Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: '99 Toyota Corolla E11 1.4 4E-FE

Domyślnie

Naprawdę fajna Toyotka. Sam miałem małego japońca z 1998 roku i zrobiłem nim 40tys przebiegu bez jakichkolwiek awarii. Jedyne co to rdza go atakowała Dziwi mnie trochę dość wysokie spalanie w tych Corollach. Ja w swoim Civic'u d14a4 w zimę przy normalnej jeździe uzyskiwałem jakieś 7, góra 7.3l. na 100km (jeżdżąc "wokół komina"), latem zaś 6.5 litra nie było żadnym wyczynem. Także dbaj o swoją Toyotke, a przejeździ jeszcze niejeden nowy samochód. Pozdro
    Dlaczego kierowcy Alf nie pozdrawiają się na ulicy?? Dlatego, że rano widzieli się w serwisie

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Gratulacje auta. Tak jak nie przepadam za autami toyoty, tak ta mi się zawsze podobała w wersji 3d. Może dlatego że pamiętam jak to startowało w rajdach
    Fajnie że znasz historię auta i trafiła się z klimą. Próbowałeś ją włączyć i sprawdzić czy mocno obciąża silnik? Pytam bo a astrze (1,4) różnica jest diametralna a w golfie (1,6) praktycznie niewyczuwalna i sie zastanawiam czy coś nie jest nie tak z tym w moim opelku. Do tej pory myślałem że taki urok auta z małym silnikiem

Myślałeś o polakierowaniu zderzaków i jakichś felgach alu?

Domyślnie

Ja też za starymi toyotami nie bardzo. Jak ja kupowałem miałem do wyboru Yariskę z 2002 za 14 tys. z przebiegiem 50 tys. km. A druga opcja to Fabia z 2007 z przebiegiem 58 tys. Obie w benzynce, obie bez gazu, obie z pierwszych rąk i poskiego salonu, z pełną dokumentacją itd. Wybrałem Fabię i nie żałuję.

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

credt, być może w tym tkwi urok tego samochodu

alberto, w okresie zimowym zdarzało się, że po zatankowaniu do pełna i policzeniu spalania wychodziły mi wyniki powyżej 8 litrów/100 kilometrów. Przyznam, że sam byłem tym mocno zaskoczony. Zazwyczaj mieszczę się w "ósemce", ale to zależy od tego czy Rolla częściej pomyka po Warszawie, czy służy raczej jako ekspres na trasie dom - stolica (~30 km w jedną stronę) Mam nadzieję, że teraz - po odejściu mrozów - spalanie nieco spadnie.

Shyrl, dzięki za gratulacje Do wersji rajdowej trochę jej, niestety, brakuje.

Co do klimy, to... Mam z nią aktualnie "mały" problem. Nie chłodzi, bo poprzez nieszczelność w układzie uleciał cały czynnik. Po napełnieniu obiegu barwionym środkiem pod maską pojawił się kolorowy wyciek, więc będzie trzeba coś z tym zrobić. Z racji braku upałów odłożyłem naprawę na później, ale w sobotę dotkliwie odczułem nieobecność klimatyzacji - przy 120 km/h uchylone okno się nie sprawdza (zbyt duży hałas i zawirowania w kabinie). Toteż z wiadomych względów na razie nie mogę się odnieść do twojego pytania

Tak, myślałem o jednym i o drugim. Zderzaki lakierowane pod kolor nadwozia na pewno dodałyby Rolce trochę punktów do prezencji, ale nie mam środków finansowych na takie zabawy. Nawet gdyby pojawiły się $$$, to wolałbym je przeznaczyć na czarne alufelgi, które komponowałyby się z "gołymi" zderzakami. O, na przykład takie: http://tablica.pl/oferta/oz-racing-f...bf0aa;promoted

gronoty, tak się składa, że gdy rozglądałem się za autem, miałem okazję kupić Fabię I generacji z pewnego źródła za 5k PLN. Rok młodsza od mojej Rolki, dodajmy. Nie przyciągnęła mnie jednak ani dobrze skalkulowana cena, ani pewna historia samochodu i stosunkowo niski przebieg. Cieszę się, że jesteś zadowolony z wyboru, ale ja po prostu nie widzę siebie w tym pojeździe. Już pokazanie się na mieście w kursanckiej Fabii było dla mnie wyzwaniem

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Matury już za mną, więc można się zabrać za prace przy samochodzie Na pierwszy ogień poszły kierunkowskazy boczne - kupiłem zestaw białych migaczy od poliftowej E11 (ale także po prostu od E12) + dwie pomarańczowe żarówki W5W i przy małym nakładzie pracy poprawiłem nieco prezencję Toyki. Oto efekty:

Zestaw kierunkowskazów:

Przed:

I po:

Mała rzecz, a cieszy
    Ostatnio edytowane przez Grap! ; 20-05-2014 o 08:17

Auto
    Accord VII, Civic VIII

Domyślnie

Mody idą w dobrym kierunku Sam też takie coś wymodziłem w zeszłym roku, tylko u mnie wpadły kierunki z Accorda
    Kiedy renowacja felg? :P

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Paweł Scki, prosty (i niezbyt kosztowny) zabieg stylistyczny, a wyraźnie poprawiający wygląd samochodu Renowacja felg już niedługo, bo przykro się patrzy na pordzewiałe stalufelgi. Jak dobrze pójdzie, to pod koniec wakacji (albo już w następnym sezonie...) wpadnie komplet czarnych obręczy aluminiowych.

Zawiozłem dziś 'Rollę do mechanika na naprawę uszkodzonego układu klimatyzacji. Jutro w aucie zacznie być przyjemnie chłodno

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Na Twoim miejscu zostawiłbym te stalówki co są tylko je odmalował. Dzisiaj KAŻDY zakłada aluminiowe felgi i na nikim nie robi to wrażenia. A do takiego auta wcale nie pasują. Porządne piaskowanie i malowanie i efekt na stalówkach będzie dużo lepiej.
    Ostatnio edytowane przez micrus ; 21-05-2014 o 13:07

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Popieram micrusa, przy takiej Corolli najlepiej wyglądają jakieś oryginalne, srebrne alufelgi. Małe i czarne zginą, a przy większym rozmiarze trzeba będzie modyfikować zawieszenie żeby kozy nie było. Poza tym to już są większe koszty. IMHO lepiej kupić lepsze opony do tego co masz

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Dzisiaj KAŻDY zakłada aluminiowe felgi i na nikim nie robi to wrażenia. A do takiego auta wcale nie pasują.
    To akurat chyba nie ma żadnego znaczenia, bo nie zakładałbym alufelg, żeby robić wrażenie podczas objazdu miasta. Samochód ma wyglądać dla mnie, a nie dla innych. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni wzór. Stalówki i tak odmaluję, bo na pewno zostaną na sezon zimowy

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Małe i czarne zginą, a przy większym rozmiarze trzeba będzie modyfikować zawieszenie żeby kozy nie było. Poza tym to już są większe koszty.
    Alufelgi o rozmiarze 15x6,5J wchodzą bez potrzeby "rzeźbienia", a z oponami 195/50/R15 powinny wyglądać nieźle Kolor jeszcze nie jest przesądzony - wydawało mi się, że czarne/grafitowe będą się dobrze komponowały z niepolakierowanymi zderzakami i lusterkami. A koszty to swoją drogą - sam pomysł kupna aluminiowych obręczy do auta za te pieniądze wydaje się niedorzeczny. Ale nie ma mowy o nabyciu szerokich felg o małym ET, bo z tym wiązałyby się zbyt kosztowne i daleko idące przeróbki zawieszenia (+ zaginanie rantów itd.)

A szkoda, bo ostatnio "choruję" na XXRy 527. Ktoś nawet pokusił się o zamontowanie ich w E11, ale z pewnością pracy miał niemało...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów