Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Autko za ok 200.000 zł, klasa Premium, bardzo duży rozrzut pomysłów

Domyślnie Autko za ok 200.000 zł, klasa Premium, bardzo duży rozrzut pomysłów

Witam

To mój pierwszy post na forum więc krótko się przywitam - nazywam się Kuba, mam 30 lat, mieszkam w Łodzi i czytuję Autogalerię od dawna . W swojej karierze kierowcy powoziłem się już kilkoma autami, te ciekawsze to Subaru Impreza WRX (265 KM) i BMW E66 3.0 diesel.

Teraz do rzeczy - w połowie roku kończą mi się 2 lata leasingu obecnego auta - Toyoty Avensis. Mam zamiar ją od razu wykupić, sprzedać (kupca już mam) i kupić coś lepszego. Avensis jest samochodem poprawnym pod każdym względem, natomiast po przesiadce z wyżej wymienionych aut brakuje mi w nim mocy, prowadzenia, EMOCJI itd. Jak ją kupowałem, myślałem, że już się za kółkiem wyszalałem. Niestety, byłem w błędzie. Moje dotychczasowe rozważania:

1. Auto nowe. Tutaj waham się, bo nie wiem czy jest sens. Jeżdżę niewiele, auto przez pierwsze dwa lata straci bardzo dużo na wartości. Z drugiej strony mamy nowe auto, gwarancja, frajda z konfiguracji itd. Moje ewentualne dwa wybory w tym segmencie to:
    - BMW 328i xDrive. Tutaj z konfiguratora wychodzi mi ok 220 tys, zniżkę się wyrwie (a jak nie to zamówi u brokera). Auto ładne, bardzo dynamiczne, przyjemnie mi się nim jeździło na jazdach testowych, ale nie wiem czy nie za małe. Sam jestem wysoki, w dodatku spodziewamy się dziecka - mam pewne obawy, czy nie będzie trochę ciasno. Kombi częściowo rozwiązałoby problem, ale znów - dużo bardziej podoba mi się sedan.
    - Range Rover Evoque, 240 koni benzyna - to jest auto, w którym jestem zakochany. Jest piękne, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Nowy u brokera to również koszt ok 200 tys. Rynek używanych bardzo mały. Tutaj niestety podobne obawy jak w przypadku "trójki" - nie wiem, czy nie będzie za ciasno.

2. Auta używane - wydaje mi się, że używka będzie rozsądniejszym wyborem. W przypadku niektórych aut można będzie nawet trochę oszczędzić (to 200 tys zł nie jest sztywną ceną, może być też 150 tys albo jeśli będzie warto to 220). Propozycji jest wiele:
    - BMW 528i lub 535i, chetnie xDrive. Sporo używek, atrakcyjne auto, ale podobno dość awaryjne? Interesują mnie roczniki od 2011 wzwyż (lift)
    - Audi A6. Silnik 3.0 benzyna, niestety używanych na razie zbyt wiele nie ma. Rocznik od 2011, model C7.
    w przypadku tych aut (szczególnie BMW) jest szansa dostać je poniżej 200 tys, więcej nie mam zamiaru na nie przeznaczać.

dwa auta, za które mogę dać trochę więcej niż 200 to:
    - Audi A7 - kolejne auto, na które "choruję". Silnik oczywiście 3.0 benzyna.
    - Mercedes CLS - to jest jedyne auto, w którym dopuszczam diesla. Niestety nie wiem nic o silnikach w tym modelu. Benzyna 350 w poprzedniej generacji miała jakąś wadę fabryczną (zacierające się elementy, ale nie pamiętam które) - czy w tej wersji jest ten sam model?

Liczę na Waszą pomoc bo pewnie część osób miała styczność z tymi autami i może coś o nich powiedzieć. Inne ciekawe pomysły też wskazane.

Domyślnie

jeśli chodzi o bmw to odradzam xDrive nie są to napędy które najeżą do najlepszych. Poza tym... jeśli pewnie dobrze wiesz 4x4 będzie odrobinę wolniej się zbierać, chodzi tu pewnie o ułamek może 0.2s ale jednak (tym bardziej wydając sporą sumę)

Domyślnie

0.2 sekundy różnicy mi absolutnie nie przeszkadza. Optuję za xDrive ponieważ wyjazd z ulicy mam pod dość stromą górkę i tylnonapędówki często mają problemy. Odśnieżanie też niestety jest kiepskie, a śniegu u nas zawsze najwięcej w mieście (najwyżej położony punkt w Łodzi).

Auto
    2003 Mitsubishi Carisma 1.9 DID Comfort / 2003 Mazda 6 1.8

Domyślnie

328i to dobra opcja chociaż skoro mówisz, że niedługo spodziewacie się dziecka to z dłuższymi wyjazdami może być problem, jeżeli myśleć przyszłościowo to może 520i?
    Co do Evoque faktycznie piękne i ciasne, ale koszty utrzymania będą sporo większe, z tego co słyszałem to koszty serwisu w LR są bardzo duże, może niech się ktoś konkretnie wypowie kto miał styczność.

Wg mnie w tej cenie używanych nie warto brać po uwagę. Skoro masz możliwość kupienia nowego, skonfigurowanego przez siebie od podstaw samochodu to po co kupować samochód po kimś? Tym bardziej, że auta tej klasy nie kupuje się żeby robić 15k km rocznie, więc samochody będą już trochę zmęczone.

Moje propozycje to 520i lub może dostaniesz jak ciut dołożysz 528i. Do A7 lub CLS musiałbyś dołożyć prawie 100k więc nie wiem czy warto.
    Spróbuj też poczekać na nowa C klasę, za 200k dostaniesz już fajnie skonfigurowany model.

Skoro brakuje emocji to może jeszcze Insignia OPC?

Tyle ode mnie
    Ostatnio edytowane przez Wojas ; 06-01-2014 o 12:53

Domyślnie

Albo Lexusa GS 350 Awd, jeżeli z napędem 4x4....powinno sie udać kupić za 220...230 000 pln, silnik v6, swietnie wyważony samochód. Sam mam wersje Gs450h i jestem bardzo zadowolony. Poprzednio miałem 911 C4 i lexus daje rade

Domyślnie

Znalezienie rocznego czy dwuletniego auta od pierwszego właściciela z przebiegiem <50 tys i gwarancją raczej nie jest problemem. C klasa, przynajmniej aktualny model, jest w środku niestety bardzo ciasna (mam 190 cm wzrostu i ważę > 100 kg). Insignia odpada, czułbym się w niej jak w Toyocie , nie ta klasa auta. Lexus GS ciekawa propozycja, z tym że nie ten silnik i tylko w pakiecie F-Sport. Te egzemplarze kosztują ciut więcej, ale może do lipca stanieją. Problemem jest brak ASO w Łodzi, głupie przeglądy gwarancyjne trzeba będzie robić w Warszawie.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

W tych pieniądzach jest jeszcze Volvo S60 z nowymi silnikami, za ponizej 200k można mieć doposażone T6 Drive-e 306KM, jest jeszcze wersja 245KM. Wiadomo tylko jak to z nowościami bywa

Domyślnie

I tez miałem podobny dylemat. Zastanawiałem sie nad bmw 328 w x-drivie, ale za prawie te same pieniądze kupiłem samochód o klasę wyższy, z silnikiem v6, chyba bardziej niezawodny, lepiej wykonany. Porównaj w salonie jak jest wykonana cześć silnikowa w obu samochodach.

- - - Aktualizacja - - - -

A ja mam 194 cm i w gs za mną usiądzie tez ktos o podobnych gabarytach.

Domyślnie

Troyan - widzę, że myślimy podobnie . Możesz powiedzieć jaką masz wersję wyposażenia w swoim GSie? Obawiam się, że niskie wersje mogą być kiepskie w środku.

Uprawnienia umieszczania postów