Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nowy z segmentu C / mały crosover za 70 tys.

Domyślnie Nowy z segmentu C / mały crosover za 70 tys.

Witajcie,
    Chcę sprzedać moją Vectrę C Kombi (1,8 )
    i kupić nowe autko.
    Mogę na nie wydać do 80 tys. (szukam więc za 70, bo cena wzrośnie - za kolor, bajery, ubezpieczenia...)
    Co polecacie? Jakie auta byście polecali?
    - qashqai - odpada, nie podoba mi się, a przede wszystkim - za chwilę cena tego modelu aut używanych spadnie na łeb, na szyję.
    - Opel Mokka (1,4, 140KM) - bardzo, BARDZO mnie uwiódł, martwi mnie tylko ten silnik i że na trasie będzie strasznie hałasował. Gdyby nie to, w ogóle bym się nie zastanawiał.
    (dużo w trasy wprawdzie nie jeżdżę, Vectra ma przebieg - niecałe 50 tys) Ale boję się, że Mokka przy 140km/h będzie się cała telepać i ledwo zipieć.

jakie inne modele wziąć pod lupę?

pozdr.

Domyślnie

Ja od siebie mogę polecić Skodę Yeti. W salonach pojawia się model po liftingu. Za wspomnianą kwotę możesz kupić wersję Ambition 1.4 TSI 122 KM za 71 1150 zł (obowiązuje upust 5700 zł; przed upustem 76 850 zł). Wyposażenie będzie bogate (pełna elektryka szyb i lusterek, czujniki cofania, 17-calowe alufelgi), a Skoda dodaje z okazji debiutu Pakiet Smart z lepszym radiem CD MP3 z 8 głośnikami i dwustrefową klimatyzacją automatyczną.
    http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=6141

Poza tym warto przyjrzeć się także Renault Captur - tu za 72 400 zł będziesz miał najbogatszą wersję Intens ze 120-konnym silnikiem 1.2 TCe i dwusprzęgłowym automatem:
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...ntens,807.html

W Peugeocie będziesz miał natomiast podwyższone kombi 2008 - też najbogatszą odmianę Allure z silnikiem 1.6 120 KM (72 300 zł):
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...2-vti,821.html

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Czy dobrze zrozumiałem tytuł tematu, że rozważasz również coś z klasy compact? Jeśli tak to nie będę specjalnie oryginalny, ale moi faworyci to Golf VII - za 72k masz 1,4tsi comfortline, do tego lakier metalic, czujniki cofania, climatronic, podstawowe ksenony i jeszcze 2 tys na ubezpieczenie zostanie. Lub Octavia III - również 1,4tsi tylko w mocniejszej, 140 konnej odmianie, koszt 74 tys. za wersję ambition, jednak nie ma w opcji tanich ksenonów niestety.
    Jeśli jednak w grę wchodzi tylko crossover to jak kolego powyżej brałbym Yeti.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Skoro obawiasz się ze Mokka z silnikiem 1,4 turbo będzie mulić to pozostaje Ci tylko 1,8 TSI z Yeti A tak serio to w tym segmencie jest tak duży wybór, że cięzko Ci cokolwiek doradzic.

Moze napisz na czym Ci najbardziej zależy. Duży bagażnik? Dobra dynamika? Napęd na 4 koła? Czy może być diesel np.?

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Poza tym warto przyjrzeć się także Renault Captur - tu za 72 400 zł będziesz miał najbogatszą wersję Intens ze 120-konnym silnikiem 1.2 TCe i dwusprzęgłowym automatem...]
    W Peugeocie będziesz miał natomiast podwyższone kombi 2008 - też najbogatszą odmianę Allure z silnikiem 1.6 120 KM (72 300 zł):
    To sa auta dużo mniejsze niż Quashqay. Poza tym ta skrzynia biegów w Renaulcie ponoć słaba. Z tym silnikiem można by kupić Dustera. Auto większe w środku i ma manula. Po lifcie jeśli chodzi o wyposażenie i jakość wnętrza nie ma tragedii. A układ jezdny podejrzewam, że z grubsza podobny w odbiorze.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MatMc Zobacz posta
    \Ale boję się, że Mokka przy 140km/h będzie się cała telepać i ledwo zipieć.
    Skąd takie obawy ? Mokką nie jeździłem, ale Astra z tym silnikiem sprawuje się bardzo dobrze. W zasadzie poza wyższym spalaniem niż u konkurencji, silnik nie ma słabych punktów.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Dobrze by było żebyś sprecyzował na czym Ci zależy bo wybór jest naprawdę spory. Z kompaktów bardzo ciekawy jest nowy Leon w wersji FR z silnikiem 1.4 TSI 140KM. Obecnie do wzięcia za 70 tysięcy.
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:
    147 1.6 TS - Rosso Giulietta 2009

Domyślnie

Dziękuję Panowie za rady i wskazówki.
    Jestem po jeździe testowej Mokką.
    Wizualnie – nie zrobiła na mnie oszałamiającego wrażenia. Słabo.
    Sama jazda – tutaj jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
    (silnik 1,4 140KM) Prowadzi się wręcz idealnie.

Ale po powrocie do domu wygooglałem Qashqaia +2.
    Myślę, że gdybym poczekał jeszcze pół roku (i uzbierał trochę)
    - to mógłbym go mieć w tym samym kredycie, co Mokkę.

Tylko, czy silnik 1.2 DIG-T o mocy 115 KM oraz 190 Nm, nie będzie dla niego za słaby?
    Jak sądzicie?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Qashqay + 2 nie występuje z tym silnikiem. W tej chwili jest chyba tylko 1,6 117 KM. Jesli chodzi o nowego Qashqaya to jeszcze nie wiadomo jak sobie radzi z tym silnikiem. Podejrzewam, że nie będzie to szatan, ale dzięki turbinie pewnie wystarczy do sprawnej jazdy w trasie. Natomiast nie oczekiwałbym lepszych osiagów niż w Mocce 1,4
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Skoro mowa o dozbieraniu trochę to dość ciekawą ofertę ma teraz VW na Tiguana (tak wiem, to już nie jest mały crossover). Za 87 tysięcy (cennikowo 101) dostajemy wersję trend & fun 1.4 TSI 122KM doposażoną w:
    - system automatycznego parkowania Park Assist
    - klimatyzacja z regulacją automatyczną "Climatronic", 2 strefowa
    - kierownica pokryta skórą
    - relingi dachowe, czarne
    - reflektory przeciwmgielne
    - instalacja telefoniczna Start
    - alarm
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:
    147 1.6 TS - Rosso Giulietta 2009

Uprawnienia umieszczania postów