Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: Nowa Skoda Octavia 1.4 TFSI Elegance czy Toyota Avensis 1.8 PREMIUM BUSINES EXECUTIVE

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kubek_armada Zobacz posta
    Ja jeżdżę Avensisem z 2012 roku (zaraz po lifcie), 2 litry benzyna w automacie. Mam co prawda przejechane tylko 20 tys, ale co nieco o tym aucie wiem. Miałem na razie na gwarancji wymienianą jedną rzecz, ale nie było to nic strasznego. W układzie hamulcowym coś "dzwoniło" na lekkich nierównościach (pamiętam od mechanika słowo jarzmo, ale nic mi to nie mówi ), poza tym żadnych kłopotów. Myślę, że można to zwalić na fatalne drogi, jakie mam w pobliżu swojego domu. Auto jak na swoją klasę fajnie wyciszone, skrzynia CVT w mieście bardzo przyjemna (nic nie szarpie), za to zabija trochę dynamikę. Naprawdę dobra nawigacja, wręcz świetna w porównaniu do niektórych fabrycznych (chociażby w Mini Countryman mojej żony). Materiały w środku przyzwoite, standardowe dla tej klasy auta. Jak masz jakieś konkretne pytania to wal.
    Dzięki za informacje. Mam przede wszystkim pytanie o spalanie? Jak pali w mieście? Jak na trasie? Czy ta skrzynia faktycznie tak dziwnie trzyma obroty i sprawia, że silnik wyje? Miałem okazję jeździć yarisem z taką skrzynią i właśnie jakoś tak dziwnie się zachowywała. Czy zdarzało się że jechały z tyłu 3 osoby i jeśli tak to czy bardzo narzekały?
    Czy jest coś denerwującego (chodzi mi o jakąś cechę) na co warto zwrócić uwagę aby sobie to sprawdzić przed zakupem aby potem nie żałować?

Domyślnie

Spalanie w lecie w mieście ok 10 na 100, w zimę podskoczyło do 11. Jazda bez zamulania, ale też bez ciśnięcia non stop. Skrzynia to CVT więc ma specyficzny sposób pracy - tak, trzyma stałe obroty. Przy przyspieszaniu wyje, jest to nieco denerwujące (można to zniwelować korzystając chociażby z łopatek), natomiast w normalnej jeździe jest to rozwiązanie wygodne. Skrzynia trzyma obroty na 2-3 tysiącach, więc jest cicho, nie ma szarpania przy zmianie biegów, wszystko jest płynne. Tak naprawdę, jeśli ktoś nie jeździ ciągle z pedałem w podłodze i nie zależy mu na mega osiągach, skrzynia CVT jest dobrym rozwiązaniem. Jeździliśmy w 3 osoby z tyłu (najczęściej 2 dziewczyny + facet) i nie było wielkiego narzekania (tutaj duży plus za płaską podłogę, bez tunelu na środkowym siedzeniu).

Tak naprawdę jedyną denerwującą rzeczą fakt, że ten samochód jest po prostu nudny . Jeśli szukasz jedynie czegoś do wygodnego przemieszczania się, będziesz z tego auta zadowolony. Mój przyjaciel, który ma bardzo praktyczne podejście do życia, jeździł tym autem przez ponad 2 tygodnie i tak mu się spodobało, że niedługo je ode mnie kupuje

Uprawnienia umieszczania postów