Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: '99 Toyota Corolla E11 1.4 4E-FE

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie '99 Toyota Corolla E11 1.4 4E-FE

Po ciężkim boju stoczonym na rynku aut używanych odjechałem zwycięsko za kierownicą swojego pierwszego własnego wehikułu. Uznałem, że zakup samochodu to dobry powód, by wrócić na łamy aG - tak więc, oto jestem! W moje ręce wpadła Toyota Corolla z benzynową jednostką napędową o oznaczeniu 1.4, lecz o pojemności zaledwie 1332cm3. Samochód pochodzi z polskiego salonu i miał do tej pory dwie właścicielki (koleżanki z pracy). Jego przebieg to niespełna 214 000 km. Pod maską bryka 86 gniadych, które przy jednoosobowej załodze w pełni wystarczają do sprawnego połykania kilometrów, co miałem okazję sprawdzić, wracając 'Rollą z Wieliczki, gdzie dokonałem transakcji. Niemal 400 kilometrów Toyka pokonała jednym tchem, bez jakichkolwiek oznak zmęczenia. Nie jest to demon szybkości, ale nie zasługuje też na miano zawalidrogi. Droga powrotna obnażyła pewną uciążliwą niedoskonałość, jaką okazał się niemal całkowity brak oświetlenia deski rozdzielczej. Przechodząc do wyposażenia, mój egzemplarz posiada niezbędne minimum czyli: wspomaganie kierownicy, jedną poduszkę powietrzną, radio + klimatyzację, oczywiście "do nabicia" Clarion spełnia tylko swoją podstawową funkcję jaką jest odbieranie fal radiowych, bowiem nie czyta płyt CD (uszkodzony mechanizm). Podejrzewam, że nawet nie warto zabierać się za naprawę tego archaicznego sprzętu audio i w grudniu wjedzie radio z wejściem USB lub na karty (micro)SD. Zabawna historia wiąże się z samym kupnem 'Rolli. Poprzednia właścicielka nie była kompletnie przygotowana do sprzedaży auta - w bagażniku wciąż przewalał się zestaw działkowy, tj. parasol ogrodowy, napompowane rękawki dla dziecka, szmaty itd. Wnętrze nie było odpicowane w żadnym calu, wręcz zniechęcało do zakupu. Potem pojawił się problem z ubezpieczeniem, którego eks-posiadaczka Toyki nie mogła znaleźć i trzeba było wydrukować duplikat w ksero nieopodal miejsca jej pracy. Wreszcie po niemal 5 godzinach spędzonych w Wieliczce byłem gotowy do powrotu... Drugi komplet kluczy został dosłany priorytetem następnego dnia. Trudno mi pojąć, że można w ten sposób sprzedawać samochód. A jednak...

Co już zostało zrobione?
    - naprawione oświetlenie zegarów i konsoli środkowej
    - wyczyszczone wnętrze (poprzednia właścicielka trudniła się m.in. hodowlą batonów, rozrzucaniem po wnętrzu drobniaków, etc.); podejrzewam, że samochód do tej pory nigdy nie był czyszczony w środku
    - zamontowane 2 głośniki z tyłu
    - wylana woda z klosza lewej tylnej lampy
    - wymienione pióra wycieraczek + pomalowane zardzewiałe fragmenty wycieraczek

Plany? Bezproblemowo nabijać kolejne kilometry!

Korzystając z łaskawości jesiennej pogody, urządziłem dziś Toyce ekspresową sesję:

Ostatnio edytowane przez Grap! ; 04-11-2013 o 22:14

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Corollka E11 to moim zdaniem jeden z brzydszych kompaktów, ale Toyota to wciąż Toyota - witam w klubie i życzę bezawaryjnej jazdy!

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Po 214 tysiącach km w rękach damskich właścicielek zainwestuj w porządny pakiet startowy (oleje, filtry, rozrząd), bo wiadomo jak to kobiety "dbają" o serwis samochodu. Poza tym gratuluje nabytku - fajny pierwszy samochód

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

no, nareszcie wrzuciles temat! Dobra klasyczna Rolka, auto nie do zajechania, dupowoz na kazda okazje. Za taka kase jest to chyba najlepszy wybor. Pora na spota

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Gratuluje nabytku! Jak na pierwsze autko to jest więcej niż dobrze. Kompakt o wystarczającej dynamice jak na nasze ograniczenia i słynący z bezawaryjności. Chociaż ze względu na wiek to też bym nie przesadzał z tym. Najważniejsze jak zawsze pakiet startowy, a wtedy można już swobodnie śmigać.
    Ciekawa historia związana z kupnem, ale wbrew pozorom to tylko zwiększa pewność, że dobrze trafiłeś.

Na pewno 1.4? Dynks ma/miał podobną Corolle z tym samym silnikiem i podał 1.3. Zresztą też obstawiam 1.3. Jednak to taki nieistotny szczegół.

wylana woda z klosza lewej tylnej lampy
    Ano z tego co zauważyłem częsty problem starych Toyek.

Rozumiem, że Saab będzie w przyszłości?

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

@Credt, dziękuję za ciepłe powitanie! Nigdy nie postrzegałem E11 jako ideału piękna, ale po dłuższym przypatrzeniu się autu dochodziłem do wniosku, że nie straszy Tak naprawdę przedlifitngowy przód tej generacji zaczął mi się podobać dopiero w momencie kupna Rolki.

@joker5513, w nadchodzącym tygodniu zawiozę Toykę do mechanika na wymianę podstawowych rzeczy po zakupie samochodu. Pewnie wyjdę na szowinistyczną świnię, ale to jak kobiety "dbają" o samochód, doskonale było widać we wnętrzu mojego egzemplarza. Dla nich to tylko środek transportu z punktu A do punktu B

@MCL, deficyt czasowy uniemożliwił mi wcześniejsze pokazanie Toyki światu
    Kosztując tyle ile trzeba, 'Rolla spełniała moje wszystkie kryteria wyboru, więc nie było się nad czym zastanawiać. Ustaliliście już, w którym dniu organizujecie spota, Panowie?

@Szakal, dziękuję za gratulacje! Jak wspomniałem wyżej, Corolla idealnie wpisywała się w moje potrzeby na tę chwilę. Nawet w dowodzie rejestracyjnym mam wstukane "1.4KAT". Z tego, co mi wiadomo, stosując inne oznaczenie Toyota chciała odróżnić nowszą jednostkę napędową od poprzedniej. Gdyby zaokrąglić pojemność skokową to wyszłoby jednak, że to tylko 1.3. Co do tylnego światła - prawie 1/3 wnęki przeciwmgielnego była wypełniona wodą. Nie doszukałem się nieszczelności po zdemontowaniu lampy, ale mogła być ona słabo przytwierdzona. Trudno powiedzieć, co zawiniło - może to kwestia uszczelki. Będę obserwował to miejsce.
    Do Saabów ciągnie mnie cały czas, ale póki co nie mam odpowiedniego budżetu do zakupu i (co ważne!) utrzymania szwedzkiego bolidu. Pieśń przyszłości...

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Gratulacje i welcome back

Dalej mieszkasz za Łomiankami? :P

Co do spota to cos czuje w kosciach, ze we wtorek bedziemy sie widziec
    Mind Full of Colors.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Auto ma swój klimat i wcale nie jest brzydkie. Witaj w gronie posiadaczy Toyek

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grap! Zobacz posta
    Nawet w dowodzie rejestracyjnym mam wstukane "1.4KAT". Z tego, co mi wiadomo, stosując inne oznaczenie Toyota chciała odróżnić nowszą jednostkę napędową od poprzedniej.
    Dokładnie tak. 4E-FE to w rzeczywistości 1.3, ale ja u siebie też mam zapis "1.4 XLI". Powód jest taki, jak napisałeś powyżej. Tak czy siak, trzeba się kiedyś spiknąć na spota, jak zauważył zyszek.
    BTW, inni producenci też lekko naginają. Fiatowskie 1.3 Multijet ma przecież 1248 ccm, a 220 CDI Mercedesa to tak naprawdę 2148 ccm.

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Musisz popracować nad przeczuciami płynącymi z twoich kości, zychu. Wtorek w tym tygodniu za nic mi nie pasuje, chopaky! ;c Postaram się jednak zrehabilitować wizytą na kolejnym warszaffskim spocie I tak - wciąż okolice NDM

O, nawet mamy ten sam silnik, Credt. Swój chłop! O ile spot w przypadku ekipy warszawskiej to nie problem, to nas dzieli jednak paręset kilometrów. Może uda się spotkać na zlocie aG, albo umówimy się kiedyś w połowie trasy

Twoja "Toyka" to chyba trochę wyższy level, micrus​?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów