Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: Do 65 tyś pln - nowy lub do 3 lat

Auto
    firmowe

Domyślnie Do 65 tyś pln - nowy lub do 3 lat

Dzień dobry wszystkim!

Krótko i na temat: Pod koniec Q1 już w sumie aktualnego 2014 roku kończy się leasing na aucie służbowym = powoli zaczynamy szukać nowego auta ale do zakupu już prywatnego. Samochód będzie dla mojej 2 połowy, którym także będę miał przyjemność (czasem) jeździć. 2 miesiące temu pojawiła się nasza pierwsza mała pociecha W efekcie szukamy auta na około 2 – 3 lata użytkowania z miarę pojemnym bagażnikiem.

Szczegóły:
    - Budżet: do 65 tyś pln na samo auto (max)
    - Auto nowe lub max 3 lata (ewentualnie mamy możliwość zniżki na tzw. grupę zawodową u niektórych producentów)
    - Silnik: benzyna lub diesel (bez znaczenia – przebiegi rzędu 10 – 15 tyś rocznie)
    - Moc: minimum 140 – 150 km (dopuszczamy tylko wersję z turbo)
    - Koniecznie: kompakt kombi lub klasa średnia
    - Zdecydowanie NIE dla sedana
    - Wyposażenie typu must have: tempomat, klima automatyczna, ksenony etc.

Co doradzicie, co proponujecie? A może ktoś z czytający będzie sprzedawał mieszczący się w kryteriach wyboru samochód.

Pozdrawiam i proszę o rady i pomysły...

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Nowy to raczej odpada bo w tym budzecie nic nie przychodzi mi do glowy o tych wymaganiach...

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

IMHO wymagania za wysokie jeśli chodzi o nowe auto. Do głowy przychodzi mi jedynie Skoda Octavia w jakiejś promocji. Wśród używek warto rozglądać się za Focusem 1.6 EB, Mondeo - będą to dość świeże samochody, ale tu wybór jest już ogromny.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Octavia 1.4 TSI z ksenonami, tempomatem, klimą automatyczną za 65 k brutto?
    To ja biorę dwie od razu :P

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Z używek to wybór jest przeogromny. Co się uda znaleźć lepszego to brać (pierwszy właściciel, pewne auto itd.).
    Z nowych, to teoretycznie Fiat Bravo Multiair, ale w praktyce może być ciężko.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Octavia 1.4 TSI z ksenonami, tempomatem, klimą automatyczną za 65 k brutto?
    To ja biorę dwie od razu :P
    Weź trzy - ja skuszę się na jedną. Mimo dużych możliwości rabatowych, to wyjściowa cena za 1.4 TSI Active w kombiku to 72 850 zł. A gdzie całe wyposażenie jeszcze...

Ze Skody to można byłoby się skusić na Rapida 1.2 TSI Elegance - nie będzie w kombi (ale w bardzo pojemnym liftbacku), nie będzie miał 150 KM (ale całkiem żwawe w tym aucie 105 KM), ale za 65k można poskładać auto, które będzie miało praktycznie full opcję z automatyczną klimatyzacją, alufelgami czy ksenonami.

Jeśli jednak ktoś chce większe auto z mocniejszym silnikiem, to zostają jedynie używki.

Auto
    Opel Vectra B 1.6 automat, VW Caddy 1.6tdi

Domyślnie

Za tę kwotę to nawet używany samochód ciężko będzie znaleźć. Rozważyłbym Alfę Romeo 159 kombi 1,75 tbi. Bardzo mało tego jest na allegro ale jakaś szansa istnieje na znalezienie ładnej sztuki w kombi.

Również Laguna III będzie świetnym wyborem, niedrogie auto w stosunku do konkurencji które oferuje bardzo dużo. I bym celował koniecznie w silnik benzynowy przy tych przebiegach. Nowoczesny diesel mimo niewiele mniejszego zapotrzebowania na paliwo będzie o wiele droższy w eksploatacji i będzie oferował mniejszą przyjemność z jazdy niż podobny silnik turbobenzynowy.

http://otomoto.pl/renault-laguna-2-0...C31584822.html Przykładowa laguna hatchback.

Auto
    firmowe

Domyślnie

Skoda Octavia lub Rapid powiadacie… niestety odpada – 2 połowa ładnie już podziękowała (wygląd, marka, wykonanie (Rapid) etc.) Tak wiem, że są to względne powody ale jednak… na marginesie sam Octavią 1.8tsi w Elegance jeździłem prawie 3 lata - naprawdę dobre auto.

Faktycznie zaczynam skłaniać się w kierunku używek. Póki co myślałem o Mondeo lub Insigni. Oba duże i z reguły dobrze wyposażone. Można tez trafić egzemplarze kupowane w PL.

- - - Aktualizacja - - - -

Fajna Laga - właśnie coś takiego także jest brane pod uwagę. I przebieg jest ciekawy. DZIĘKI za linka!

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Właściwie gdyby nie ta moc i ksenony to można by wybierać jak w ulęgałkach. Trzeba poszukać wśród używek. Do głowy przychodzą mi Fordy (C-Max, Focus i Mondeo). Nie wiem tylko czy z 1,6 EB coś się znajdzie. No i VAGi z TSI. Ale tak jak w przypadku 1,6 THP od PSA przy używańcach trzeba uważać.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Do głowy przychodzą mi Fordy (C-Max, Focus i Mondeo). Nie wiem tylko czy z 1,6 EB coś się znajdzie
    Cytat Zamieszczone przez dave101 Zobacz posta
    Póki co myślałem o Mondeo lub Insigni.
    Jako ambasador Forda Mondeo polecam 1.6 EcoBoost - przykłady ogłoszeń:
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-6t-1...C31681570.html
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-ecoboo...C31320377.html
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-6t-e...C29687617.html

Uprawnienia umieszczania postów