Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Tiguan vs. ASX

Domyślnie Tiguan vs. ASX

W poszukiwaniu auta nowego do max. 90 tys. zł dostałem propozycję VW Tiguana z napędem na przód (niestety) i słabszym dieslem TDI CR 110KM. Na wyposażeniu klima automatyczna, radio, park assist, szyby elektryczne,światła przeciwmgielne. Nie jest to planowany kombi , ale bagażnik jest w miarę i z boxem na dachu dałbym radę. Tylko zastanawiam się nad tym słabszym dieslem. Katalogowo ma 12 sek do setki. Z 4 osobami i bagażem wakacyjnym będzie pewnie 15 sek. No i brak 4x4. Jest sens takiego Tiguana? Za taką samą cenę mam ASX z podobnym wyposażeniem i napędem 4x4. Tyle tylko że ASX dużo mniejszy i w środku kiepskie plastiki. Czy macie jakieś doświadczenie z Tiguanem 110KM diesel? Jak to jeździ? Niestety jazda próbna nie jest możliwa.

Auto
    -

Domyślnie

A jaki silnik w ASX? Wybrałbym ten, który w swojej cenie więcej oferuje, bo oba mi się podobają, jako całokształt.

Domyślnie

W ASX 1.8 diesel 150KM napęd 4x4

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

ja bym brał ASX, moc, 4x4, wyglad lepszy, o i wiele bardziej wierze mitsu niż vw z swoim 'legendarnym' tdi
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Auto
    -

Domyślnie

Pomimo, że tak samo wierzę dieslowi od Mitsu jak i od VW. To w tym przypadku zdecydowanie brałbym Mitsu (jeśli jest ta sama cena). 150KM, 4x4, po prostu oferuje więcej w tej cenie. Jedyne co przemawia do VW to faktycznie to wnętrze (lepiej wykończone, ale myślę, że bym przeżył to w mitsubishi, szczególnie, że jest dobrze zmontowane). No i do tego VW jest obszerniejszy, więc jeśli rozmiary wnętrza odgrywają dużą rolę, to nie ma przebacz - ASX jest po prostu mniejsze.

AAA, no i zapomniałem o przerażających cenach w ASO Mitsubishi. Przestudiuj najpierw cennik ASO, czy jesteś w stanie to zaakceptować, ewentualnie szukać części zamiennych (co może nie być łatwe)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szalikowiec Zobacz posta
    Nie jest to planowany kombi , ale bagażnik jest w miarę i z boxem na dachu dałbym radę.
    Dlaczego zrezygnowałeś z kombi?

Jeśli szukasz przyzwoitego SUV-a, to można warto byłoby rozejrzeć się w tej kwocie za obecnym Nissanem Qashqaiem (widzę po ogłoszeniach, że w granicach 95k można dostać wersję 1.6 dCi z 4x4) lub najnowszym (tu raczej tylko FWD, ale przyzwoicie wyposażone).
    Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 27-12-2013 o 10:16

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

A nie lepiej kombi w dislu?Auris,Civic,Octavia jest w czym wybierac.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Tiquan na pewno robi lepsze wrażenie, szczególnie jeśli na auto wydaje się 90 tys. Ale wg mnie 4x4 jest warte grzechu. Poszukałbym jednak czteronapędowca. Tyle tylko, że niekoniecznie w Mitsubishi, które po prostu nie robi dobrego wrażenia pod względem wyglądu, odczuć po zajęciu miejsca za kierownicą. Aczkolwiek oferta na tle rynku ze zbyt wysoko wycenionymi autami tego segmentu jest niezła. Nie porównywałem jednak prowadzenia:/ Może się okazać, ze ASX jest lepszy niż VW.

Zawsze możesz sprawdzić 4x4 w Dacii Duster z 1,5 dCi 110 KM (za ok. 70 tys). Auto po lifcie nie straszy już wnętrzem a na pewno nie jest dużo gorsze niż te w ASX.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

szalikowiec -> ja zrezygnowałbym i z ASX i z Tiguana, warto poczekać na Honde Civic Tourer, auto zbiera BARDZO pozytywne noty, a z silnikiem 1.6 i-DTEC - będzie najlepsze auto w klasie... tylko (prawdopodobnie) trochę drogie

Domyślnie

Właściwie to nie zrezygnowałem z kombi. Tylko mogę wydać max. 90 tys. i chcę to wydać jak najlepiej. Auto ma być dla rodziny (4 osoby), przede wszystkim. Auris , Octavia, Civic są OK. Ale szukam czegoś , czym naprawdę fajnie się jeździ (trochę sportowo). Wiem , że najlepszym wyborem byłoby BMW 5 kombi - jednak budżet nie ten. Jeździłem Mondeo 1.6 Ecoboost - wygodny, jednak nie czułem się w nim dobrze i za 90 tys. słabe wyposażenie - kazali dopłacać za czujniki parkowania. Passat 1.4 TSI- niby wszystko w porządku, ale moim zdaniem prowadzi się gorzej od Golfa VI. Octavia - nie wiem czy warto za skodę płacić 90 tys. Sam już nie wiem... Oglądałem dziś Mazdę 6. W najsłabszej wersji kosztuje 90 tys. Może w przyszłym tygodniu jazda próbna, tyle tylko że wersją wyższą z mocniejszym silnikiem. No i sprzedawca twierdzi, że wersja podstawowa właściwie jest nieprodukowana itp. Marketingowy bełkot?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów