Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Wątek: Lexus IS 250 Prestige

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piono Zobacz posta
    I mi sie w zasadzie odechcialo dzielic z ...... swoja radoscia czy chocby opisac cos czego oni nie maja i pewnie nie beda mieli ( chociaz ja im zycze zeby mieli ). Ale tam.....powiedzialem, ze nie powiem dopoki nie odbiore i nie bede mial zdjec...no chyba, ze juz mnie tak zniecheci pobyt na tym forum, ze nic nie wrzuce w ogole ����
    Ej to uważajcie trochę bo chyba nie chcecie do tego doprowadzić

Nie wiem po co od razu się tak oburzać, jak dla mnie to trochę za bardzo kontrastujesz, czyli 'u mnie ZAGRANICO to jest życie, wspaniali ludzie, nie to co u was, biedaki'. Nie dziw się, że wywołało to dyskusje Co do stereotypów o Passatach to znikąd się one nie biorą. W Polsce jest ponadprzeciętnie dużo buraków w tych autach, każdy stereotyp działa na niekorzyść większości niestety A co do uprzedzeń to chyba w każdym większym kraju są jakieś dotyczące danych grup kierowców, w UK tym bardziej nie chce mi się wierzyć, żeby było inaczej.

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Nigdy nie powiedzialem, ze TU to jest zycie a TAM w Polsce to bieda itd, mojego brata i wielu moich znajomych w Polsce stac na wiecej niz mnie, ale z jakis powodow, ktorych nie rozumiem czuja sie biednymi ludzmi ( a ja to mam ho ho dobrze, bzdury! ) ....chociaz tak nie jest. Wazne jest zeby cieszyc sie zyciem, tym co ono przynosi a nie narzekac......to zreszta byly jedne z pierwszych "zarzutow", ktore uslyszalem w UK, ze "wy" to lubicie na wszystko narzekac i ciagle WAM zle....wiecej pozytywnego myslenia - tak mi powiedziano w pracy!!
    w UK na pewno jest duze rozwarstwienie spoleczne, chyba najwieksze w Europie ( mojemu koledze udalo sie w miesiac zarobic 20tys funtow na co wielu pracuje caly rok ) ale naprawde w srodowisku w ktorym sie obracam malo kogo obchodzi kto czym jezdzi, wazniejsze jest do jakiej szkoly prywatnej dzieci chodza..... stereotypy moze sa ale na pewno nie maja one az takiej wymowy jak w Polsce....jak napisalem prawie 90 tys sprzedanych BMW 1 i 3 o czyms swiadczy a gdzie jeszcze 5 czy pozostale? Kilka osob pytalo mnie czym jezdze raczej z ciekawosci a nie z zazdrosci czy pokazujac inne odczucia ( imigrant? ) chociaz pewnie w innych srodowiskach nie jest tak rozowo.
    stereotypy kierowcow sa ale nie odbijaja sie takim echem jak w Polsce a juz na pewno nie na wizerunku marki. A za najgorszych kierowcow ludzie na forach uwazaja tych w HGV albo innych bialych dostawczakach .
    ...................f*..perfect

Auto
    -

Domyślnie

I mi sie w zasadzie odechcialo dzielic z ...... swoja radoscia czy chocby opisac cos czego oni nie maja i pewnie nie beda mieli ( chociaz ja im zycze zeby mieli ). Ale tam.....powiedzialem, ze nie powiem dopoki nie odbiore i nie bede mial zdjec...no chyba, ze juz mnie tak zniecheci pobyt na tym forum, ze nic nie wrzuce w ogole ����
    Nie traktuj tego jako atak, raczej jako obserwację. Zachowujesz się, jakbyś komuś robił łaskę, że swój samochód pokażesz. Zresztą to samo w swoim temacie - robisz wielką tajemnicę, co najmniej jakby jakaś wielka publiczność czekała na pokaz i nic innego ich w życiu nie obchodziło...

Domyślnie

Piono nie dziw się ludziom że w ten sposób to odbierają, bo i ja też dziwnie to odbieram czytając jakie to te wyspy nie są przewspaniałe... Zachowujesz się jak ostatnimi czasy Cameron Prawda taka, że jakiś powód musiałeś mieć żeby opuścić kraj.... bo jeśli komuś jest wygodnie i nie narzeka w Polsce to nie myśli o wyjeździe... Powiem więcej... Polacy to lepsi ludzie niż Anglicy którzy są często chamscy, samolubni, zadufani w sobie, bezuczuciowi, przemądrzali, wiem to z własnego doświadczenia bo miałem i jeszcze czasem mam do czynienia z takimi osobnikami prowadząc z nimi interesy.

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Zgadzam sie, Anglicy to bufony, aroganckie chamy itp....tyle ze nie wszyscy. No i ja nie mieszkam w Anglii .....tylko w Szkocji a to jest zasadnicza i wielka roznica....
    Wyjechalem 10 lat temu, bo nie chcialo mi sie juz pracowac po 80godz/tyg za 6tys pln, praca to nie wszystko co czlowiek ma w zyciu robic....

gucio6, gdzie ja napisalem, ze te wyspy sa takie przewspaniale......??? A to jak wy odbieracie to juz nie jest moja .Wiele zalezy co sie robi i gdzie sie mieszka...tego w Polsce az tak nie widac bylo jeszcze lat temu 10 czy 5 ale powoli zaczynaja sie tworzyc enklawy bogatych i biednych jak i miejsca ktore trzeba omijac z daleka....sam znam takie osiedla w Polsce juz gdzie alkohol, narkotyki i najgorszy element dominuje i kto normalny juz sie zwija i ucieka....to juz dawno bylo znane w UK ...wystarczy spytac tubylcow ktorych regionow unikac....i jest ich cale mnostwo...
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piono ; 11-01-2014 o 17:02

Auto
    440i

Domyślnie

hmm watek o Lexusie IS250?

Wracajac do tematu, moze ktos kto kupowal ostatnio Lexa bedzie wiedzial, czy cala ta ''promocja'' ze auto przed oficjalna premiera w salonie kosztuje 20-30k mniej niz potem to prawda? Stosuja to juz z drugim modelem, ale w przypadku GSa nie sledzilem czy cena rzeczywiscie poszla tak ostro w gore po premierze

Awatar Matias

Domyślnie

Co do testu, który bardzo mnie sie podobał...:
    Nie rozumiem dlaczego autor pisze, ze lusterka ograniczają widoczność... Mam 180 cm wzrostu, fotel opuszczony na maxa i linia oczu znajduje sie ponad lusterkami - innymi słowy niczego lusterka mi nie zasłaniają.
    Jestem tez zachwycony krytykowaną skrzynia biegów - w trybie sport działa naprawdę szybko (mam na myśli codzienną dynamiczną jazdę a nie wyścigi). W trybach normal i eco zmienia biegi aksamitnie. Oczywiscie nie jest tak błyskawiczna jak dsg ale... w odróżnieniu od super szybkich skrzyn z niemieckich aut jest bezawaryjna! Zanim kupiłem nowego is długo studiowałem polskie i anglojezyczne fora szukając info na temat awaryjnosci silników is 250 i skrzyn biegów. W wyniku tych długotrwałych i bardzo skrupulatnych poszukiwań upewnilem sie co do jednego: chwała Lexusowi za to, ze wykorzystał sprawdzone, wybitnie bezawaryjne podzespoły. Niestety takiego komplementu nie można powiedzieć konstruktorom jednostek "kosmos mega turbo power" ze skrzyniami szybszymi od światła. OK - one jeżdżą cudownie. Tyle tylko, ze psują sie rownie bajecznie (trochę dyskusji i utyskiwan wlascicieli na ten temat znalazłem). Przynajmniej tyle można wywnioskować przekopując sie przez np amerykańskie fora, gdzie użytkowników lexow, bmw, audi, mercow i innych marek premium są tysiące. Pozdrawiam.

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Matias Zobacz posta
    .. w odróżnieniu od super szybkich skrzyn z niemieckich aut jest bezawaryjna! ....
    nie wiem o ktorych skrzyniach mowisz, co to sie tak psuja, ale z pewnoscia nie o ZF 8HP z BMW, ktora obecnie jest chyba jedna z najlepszych skrzyn produkowanych na swiecie...jakos nie slyszalem nic o ich awaryjnosci

Auto
    -

Domyślnie

Widzę, że nowe auto z ZFem będzie :P

Auto
    Ford Fiesta, Mitsubishi Pajero

Domyślnie

taki wizerunek to jakas dziwna polska przypadlosc, ktora zaczyna teraz kierowac sie w strone Audi, i juz dawno latke przyczepiono Passatowi...nie wiem czemu w Polsce bija jakas cholerna zazdrosc do wszystkiego na co mnie nie stac i do wszystkich co maja lepiej......
    Wydaje ci się.
    Jeśli postawić na szalę prawdziwą zazdrość oraz poziom nieodpowiednich kierowców bmw/audi, to niestety ta druga opcja jest odpowiedzialna za całe zło. Takie a nie inne nastawienie ludzi najczęściej wynika z sytuacji typu: "Kolejny ****** w BMW/Audi który wymusił / zabił / potrącił / ścigał się w środku miasta / uciekał policji / pobił / miał wypadek po pijaku. Co za *****." Przecież to widać na co dzień. Skoro jeździsz BMW, to oczywiście mimo wszystko przyjmiesz opcję "zazdrości". Niestety, tych drugich sytuacji jest o wiele więcej, mało tego, one są wyczuwalne, niestety nawet namacalne, realne, widoczne itp. itd.

Kolejna sprawa, może trochę zboczę z tematu, to co fani tych marek nazywają "nagonkami", dla reszty jest normalną reakcją. No bo co innego ludzie mają robić, kiedy widzą przypadkowego oszołoma dosiadającego jeden z tych samochodów i zachowującego się w sposób niedojrzały i głupi? Być obojętnym? Popierać kretyńskie zachowania? Odpuszczać? Bać się? Nie. Trzeba postawić sprawę jasno: prawdziwi faceci z klasą zachowują się w taki sposób, cwaniaczki za dychę zachowują się w taki sposób. Szczególnie gimbusiarnia musi zacząć nauczyć się odróżniać te sprawy bo czasami na różnych serwisach informacyjnych, jak się czyta pod motoryzacyjnymi newsami komentarze znerwicowanych dzieciaków, mających się za nie wiadomo kogo (jak nie interesujesz się bmw/audi, to znaczy, że jesteś biedak, hehehe ), to ręce opadają, a przecież taki pryszcz niedługo otrzyma prawo jazdy i zacznie przenosić swoją anonimową, chamską ideologię, na drogi.

Generalnie, cała ta sytuacja, to jest niezły paradoks:
    - luksusowa klasa premium/wyższa - bmw/audi, kojarzona jest z ludźmi wątpliwej reputacji którym brak odpowiedniego poziomu,
    - którzy aby poczuć się niczym jakieś "bogate indywiduum", wybierają najtańsze i najbardziej popularne samochody z wyższej klasy.
    (Nie żebym wrzucał wszystkich do jednego wora, ale od dawna czuć pewien schemat).

I to jest zguba niemieckiej klasy premium (no, póki co oprócz Mercedesa). Coraz więcej masówek, coraz tańszych. Te samochody wręcz zalewają rynek, bez kitu u mnie jeździ już chyba więcej audi niż skody. W tym również coraz bardziej przybywa nieodpowiednich kierowców. Dołożyć do tego ogólny poziom zachowania ludzi, który jest coraz niższy - no i mamy smutny obrazek. Niestety, BMW/Audi ma przerąbane. To jest błędne koło, zła reputacja tych marek, przyciąga złych ludzi, a oni sami nie widzą niczego złego w swoim zachowaniu. Kaplica.

Aha i jeszcze jedno. Co do tego, że właściciele bmw/audi mają kiepską reputację tylko w Polsce, to kompletna nieprawda. Wiem, że w Rosji, Włoszech i Francji jest to samo, jak również w Ameryce.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów