Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: '99 Toyota Corolla E11 1.4 4E-FE

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Tak mnie naszło przeglądając ostatnie tematy z tego działu, że my młodzi kierowcy żyjemy w fajnych motoryzacyjnie czasach, pierwsze samochody to jak w przypadku tej Toyoty porządne i komfortowe auta którym nic nie brakuje, znikła bariera słabego dostępu do części, braku odpowiedniej obsługi technicznej itp. a jeszcze pokolenie temu pewnie skończyło by się w 90% przypadków na Polonezie, maluchu albo w najlepszym przypadku Golfie.
    Żwawy silnik, dobra jakość i przyjemne zawieszenie, ogólnie dobre auto, gratuluję i typowo japońskiej tzn. bezobsługowej eksploatacji życzę i oczywiście szybkiego pojawienia się Saaba w garażu.

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Naszły mnie dokładnie takie same przemyślenia, gdy zacząłem rozglądać się za samochodem, dżony Jak pewnie wielu, mój ojciec zaczynał od poczciwego Fiata 126p. Silnik nie jest dychawiczny, ale Rolka nie "idzie" z kompletem pasażerów (sprawdzone wczoraj).

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Zawsze można pomyśleć o 4E-FTE z Glanzy. PnP
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Pozwoliłem sobie porównać E10 i E11 w (teoretycznie) tej samej wersji silnikowej, czyli 4E-FE.

Moc: 88 KM / 65 kW (E10); 86 KM / 63 kW (E11)
    Moment: 123 Nm (E10); 120 Nm (E11)
    Masa: 1010 kg (E10); 1060 kg (E11)
    Przyspieszenie: 11,5 s (E10); 12,5 s (E11)
    V-max: 175 km/h (E10, E11)
    Dł./szer./wys.: 406 x 169 x 138 cm (E10); 410 x 169 x 139 cm (E11)

Dziwne, że pomimo tego samego silnika parametry odrobinę się różnią. Wiedziałem o tym, że w późniejszych rocznikach 4E-FE został wykastrowany do 75 KM, ale o wersji 86 (jakaś historyczna? ) nie słyszałem do tej pory.

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dani Zobacz posta
    Zawsze można pomyśleć o 4E-FTE z Glanzy. PnP
    Gdybym "cierpiał" na nadmiar pieniędzy, nie wahałbym się ani chwili

@Credt, nieco dziwi mnie, że w nowszej generacji większość parametrów silnika uległa nieznacznemu, aczkolwiek widocznemu pogorszeniu Zazwyczaj producenci dążą do poprawienia tych wartości w modelach po modernizacji. Wersja 86-konna była normalnie oferowana w E11, więc nie ma mowy o jej unikatowym charakterze

EDIT:

Rolka coraz bardziej moja W czwartek przerejestrowałem auto.

Ogołocona Toyka:

Jeszcze ciepłe

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Zawiozłem dziś Corollę do mechanika i... Tzw. 'pakiet startowy' pochłonął niemal 1/5 ceny samochodu. Wymienionych zostało jednak sporo rzeczy:

- filtry: powietrza, kabinowy, oleju, paliwa
    - olej silnikowy syntetyczny
    - kompletny rozrząd (pasek, uszczelniacz wałka rozrządu, rolka napinająca paska rozrządu, rolka prowadząca paska rozrządu)
    - zestaw przewodów zapłonowych (jeden "posypał" się przy demontażu, więc trzeba go było wymienić)
    - świeca zapłonowa x4
    - łącznik drążka stabilizatora

Kiedy mechanik zajrzał pod spód, nie mógł uwierzyć, że udało mi się znaleźć samochód w tak dobrym stanie. Pełen podziwu pokazał mój egzemplarz dostawcy części, co trochę mnie zaskoczyło. Wierzę, że po dzisiejszym wykosztowaniu się Rolka nie będzie generowała nieplanowanych wydatków, a dzielnie służyła przez kolejne wspólnie pokonane kilometry

Auto
    Accord VII, Civic VIII

Domyślnie

Gratuluję fajnego japończyka.
    Pakiet startowy to standart tego co powinno byc zrobione (+ łącznik drążka), więc nie było tak źle
    Teraz zostaje tylko zabezpieczenie przeciw korozji i regularny serwis ekspoloatacyjny, a Corolka się odwdzięczy kolejnymi dziesiątkami (a może setkami) tysięcy kilometrów nawijanymi na licznik

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Dokładnie wczoraj minął równo miesiąc od zakupu Rolki. Związek kwitnie, a przez wspomniany miesiąc przybyło na liczniku ponad 1800 kilometrów. Jedyną "awarią" jaką odnotowałem do tej pory, okazało się 3756436 przepalonych żarówek, które jak na złość zaczęły odmawiać posłuszeństwa jedna po drugiej. Miały jednak do tego prawo, bowiem opuściły fabrykę Toyoty razem z resztą komponentów samochodu. Średnie spalanie utrzymuje się na poziomie 7,6 - 7,8 litrów, co jest dla mnie wynikiem do zaakceptowania. Trasa z Wieliczki do Warszawy (+ kilkadziesiąt kilometrów na miejscu) była rekordowa jak na razie - 6,8 litra. Poza tym, samochód naprawdę dobrze się prowadzi. Przede wszystkim jest wygodny w codziennym użytkowaniu, a o to głównie mi chodziło. Sprzęgło bierze niemal od samej podłogi, zawieszenie stanowi dobre wyważenie między komfortem, a sztywnością. Choć już się do niej przyzwyczaiłem, kierownica mogłaby być nieco mniejsza. Powyżej 120 km/h przydałby się 6. bieg, bo w aucie zaczyna być denerwująco głośno. Poza tym, nie zgłaszam zastrzeżeń

Paweł Scki, dzięki za gratulacje. Rdza na razie dobiera się do prawych drzwi, ale poczekam jeszcze z zabezpieczeniem antykorozyjnym.

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Od mojego ostatniego wpisu minęły prawie 3 miesiące - najwyższa więc pora na aktualizację tematu. Postów pisanych przeze mnie nie pojawia się wiele, gdyż zgodnie z oczekiwaniami Rolka w zasadzie nie przysparza mi żadnych kłopotów. Za dwa dni miną 4 miesiące, odkąd samochód wpadł mi w ręce. Zgodnie ze wskazaniami pokładowego licznika pokonaliśmy wspólnie już 5555 kilometrów.

Niestety, nie obeszło się bez poważnej awarii. Jakiś czas temu wysiadł... LICZNIK DZIENNEGO PRZEBIEGU podczas próby wyzerowania go! Kontynuowanie dalszej jazdy wydawało się nierozsądne, jednak zmuszony byłem wrócić do domu Dopiero po kilku dniach, kiedy nudziłem się, czekając w samochodzie, udało mi się go "ożywić" poprzez wielokrotne wciśnięcie przycisku kasowania.

Wykorzystawszy typowo feryjną (czyt. zimową) pogodę, umyłem samochód i dzięki uprzejmości kolegi Yoyota została uwieczniona na kilku fotografiach. Niestety, nie mieliśmy ze sobą statywu... Jak widać na zdjęciach, Rolka to klasyczny przykład samochodu "modyfikowanego" zgodnie z ideologią "HellaStock"

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Znam ten ból, jeśli chodzi o licznik dziennego przebiegu. U mnie też przy każdym tankowaniu próba wyzerowania zmienia się w walkę z tym cholernym patyczkiem.
    Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się tak, żeby licznik zerował się po pierwszym naciśnięciu. Zawsze muszę to robić kilkadziesiąt razy, w różnym tempie, z różną siłą, zanim łaskawie cyferki postanowią sturlać się do zera.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów