Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: 2016 Peugeot 408 GT

Awatar Royallith
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 8V

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Swoją drogą ładnych Peugeotów było już kilka - ostatnio choćby 508, a wcześniej 406. Poza tym nawet 408 - sedan na rynek chiński - wygląda całkiem nieźle
    No DJ, tak jak powiedział Credt - kwestia gustu. Ja akurat jestem z grupki, która za francuską motoryzacją nie przepada, ale jeśli już to prędzej za wspomnianym Citroenem (z tym, że również nie bez wyjątków, np. tych, o których wspomina Karol, ale za to z pozytywnym akcentem na modele C5). Dla mnie ostatnie ładne Peugeoty to 207 i 407 Coupe (czyli od prawie ośmiu lat: nic nowego), a i to bez rzucającego na kolana "wow". Zarówno 208 jak i wspomniane przez Ciebie 508 nawet podobały mi się w momencie premiery oficjalnych zdjęć, ale po konfrontacji na żywo doszedłem do wniosku, że są grubo i niepotrzebnie przekombinowane. Największą porażką jest dla mnie 308-ka: od nowości jakaś taka...nieświeża i przez to bezpłciowa. Co do pierwszego: sytuację poratował nieco lifting i wreszcie wygląda na nowy samochód, ale co do sekundo: nadal nie widzę w niej niczego zapadającego w pamięć. Nie poruszył mnie nawet RCZ, bo...no zwyczajnie nie leży mi współczesna Peugeot'cia paszcza

Co do 406 zgodzę się w 100%: bardzo ładny samochód, a w odmianie Coupe - po prostu piękny i to właśnie byłby chyba ostatni Peugeot podobający mi się bez żadnych uwag. Świetna była też 106-tka: chyba najładniejszy mały hatch tamtych czasów. Z tym, że zarówno 406 jak i 106 odpowiednio zbliżają się i mają już za sobą świętowanie 20-tych urodzin. Idąc tym tropem możemy powiedzieć, że ładny był też 30-to-już-latek 205, tylko, że to trochę tak jak wspominanie mundialu '74

No cóż, o gustach się ponoć nie dyskutuje. Wizje załączone przez snoozea pokazują samochód o gładkich, prostych liniach bez dziwny załomów i zgięć, klarowny, przejrzysty i smukły - jak niegdyś prezentował się choćby 406 Coupe. Tęsknię za czymś takim w czasach, gdzie styliści prześcigają się w nakładaniu na bryłę najsłabszego nawet samochodu coraz to większej ilości nieraz przejaskrawionych przetłoczeń i załamań, czasem w najdziwniejszych miejscach, dodatkowo okraszając to jak najagresywniejszym "wyrazem twarzy". Jakoś nie widzę tu Mercedesa CLA. Zamiast tego dopatruję się ładnego przodu z konceptu Onyx. Gdyby Peugeot poszedł w linię stylistyczną tego konceptu zrobiliby, moim zdaniem, krok w dobrą stronę.
    Bez Mazdy nie ma jazdy!

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Wygląda genialnie zaraz po RCZ. Dużo lepiej niż CLA. Trzymam kciuki.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów