Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 86

Wątek: Lexus IS 250 - warto?

Auto
    -

Domyślnie

Volvo S60 2.5T ? Nie V6, ale "prawie" :P

Awatar vidocq
    Auto
    służbowe

Domyślnie

@joker5513

To może Infiniti G35 sedan? Ta V6 ma chyba tradycyjny wtrysk?

@micrus

Zapewniam Cię, że mój kumpel nie boi się wysokich obrotów Mnie nie przekonuje, że samo ciśnienie powietrza miałoby całkowicie usuwać nagar.

Co do Twojego pytania to jest tak postawione, że nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć. W różnych silnikach problem nagaru występuję z różnym nasileniem. Wątpię, żeby nagar mógł doprowadzić do całkowitego zatkania. Mogę sobie jednak wyobrazić sytuację, w której problem jest już tak poważny, że są problemy, np. z domykaniem zaworów. Do tego dochodzi jakość paliwa, oleju i pewnie jeszcze jakieś inne zmienne. Kiedyś, gdzieś czytałem, że któraś z kolei wersji TFSI (chyba 2.0) miał jakieś zmiany konstrukcyjne, związane z separacją oleju. Właśnie po to, aby minimalizować zjawisko nagaru. Inna sprawa, że sam jesteś żywym dowodem na to, że z nagarem da się jeździć. Wielu użytkowników aut nie ma nawet pojęcia o istnieniu tego problemu i go nie wyczuwa. Wiesz trochę jak ze zużywającymi się stopniowo, ale jednak ciągle, amortyzatorami.

Skoro jednak pojawiły się konstrukcje turbo posiadające oba rodzaje wtrysku to chyba jednak coś jest na rzeczy. VAG twierdzi, że dodatkowy wtrysk pośredni poprawia charakterystykę pracy silnika. Wierzę w to, ale intuicja podpowiada mi, że problem nagaru również miał znaczenie.
    History begins every morning.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vadeRR Zobacz posta

PODOBNEGO, a więc klasy premium, jeśli wykluczyć merca, beeme, audika i lexa - to...chyba NIC
    Premium, nie premium - w sumie mam to w głębokim poważaniu. Auto ma być komfortowe, najlepiej z automatem RWD i porządnym butem pod nogą. Sedan albo coupe. Ilość miejsca na tylnej kanapie i wielkość bagażnika nie gra najmniejszej roli. Nie będę już musiał dojeżdżać do pracy, więc ekonomia i zdrowy rozsądek mogą zejść na dalszy plan. Chciałbym takie auto że gdy będę do niego wsiadał będę miał banana na twarzy na samą myśl o przejażdżce. Ktoś napisał chyba kiedyś w wątku (bodajże Dźony) z moim Clio, że zatęsknię jeszcze za starym Mercedesem. I właśnie to się chyba dzieje Renówka ma się dobrze i niby nic jej nie mogę zarzucić ale znudziła mi się . I chciałbym coś o dobrze wykonanym wnętrzu z dobrych materiałów bo ilość "świerszczy" w Clio gdy jadę po dziurach doprowadza mnie do.......

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Volvo S60 2.5T ? Nie V6, ale "prawie" :P
    Wołowinka jak najbardziej ale przeraża mnie awaryjność skrzyń automatycznych i to jednak dalej napęd przedni.

Cytat Zamieszczone przez vidocq Zobacz posta
    @joker5513

To może Infiniti G35 sedan? Ta V6 ma chyba tradycyjny wtrysk?
    A to auto muszę przyznać że nie przyszło mi nawet do głowy Na G37 kasy za mało a o G35 w sumie niewiele wiem. Jak tam wygląda awaryjność i ogólnie dostępność zaplecza serwisowego i części?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

To może sedan-coupe? http://otomoto.pl/mercedes-benz-cls-...C31354385.html o ile oczywiście jesteś w stanie zejść z rocznika, jeśli wolałbyś coś nowszego to może Mustang? http://otomoto.pl/ford-mustang-v-6-C30532660.html http://allegro.pl/ford-mustang-czarn...778351837.html
    Przy takich kryteriach aż przyjemnie poszukać czegoś na allegro
    Co do tęsknoty do Mercedesa to wiem co czujesz, ja czuję to samo tylko raczej z braku środków na dwa auta będę musiał pójść w terenówkę.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 12-12-2013 o 20:13

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

CLS bajka tylko nie wiem czy poradziłbym sobie finansowo gdyby zaczął się sypać a to jednak już właściwie10 letnie auto. Chętnie bym takiego przytulił, ale zabrakłoby mi chyba odwagi Poza tym w 350 z tamtych lat łańcuchowy rozrząd wyciąga się prawie jak w VAG'owskich TSI i kosztuje fortunę w naprawie Prędzej będę uderzał w CLK albo C klasę, o ile uda się coś sensownego znaleźć.

Mustang jest "amerykański" pod względem wykończenia i jeżeli bym kupował to tylko z prawdziwym V8 V6 w Mustangu zaczęła być fajna dopiero w 2011 roku a na tą zabraknie kasy.

Ale dzięki za propozycje

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Jaguar XJ8?
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:
    147 1.6 TS - Rosso Giulietta 2009

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

To w końcu czemu IS250 odpadł?? Bo nagar się gormadzi i co roku traci 50 KM ? To jest super auto, jak w wakacje się wahałem czy zmieniać już pojazd to właśnie używany IS 250 wchodził w grę i był to dla mnie numer 1. Może jeszcze się zastanów nad Lexem.. ?

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Nie ma co go uszczęśliwiać na siłę. Ale dla mnie IS 250, gdybym nie jeździł z rodziną, byłby nr 1 zwłaszcza jeśli brana pod uwagę jest używka. Nie widzę żadnej sensownej alternatywnej V6. A RWD i dobry automat w Lexusie to sam miód.

Domyślnie

Hmmm... mam wrażenie... że chyba jednak nie chcesz kupić Lexusa i na siłę szukasz powodu/wady dla którego chcesz go skreślić.... Po pierwsze....Proszę... znajdź mi taki samochód w którym nie zbiera się żaden syf??? Każdy silnik spalinowy jest na to narażony, a przestanie dopiero wtedy kiedy zaczniemy jeździć na etanolu albo paliwie ponad 101 oktanowym Powiem więcej...jestem SZCZĘŚLIWYM posiadaczem is250, po wymianie oleju pół roku temu, i przejechaniu przeze mnie tym autem jakiś 7 tyś kilometrów, olej na bagnecie wygląda jak miód, tak jak by był dopiero wlany! Poza tym rok temu stałem przed podobnym wyborem jak ty. Brałem pod uwagę jeszcze C-klase, b8, Passata CC, e90. Lexus robi ogromne wrażenie w każdym swoim centymetrze,
    -wyciszenie, znajdź mi proszę w twoim budżecie cichsze auto, na postoju, jak i podczas jazdy...
    -jakość materiałów, znajdź w twoim budżecie auto ze skórą półanilinową...
    -audio, -II- które będzie grać lepiej niż Mark Levinson
    -bezawaryjność, które auto będzie najmniej awaryjne jak nie Lexus?? prawdziwy japończyk od początku do końca

Sumując powyższe... a wymieniłem te najważniejsze... o jakimś nagarze martwiłbym się najmniej. Poza tym jednostki 2500ccm 208KM są nadal produkowane i nadal montowane w modelach 2013-2014, a to chyba o czymś świadczy, tak samo jak korek wlewu w chłodnicy w japońskich autach nie zmienia się od 20 lat dlaczego? bo nie ma sensu go poprawiać bo mimo że jest już stary to bez usterkowy !

Ale w sumie.. chyba nie mam zamiaru Cię namawiać do kupna Lexusa Wiesz czemu?? Bo czym mniej ich widzę na drogach tym bardziej jestem wyjątkowy Bo nie lubię mieć auta popularnego które widzę na każdym skrzyżowaniu To nie jest Opel Insignia na którego trzeba szukać chętnego.. Lexusa kupują Ci którzy o takich sprawach jak nagar nie będą zawracać sobie głowy, dlaczego? Bo ufają marce, renomie, i bezawaryjności.
    Ostatnio edytowane przez gucio6 ; 02-01-2014 o 00:45

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Ile trzeba dac za np 2010r?Mowie o IS250.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Uprawnienia umieszczania postów