Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Złapali mnie na radar dopplerowski?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie Złapali mnie na radar dopplerowski?

Krótka piłka. Dziś jadąc ciemną ulicą jakieś 20 metrów za znakiem z ograniczeniem prędkości do 40 minął mnie z przeciwka chyba ITD z radarem dopplerowskim, bo miałem wrażenie że mi błysnął, wlókł się chyba 30 kmh a za nim cały peleton aut. Miałem na liczniku 55 kmh. Mój licznik przekłamuje 10% w górę, więc jechałem około 50 kmh. Czy to możliwe, że są aż tak bezczelni i karzą już od +10 kmh?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Nie jestem do końca pewien, ale teraz MOGĄ już od +5 km/h.
    Tak, to możliwe. Rzekłbym, że wielce prawdopodobne.

Domyślnie

Mogą łapać nawet +1km/h ale jest to na granicy błędu przyrządów, dlatego raczej się tego nie stosuje. Przekroczenie o 10km/h to już normalka. W Austrii karanie przekroczenia prędkości o 5km/h jest normalką.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Royallith
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 8V

Domyślnie

Jezus Maria, faktycznie: mogą karać za przekroczenie mniejsze niż +10, a ja dalej spokojnie jeżdżę na pewniaka 59 po "zabudowanych" polach i lasach.

http://www.infor.pl/prawo/wykroczeni...atow-2013.html
    Bez Mazdy nie ma jazdy!

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ale z fotopstryka wolno od +10.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ok, dzięki, w takim razie poczekamy, zobaczymy.
    W każdym razie czytałem, że mają łapać piratów drogowych co znacznie przekraczają prędkość. Czyli kolejna maszynka do robienia pieniędzy. Nawet nie miałem jak sprawdzić czy w tym czasie czegoś nie podkręcili przy urządzeniu, czy była plomba itd.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów