Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Klasa B do 20 000 PLN

Domyślnie

Moim zdaniem 206 odpada - kiedyś byłem oczarowany tym autem, ale gdy kolega sobie takie kupił to mi przeszło. I nie chodzi o samo zawieszenie, ale inne drobne, acz irytujące uszczelki - a to nawiew, a to kierunkowskazy, centralny nie działa, wspomaganie cieknie...

Ibiza to ciekawa propozycja, ale widzę że jej nie chcesz. Może więc pomyśl o polo? W tym zakresie cenowym powinieneś już jakieś znaleźć.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Za taką kasę spokojnie możesz kupić Punto 1.4 multiair 105. W tych latach Punta są już sprawdzonymi konstrukcjami, a rzeczy które się psują to drobnostki i są przede wszystkim tanie. Auto ma dobre osiągi i zjada przeciętne ilości paliwa.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Swifta bierz . Miałem sporta i nie rozumiem jak można narzekać na brak miejsca. Pomijając bagażnik to zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca jest praktycznie tyle co w kompakcie. Dla pasażerów jest to duże i wygodne auto. Jeżdżąc normalnie głównie krótkie trasy i sporo po małym mieście, nie byłem w stanie mieć spalania większego niż 7l z klimą. Na spokojnej trasie 5-6l.

Jedynie dwa mankamenty znalazłem, przez które sprzedałem to auto - z tym, że obydwa są raczej problemem tylko w sporcie:
    - twardość zawieszenia - mam w okolicy trochę rozwalonych dróg gdzie musiałem jeździć 20-30kmh, kiedy wszyscy inni mieli 50-60;
    - w trasie bardzo przeszkadzał brak 6-tego biegu, zwłaszcza na autostradach i ekspresówkach;

Kusi mnie obecnie nowa wersja sporta, która ponoć ma poprawione te "problemy", tylko trochę mi szkoda $ na salonowego, gdzie za 10k więcej kupuje się kompakta z podobnymi osiągami. Kto wie, może skończy się też na 1.5 .

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

w 1.3 nie ma problemu z hałasem. Przy 180 km/h ma niecałe 5000 obrotów jak dobrze pamiętam. Skrzynia jest długa.

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Nie pamiętam obrotów dokładnie, ale pamiętam, że w sporcie powyżej 120-130kmh było bardzo głośno, a i te prędkości na dłuższą metę odpadały. Jeśli miałem jechać cały dzień autostradą to 100-110 . Ale sport miał krótką skrzynię zestrojoną bardziej pod szaleństwa przy niższych prędkościach niż pod długie trasy .

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Arrival- Przy licznikowych 215 na piątce czyli ostatnim biegu jest już przy odcięciu- tak zestopniowane, jak piszesz- do niższych prędkości. Zresztą w Polsce nie ma autostrad, więc to nieważne. Hałas oczywiście jest, ale największy jest właśnie przy ok 120-130, potem jakby ciszej i już od 170 darcie japy. Dla mnie Sport był za miękki i za bardzo się przechylał na boki, więc wymieniłem całe zawieszenie na sportowe z regulacją wysokości i twardości i wszystkie gumki na poli. Teraz jest idealnie tylko po gorszych drogach się nie da jeździć, ale to drobny szczegół.

1.5 już nie kupisz, bo w nowej budzie jest tylko 1.2 i Sport.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Dziś po wnikliwej analizie i konsultacjach na żywo siadam na otomoto.pl i zaczynam szukać aut, część z tych które mi poleciliście i te, o których rozmawiałem ze znajomymi, a mianowicie:

- Suzuki Swift 1.3 lub 1.5
    - Peugeot 207 1.4 VTi
    - Renault Clio III 1.4 16v
    - Ford Fiesta 1.4 16v, tylko nie wiem czy dam radę zmieścić się w 20 000 i żeby auto nie było bite, tu przyznam że kusi mnie wygląd
    - Mazda 2 1.3
    - Fiat Grande Punto 1.4 16v, MultiAir jest chyba tylko w EVO, a ten mi się w ogóle nie podoba
    - Alfa Romeo MiTo 1.4 16v, podobno dzieli wiele części z Punto, nietuzinkowa i całkiem ciekawa, nie padła w propozycjach, ale też nie celuje w mój budżet bo mam za mały o ok. 7 tys., ale przypadła mi do gustu! Może ktoś się wypowie o autku?

Volskwagen Polo odpada, obecnej generacji nie dostanę w tej cenie, nawet z zawyżeniem o 7 tys. będzie mały wybór, aby dostać coś ciekawego, a poprzednik mi się nie podoba, tak samo odpada Fabia, która wzorowana na Swiftcie ma daleko do niego, bo autko poznałem i nie przypadło mi do gustu.

Na dobrą sprawę nie muszę kupować samochodu w tym roku, bo chcę znaleźć naprawdę ciekawą ofertę, a tych jest niestety niewiele. Także temat trochę się pociągnie, bo też chciałbym aby auto nie było na drugim końcu polski, a najlepiej na terenie woj. pomorskiego i tu też jest ograniczenie dodatkowe, no ale poszukiwania już zaczynam i będę wdzięczny za opinię na temat Alfy i 207-ki, bo poki co byla 206

Auto
    Trzy diamenty

Domyślnie

Ja posiadam 207 1,4VTI . Przez 4 lata i 70000km popsuł się tylko łącznik stabilizatora za 45zeta+40robocizna, nie liczę wymiany klocków po 42000km. Spalam 7,5-8,0 w mieście (Sosnowiec) i 6,0-6,5 trasy. Jeżeli chodzi o moc to miałem dużo do czynienia z Ibizą IV 1.4 85KM oraz Fabią II 1.4 85KM i nie odczułem żadnej różnicy. Czasem muszę dolać oleju między wymianami i to jest jak na razie jedyny mankament. Miejsca z przodu w brud ja mam 185cm, z tyłu mało.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Alfa oprócz tego ze trzydrzwiowa i z tym silnikiem to własciwie mało sportowa, to właściwie taka trochę droższa wersja Punto. Ja bym celował jednak w bardziej wypasionego punciaka niż w mniej wypasioną Alfę. Za 20 tys to chyba brałbym własnie Fiata ew Swifta jeśli nie zalezy Ci na bagazniku. Ale bagaznik zawsze się przydaje.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Porsche Cayenne

Domyślnie

207 bardzo fajne autko.
    Szczególnie 1.6 hdi 90 - jeździłem, przyjemnie i małe spalanie.
    Silnik bezawaryjny, prosty diesel.
    Mito nie ma w tej kasie - auto najfajniejsze ze wszystkich wymienionych.
    .

Uprawnienia umieszczania postów