Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Porsche Boxster S

Awatar Radzio00pl
    Auto
    Audi A7 55TFSI <-Panamera GTS <-Cayenne GTS <-Cayenne Diesel <-BMW e90

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    O, udało się wyrwać Porsche na test, rzadka sprawa. .
    Wcale nie tak trudno

Boxstera i 911 stawiam obecnie w prowadzeniu na równo.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Jokerowi chodziło chyba o charakter tego konkretnego automatu. Może bardziej pasowałby tu automat typu tiptronic zmieniający biegi z lekkim szarpnięciem niż aksamitna dwusprzęgłówka. To w końcu auto sportowe.
    Eee... przecież to właśnie klasyczne automaty działają z większą płynnością, są bardziej "aksamitne" niż dwusprzęgłówka.
    Wierzę, że operowanie ręczną skrzynią w Boxsterze może być wielką przyjemnością, ale na co dzień też wolałbym PDK.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Eee... przecież to właśnie klasyczne automaty działają z większą płynnością, są bardziej "aksamitne" niż dwusprzęgłówka.
    Nie powiedziałbym, a nawet przyłączę się do opinii micrusa, ale zależy jakie to skrzynie, bo nie można uogólniać, akurat w Tiptronicu Porsche wyraźnie było czuć zmianę, tak jak u Audi. Dwusprzęgłówki z reguły nie szarpią poza DSG, która jest trochę nerwowa.

Auto
    440i

Domyślnie

moj znajomy wlasciciel poprzedniego Boxstera po przejazdce najnowszym S Pdk stwierdzil ''wydaje sie 2 szybszy i dopracowany pod kazdym wzgledem". Ja mimo wszystkim wolalbym zwykle 4S, chocby na torze bylo wolniejsze, generowalo mniejsze przeciazenia itd itp

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Boxter S/Cayman S to najlepsze samochody sportowe jakie można kupić za w miarę rozsądne pieniądze i jakie da się z powodzeniem użytkować na naszych drogach na co dzień. Dla mnie jedyną słuszną skrzynią w takim samochodzie jest manual i tu trzeba się spieszyć, bo to na pewno ostatnia generacja tych modeli z możliwością ręcznej zmiany biegów!
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Awatar siwy03
    Auto
    Golf

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez reaver Zobacz posta
    moj znajomy wlasciciel poprzedniego Boxstera po przejazdce najnowszym S Pdk stwierdzil ''wydaje sie 2 szybszy i dopracowany pod kazdym wzgledem". Ja mimo wszystkim wolalbym zwykle 4S, chocby na torze bylo wolniejsze, generowalo mniejsze przeciazenia itd itp
    Wg mnie 911 góruje nad Boxsterem/Caymanem wyglądem i 50-letną historią, po prostu lepiej wygląda i po tylu latach pracy nad 911-tką jest ona mimo swej osobliwej konstrukcji maszyną prawie idealną(oby Porsche miało w ofercie 911 do końca świata). A prawie idealną ponieważ oglądając/czytając testy nowego Caymana S często spotykam się ze stwierdzeniem, że jest on lepszym sportowym samochodem niż 911. Ben Collins powiedział np. że gdyby dodać mu trochę mocy to objechałby 911 S bez problemu. A dla przypomnienia: Cayman S ma taki sam silnik jak podstawowa 911 z tym, że o 25 koni słabszym tylko dlatego, że 911 jest droższym modelem. I pewnie Stig ma rację, bo Cayman S jest lżejszy i lepiej wyważony od 911 S. Raczej z objechaniem większego brata nie będzie już miała wersja R krokodylka, o ile takowa się pojawi. A Mikiciuk stwierdził, że już wersja S Caymana lepiej się prowadzi niż 911S, jest bardziej bezpośrednia i daje większą frajdę z prowadzenia. Wiadomo, że 911 występuje jako GT2 czy Turbo S, tyle że za jakie pieniądze w stosunku do Caymana?! Bo niższa cena to kolejny argument za Caymanem, a także jego rzadsze występowanie na drogach.

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

Ruf robi swapy w Caymanach na większe silniki, ciekaw jestem jak coś takiego jeździ. bo tak w porównaniu podstawowej 911tki do Caymana to mogę powiedzieć że nie jestem pewien, czy na pewno Cayman się lepiej prowadzi w takim technicznym tego znaczeniu, ale daje mi więcej frajdy i łatwiej w nim odnaleźć limit.
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar siwy03
    Auto
    Golf

Domyślnie

Ta frajda i limit wynika właśnie z tego, ze jest bardziej bezpośredni, kierowca bardziej czuje auto, a 911 na drodze trzymają rozmaite elektroniczne systemy no i te mega szerokie tylne laczki. A jeździłeś S-kami czy tylko podstawowymi?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

podobno Cayman jest ogólnie lepszym autem niż 911, ale i tak większość by wolała 911 - jest ładniejszy, większy, a przede wszystkim to kultowy model.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów