Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Porsche Boxster S

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Porsche Boxster S

Porsche Boxster S - Deszcz we włosach

"Porsche Boxster S. Sportowe auto z cudownym napędem, niewielką masą i wszystkimi atrybutami potrzebnymi do szalonych, pełnych frajdy przejażdżek pod gołym niebem. Czy to właśnie jest esencja wolności za kółkiem? Pogoda jak zwykle robiła co mogła, aby wszystko zepsuć, ale udało się..." - Marcin Bochenek

PS. Zapraszam do komentowania

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

O, udało się wyrwać Porsche na test, rzadka sprawa.

Absolutnie zjawiskowe auto. Jeśli idzie o wrażenia kierowcy powiadają, że to najlepszy roadster i pewnie tak jest, wizualnie konkurencja jest jednak silna - weźmy choćby BMW Z4. Designersko ładniejsza jest też choćby nowa 911-tka, ale Boxster również prezentuje się pysznie. Do tego świetne osiągi, dźwięk, prowadzenie, cud miód. 20-calowe felgi nie zawsze są takim wielkim problemem w Polsce, choćby ostatnio miałem okazję pojeździć Cascadą z takimi właśnie przerośniętymi kółkami i naprawdę nie było źle (gorszy był hałas). No, ale Porsche ma większą moc i na pewno sztywniejszy zawias. Osobiście wolałbym pewnie Caymana, ale otwierany dach też ma swoje zalety.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

przejedźmy sie ulicami Sopotu(...) w mieście - gdzie przepisy w większości przypadków nakazują jazdę z prędkością do 50 km/h
    Ktoś tu nie patrzy na znaki, prawie cały dolny sopot poza przelotówką zrobli strefą 30 km/h(i wszyscy mają to w nosie i jadą 60+) a góra ma 40stki powstawiane gdzie się dało, dobrze że toto małe jest.

Fajnie że porsche, jak się sprawuje boxter podczas przelatywania przez wyspy na łokietka? W astrze odkryłem, że lepiej jechać przez nie ~50 niż 20 jak na znaku, mniej buja a "uderzenia" prawie nie czuć.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Kolorystyko testówki delikatnie mówiąc do duszy Jak można kupić sportowe autko w kolorze ..... yyy rozwolnienia Poza tym każdy Boxster to marzenie, a tu dodatkowo była najlepsza IMHO wersja S z manualem. Mimo że PDK jest bardzo dobra to mi nigdy nie pasowały tego typu skrzynie w sportowych autach. Zazdroszczę red. Bochenkowi że miał okzje się pobawić takim fajnym autkiem.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Wreszcie Boxster to auto sportowe, takie prawdziwe. Poprzednie trudno było tak nazwać. Wygadały bardziej jak zabawka, stworzone do zapchania segmentu, ratowania marki. Tu już tak powiedzieć nie możemy.

Dodatkowo nie piszcie że autem cabrio można jeździć tylko tydzień w roku bo to pachnie stwierdzeniem dziadka lub ojca w kapciach jeżdżącego 'kombiakiem w dieslu' Spokojnie nawet w naszym klimacie można jeździć z 1/4 roku - wiadomo że nie zawsze dzień w dzień. Problemem czasami nie jest pogoda ale np użytkowanie takiego auta na co dzień w mieście gdzie bardziej przeszkadza hałas i smród spalin w korkach, w szczególności z diesli z powicinanymi filtrammi DPF 'bo tak panie taniej a różnicy ni ma' :P

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Poprzedni Boxster to nie auto sportowe, a zabawka?? Co za bzdura... To doskonałe auto sportowe.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Jak można kupić sportowe autko w kolorze ..... yyy rozwolnienia Poza tym każdy Boxster to marzenie, a tu dodatkowo była najlepsza IMHO wersja S z manualem. Mimo że PDK jest bardzo dobra to mi nigdy nie pasowały tego typu skrzynie w sportowych autach.
    Ładny kolor, niespotykany, bardziej złotego, ale każdy ma inne skojarzenia. Chociaż fakt, że wybrałbym inny.
    Machać lewarkiem w aucie za taką kasę to trochę słabo. Tymbardziej, że PDK to chyba najlepsza dwusprzęgłowa przekładnia na rynku. Szybka, wygodna na codzień itd., a dodatkowo jest możliwość manualnego sterowania taką skrzynią. Jestem też zwolennikiem manuala, ale tylko jak chcę się pobawić gdzieś na torze albo na jakieś pustej drodze. Przeważnie jednak używa się takiego auta do normalnej trasy od A do B przez zakorkowane miasta. Automat wtedy znacznie podnosi komfort podróżowania, a dodatkowo masz świadomość szybszej reakcji niż w wersji z manualem.
    Samochód za taką kasę powinien być bez wad i idealny, a Porsche to perfekcjonista. Wnętrze tego Boxstera jak i w ogóle nowych Prosiaków to są jedne z najlepiej zaprojektowanych w świecie motoryzacji. Jak można napisać, że jest "mało porywające"?
    W ogóle to wolę bardziej Caymana bo kabriolety jakoś mnie kręcą. Chociaż ostatnio słyszałem, że samochody "bez dachu" mają o wiele bardziej wydają klimę niż te z dachem. Szybciej nagrzewają, schładzają wnętrze i to niemal zaraz po uruchomieniu silnika. Także jest jakiś argument za kabrioletami oprócz wiatru we włosach.
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 24-11-2013 o 11:10

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez GRUBY Zobacz posta
    Poprzedni Boxster to nie auto sportowe, a zabawka?? Co za bzdura... To doskonałe auto sportowe.
    Trochę więcej pokory bo wygląda na to że nie zapoznałeś się bliżej z autami sportowymi. 986 w pełni zasługuje na moje określenia. 987 już w zdecydowanie mniejszym stopniu.

Dopiero ten model nie ma się czego wstydzić że bazuje w jakiś sposób na rzeczach z 911 i jest w pełni samodzielnym tworem. Jest szybki, ładny, nie jest autem kryzysowym gdzie poprzednie modele mogły sprawiać takie wrażenie. Widać że nie oszczędzano na nim w niektórych miejscach jak poprzedniku - nie starano się go zrobić na siłę gorszym aby nie zagrozić 911 cabrio. Przemilczę też nazwanie 986/987 doskonałym autem sportowym

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Chyba tylko Pan stałeś obok wcześniejszego Boxstera. Jeśli 997 Carrera S jest autem sportowym to 987 Boxster S jak najbardziej również nim jest. No ale jeśli auta zna się tylko ze zdjęć to potem człowiek musi w niedzielne południe czytać taki głupoty.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Machać lewarkiem w aucie za taką kasę to trochę słabo. Tymbardziej, że PDK to chyba najlepsza dwusprzęgłowa przekładnia na rynku. Szybka, wygodna na codzień itd., a dodatkowo jest możliwość manualnego sterowania taką skrzynią. Jestem też zwolennikiem manuala, ale tylko jak chcę się pobawić gdzieś na torze albo na jakieś pustej drodze. Przeważnie jednak używa się takiego auta do normalnej trasy od A do B przez zakorkowane miasta. Automat wtedy znacznie podnosi komfort podróżowania, a dodatkowo masz świadomość szybszej reakcji niż w wersji z manualem.
    Jokerowi chodziło chyba o charakter tego konkretnego automatu. Może bardziej pasowałby tu automat typu tiptronic zmieniający biegi z lekkim szarpnięciem niż aksamitna dwusprzęgłówka. To w końcu auto sportowe.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów