższe części eksploatacyjne niż w VAG-u. Dodatkowo samochód spełnia jeszcze jedno twoje założenia- siedzi się nieco wyżej Osobiści przymierzam się do zmiany samochodu i teoretycznie mógłbym Ci opchnąć swój, ale mam kilku chętnych w rodzinie na odkup. Naprawdę z czystym sumieniem stwierdzam, że spośród wszystkich samochodów, które miałem ten zajmuje wysoką 2 pozycję bo na pierwszym zawsze będzie mitsubishi space runner, którego posiadałem z 7lat temu (kupując Colta w dużej mierze kierowałem się sentymentem do runner i nie zawiodłem się). Poczytaj sobie o tym autku http://www.autogaleria.pl/auto_test/...nvite,309.html

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Jeżeli 20 tysięcy to nieprzekraczalna bariera i interesujesz się Clio III to kupuj jedynie z prostym silnikiem 1.2 16v 75KM. Za szybki to on nie będzie, spalanie średnie około 6-6,5 litra.... 1.2 TCe za te pieniądze to dostaniesz pewnie tylko jakiegoś ulepionego zza granicy, w diesle 1.5 dci bym się nie pchał. Ewentualnie poszukaj benzynowych 1.4 98km lub 1.6.

W moim po niecałych 50 tysiącach przebiegu wymienione zostały akumulator, lewy łącznik stabilizatora i dwie tuleje pod wahaczem. Na wiosnę pewnie papa powiedzą klocki hamulcowe z przodu. Poza tym tylko okresowe wymiany oleju filtrów itp. Części wybitnie drogie nie są

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Clio III jakoś szczególnie awaryjne nie jest po prostu jak to w francuskich i Włoskich psują się duperele kosztujące nie za duże pieniądze.
    No może poza elektrycznym wspomaganiem, które jest też w Micrze i Modusie, psuje sie dość często, ASO woła 6500 za to, bo wymieniają cała kolumne kierowniczą i nie da się tego przeszczepić z innego auta, bo wspomaganie ma zapisany VIN na kości jednokrotnego zapisu

Uprawnienia umieszczania postów