Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: 2015 Skoda Coupe 4d

Domyślnie 2015 Skoda Coupe 4d

Proszę Państwa oto nowa Skoda Coupe 4D -baza przypuszczalnie to Passat CC następnej generacji czyli Audi A6/7 z blachą VW/Skody i tą samą technologią. W sprzedaży w 2015r. Cena trochę niższa od Passata CC. Silniki i cała technologia z grupy VW Ag.

Domyślnie

Po pierwsze - to wizje.
    Po drugie - piszą, że to Octavia Coupe, a więc gdzie tam do "A6/A7 z blachą Skody"...
    Po trzecie - może wyjść z tego ciekawe auto, byle nie z tymi reflektorami.

Domyślnie

Temat jest wizje i prototypy więc właściwy, oficjalnego, seryjnego auta jeszcze się nie spodziewałem. A, że nowy - tak bo jeszcze takiego przecież nie ma.
    Octavia Coupe z technologią grupy VWAg, w tym modelu tej klasy będzie to najpewniej CC lub wspomniany A6/7, nadwozie będzie własnym pomysłem Skody bo wyglądu wspomnianych dawców mu VW nie da, aż takiej unifikacji tam na szczęście nie ma.
    Liczę na to, że tak będzie, z wyglądu zapowiada się super(b), światła też na początku mi się nie podobały, ale teraz myślę, że wygląda całkiem nieźle, może jakieś małe zmiany.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Niby planowana jest Octavia sedan szumnie nazwana "coupe"? Jakoś w to wątpię bo po pierwsze to Skoda, która jest pod wodzą VW. Octavia to kompakt, a więc VW najpierw myślałby nad "4-drzwiowym coupe" zrobionym na bazie Golfa. Podobno były takie plany zrobienia młodszego braciszka Passata CC, ale jak narazie cisza. Rzadko Skoda ma pierwszeństwo, a jeśli już to krótko przed premierą identycznego VW. Po drugie gdzie miałaby być klasyfikowana? Octavia "coupe" siłą rzeczy byłaby droższa od zwykłej wersji. Już Skoda się przekonała, że jak za bardzo zawyży ceny to może mocno spaść im sprzedaż (Rapid). Po trzecie jak już wyjdzie to na pewno nie będzie tak jak na wizji. Raczej reflektory będą podobne do nowej Octavii czy Rapida albo Spacebacka. Nie po to wymyślili nowy język stylistyczny aby w jednym modelu go nie zastosować.
    Pożyjemy, zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 09-12-2013 o 21:23

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez jabol wytrawny Zobacz posta
    Temat jest wizje i prototypy więc właściwy
    Nikt nie mówi, że temat/dział niewłaściwy. Po prostu sposób prezentacji "Proszę Państwa oto nowa Skoda" wydał mi się jakoś tak zbyt oficjalny na prezentacje wizji jakiegoś grafika (AutoBildu). Ale to tylko moje prywatne odczucie.

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Jakie A6/A7. Skoda nie ma takiego modelu, który wielkościowo odpowiada tym samochodom. Superb to dopiero A4, a octavia A3. To gdzie mieliby robić taką limuzynę?
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Chyba wziął z tego artykułu bo nie chcę mi się dokładnie sprawdzać, a bo to brukowiec motoryzacyjny. W każdym razie bzdura z to bazą bo też Octavia jako kompakt nie może korzystać z platformy sedana klasy średniej (CC) czyli wyżej. Mimo, że pewnie chodzi o modularną platforme MQB, na której powstanie większość przyszłych modeli VAG.
    Wspomnieli, że jako concept zostanie przedstawiony w Genewie, w marcu 2014r. więc powinny napływać jakieś informacje w międzyczasie.

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

jakie coupe... chyba kupa. bo z wizji to najzwyklejszy hatchback
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

No minivan od razu.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Chciałbym, żeby powrócił czasy, gdzie coupe to coupe, a sedan to sedan.

Uprawnienia umieszczania postów