Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: 2013 Suzuki A-Wind Concept

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Jeśli nawet jest zbyt drogi, nie czyni to go pod żadnym względem "premium". Ten samochód jest prosty do bólu i nie odczujemy w nim nawet cienia "premium feeling", nawet jeśli bardzo będziemy chcieli. Co nie znaczy, że jako taki jest zły, mnie się nim zupełnie przyzwoicie jeździło. Do miasta jest w sam raz.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Abaddon Zobacz posta
    Okazja tysiąclecia jak za segment A.
    A za ile chciałeś, bo nie rozumiem??? 20 000 PLN ? Za tyle to nawet Uno 20 lat temu byś nie kupił. Może segment A, ale auto całkiem przestronne, głupia Skoda Citigo z poteżnym, słabszym od Splasha o 20 KM silnikiem kosztuje tyle samo, a Wy biadolicie jak stare baby. Nie wiem z której strony to auto jest drogie...

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Moim zdaniem auto tego segmentu powinno mieć cennik z zakresu 25-35 tyś i ani złotówki więcej.
    No replacement for displacement

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Achaaaa. Jak tak to przepraszam.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Abaddon Zobacz posta
    Moim zdaniem auto tego segmentu powinno mieć cennik z zakresu 25-35 tyś i ani złotówki więcej.
    Ciekawe. Ale to trochę mało aut segmentu A spełnia Twoje kryteria, wiesz? Do głowy przychodzi mi tylko Suzuki Alto i Toyota Aygo 3d... Bo już np. takie Citigo to dopiero otwiera cennik od 36 tysięcy. Większość innych modeli, jeśli nawet mieści się z bazową wersją w tych ramach, to je przekracza w wyższych i to o więcej niż złotówkę.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Splash jest droższy od Swifta, więc generalnie cenę ma nieodpowiednią. Fakt, ze to dość duży reprezentnt segmentu A, ale jednak większość przedstawicieli segmentu B kosztujących podobne pieniądze jest bardziej praktycznych. Generalnie jest to oferta "premium" z uwagi na cenę a nie poczucie prestiżu.

Uwzględniając oficjalne promocje: Alto w tej chwili kosztuje 30 tys. zł. za wersję Club. Splash z tym samym jednolitrowym silnikiem też w wersji Club kosztuje 39 tys.zł. Silnik 1,2 wymaga dopłaty do wersji Comfort i kosztuje 42 tys. Swift w wersji Club, w nadwoziu 5d i z silnikiem 1,2 kosztuje 41 tys.

Pozostając jeszcze przy oficjalnych rabatach i byciu premium to Lancia Ypsilon segment A/B kosztuje w wersji Elefantino 37 tys.zł (dopłata do klimy 1500zł) a w wersji Black and Red 40 tys. Silnik 1,2 69 KM
    VW (tak wiem...): Polo Trendline 5d z silnikiem 1,4 to kwota: 42 tys., Comfortline: 43,5 tys. (rabat 10 tys na wyprzedaży)- takie ceny powodują że nawet mnie ten samochód zaczyna się podobać. Ceny prawie jak w Skodzie za Fabię.

- - - Aktualizacja - - - -

Jeszcze dodam, że VW UP 5d w wersji TAKE up zaczyna się w promocji od 30 tys. (tak wiem nie ma klimy itp)
    Spark, który wg mnie jest zbliżony konwencją do Splasha, w wersji LT z silnikiem 1,2 zaczyna się od 32 tys (ten ma klimę).
    Zeby nie zapomnieć o Pandzie, która też jest zbliżona konwencją , to w promocji Easy + pakiet klima kosztuje 35 tys.

I jak traktować tego Splasha skoro jest własciwie najdroższy na rynku?

Wielkość jego wnętrza jest oczywiście nie do przecenienia, ale jednak z silnikiem 1,0 to jest za małe i za wolne auto jak na segment B. Cena z kolei wcale nie zachęca do poświeceń.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Ech Panie spójrz Pan na wyposażenie i specyfikacje i wtedy porównuj. Nie wiem jaki trzeba mieć punkt odniesienia żeby uznać Splasha za drogie auto. Za 40 tauzena masz Pan fajnego przestronnego mieszczucha z kompletnym wyposażeniem i mocnym silnikiem.

Spark, którego bym kijem nie tknął żeby miał klimę i elektryczne lusterka to 36 tysi i jeszcze za trójkąt i apteczkę trzeba dopłacić... Jak dla kogoś Splash jest drogi (LOL) to może kupić tego Smarka, Alto lub inne pseudoauto. Pozostaje też komunikacja zbiorowa. Wg mnie to świetna oferta jak na takie Suzuki, ale oczywiście Dajewo jest tańsze to bierzcie Dajewo. Jak przeczytałem, że pan Ryjas i pan Nergal piszą o tym, że cena jest premium to pozostaje mi za głowę się złapać...

Splesiu 1.2 92 KM , klima, 6 poduch, elektryka - 41 400. To nie jest drogo, a jak dla mnie samo to, że to Suzuki zachęca do zakupu, bo wiem, że kupię i będę jeździł bez stresu całe lata... W 97 roku mój ojciec za te pieniądze kupił Megane, ale to były inne czasy.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Oficjalnie Splash Comfort to 42 po rabacie (bez doliczenia za metalik itp) Za 41 tys. masz Swifta z podobnym jak nie tym samym wyposażeniem i z tym samym silnikiem. Dla mnie wybór miedzy tymi dwoma jest oczywisty.
    Pomijam twoje wywody na temat Sparka, którego cenę ci podałem (LT+ z podobnym jak w Splashu wyposazeniem jest za 34tys a ceny ogólnie za rocznik 2013 tak jak ta za Splasha) jednak chciałbym zwrócić uwagę na inne wymienione przeze mnie samochody. Ceny wziąłem z samar.pl i je traktuję jako wyjściowe. Katalogowo Splash wychodzi jeszcze gorzej.

Rozumiem twoje uwielbienie do marki Suzuki ale Splash to nie jest dobra oferta, choć samo auto lepsze niż typowy segment A i gorsze niż typowy segment B.

Zeby nie odbiegać od tematu. Aby te nowe Alto się sprzedało nie może stanowić oferty takiej jak Splash. Nie używam zwrotu "premium" żeby wrażliwych nie urazić.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Dlaczego ma stanowić ofertę jak Splash, skoro Alto zastępuje Alto, a nie Splasha.. <GRUBY się głowi>

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Chyba Ci te hamburgery nie służą. Właściwie nie wiem czego nie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o to by to nowe Alto miało zastępować Splasha tylko, żeby stanowiło sensowną ofertę co w Suzuki jak widać (mam nadzieje, ze Ci to udowodniłem) nie jest takie oczywiste. Tutaj można się tez odnieść do nowego SX4, które zamiast zastąpić stary model z różnych powodów stanowi tylko uzupełnienie oferty.

Poza tym zastąpienie tych dwóch modeli jednym nie jest taki głupie. Obecne Alto jest nieciekawe (przynajmniej z punktu widzenia europejczyka zbytnio jedzie tandetą), Splash za drogi. Dlaczego jedno nowe Alto nie miałoby być lepsze niż oba te auta w ofercie?

Uprawnienia umieszczania postów