Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Kompakt do 10 000 zł

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Za 10 tysięcy kup sobie sensowną Astrę II 1.6 16v i ewentualnie wkładaj podtlenek gazotu. Diesla w tym budżecie 3 metrowym kijem bym nie tknął.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

można kupić golfa / a3 1.9 TDI z przebiegiem 300 - 400 tys km i się jeszcze spokojnie parę lat potoczyć. auto nie powinny sprawiać problemów i spełni oczekiwania tylko trzeba poświęcić trochę czasu na poszukiwania.

Domyślnie

Wszystko zależy od tego gdzie to 300-400kkm zostało zrobione. Kumpel z roku ma Golfa IV 1,9 TDI z przebiegiem 338kkm i robi w nim co chwile jakieś mniejsze lub większe pierdoły. Zrobił już wszystkie łożyska, hamulce, sprzęgło, zawieszenie. To nie działa podświetlenie zegarów, to nie świecą światła, a jak chwila spokoju od awarii to trzeba wymienić klocki lub inne eksploatacyjne rzeczy. O ile silnik nie sprawia większych problemów, to samochód jest zwyczajnie wyeksploatowany i niestety przyszedł czas na większość rzeczy. Szukałbym Golfa czy A3, ale raczej z benzyna 1,6. Mniejsze prawdopodobieństwo że trafimy na samochód z ogromnym przebiegiem, a same silniki są proste i bezawaryjne. Lubią tylko sporo palić, sąsiada A3 1,6 spokojnie wypija 8l/100km.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

wiesz ile kosztuje zawieszenie do 147 ? Bo na obu osiach masz wielowahacz ,a jest bardzo delikatne tanie zamienniki nie wytrzymuja 10tys km , a komplet np TRW kosztuje kupe kasy same 4 wahacze na przód to min 1200zł i tez jakos długo nie wytrzymuje, taka juz tego konstrukcja

lepiej Stilo 1.9JTD 115 szukaj

Auto
    Seat Toledo 1,6 8v, VW Golf II 1,6 D

Domyślnie

Więc sprawa wygląda tak... Na upartego za auto faktycznie w dobrym stanie jestem w stanie wydać do 15 tys max. 10 tys to budżet bezpieczny. Gdyby auto było faktycznie pewne to 12-13 można wydać(2 tys. na ubezpieczenie i wydatków po zakupowych). Niestety Golf IV i Astra II to auta niestety nie dla mnie. Golf jest nudny jak flaki z olejem a Opel pomimo tego że benzyna 1.6(105) i 1.8(125) w moim odczuciu fajnie jadą to jakoś nie mój gust. Focus jest też świetnym autem ale przeraża mnie to że może rdzewieć jak diabli(siostra posiada auto od nowości 1999 rok, wersja Ghia z polskiego salonu, 100% bezwypadkowy i łatany już kilka razy...). A3 to samo co Golf, miliony na polskich drogach a auto jest nijakie. Chyba że trafiła by się wersja 1.8T to mogę brać Octavię, Golfa, Leona i A3 Jackass Stilo też wchodzi w grę, ponieważ to jak dla mnie trochę biedniejsza wersja Alfy (do tego ma to cudowne 115 JTD ). Więc aut do wyboru sporo ale rozsądek nie wie w którym kierunku pójść...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów