Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co wybrać? Fiat Bravo 1,4 T-jet Peugeot 308 I 1,6 vti?

Domyślnie Co wybrać? Fiat Bravo 1,4 T-jet Peugeot 308 I 1,6 vti?

Cześć! Podzielcie się swoimi opiniami. Waham się między tymi dwoma modelami. Dodam, że budżet do 30.000PLN. Jeśli macie inne sugestie, śmiało. Pozdrawiam!

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ja bym wybrał Bravo, po pierwsze dużo lepszy silnik, o dobrych parametrach i jest bezawaryjny. Zawieszeniowo peugeot jest dosyć miękki, jak kto lubi Fiat twardszy, najlepiej to się przejechać. Nie napisałeś też dokładnie czego oczekujesz od auta itd.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

1,6 chyba trochę mniej pali. Wnętrze dużo lepsze w Peugeocie. Fiat ładniejszy z zewnątrz.
    Jako używkę brałbym to co jest w lepszym stanie i ładniejszym kolorze (lub ma lepsze wyposażenie), bo oba auta mają wady i zalety.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Ja w ciemno wziąłbym Fiata.Samochód piękny na zewnątrz i w środku. Silnik fiatowski czyli dobry. Części tanie.To od serca a głos rozsądku - patrz post jak wyżej.

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

mam auto z tym silnikiem (wersja 120 KM) i po 3 latach mogę napisać trochę o spalaniu.
    w mieście przez ostatni rok mam wg komputera 8,8l/100; w trasie zależy od prędkości - przy 120km/h spalanie mam ok 6,2l; przy 140km/h 7,7l(Z powodów rodzinnych przejazd autostradą A2

co do mocy - jeszcze mi jej nie brakowało Stary piernik ze mnie się robi ;P

Jeśli Bravo będzie z pakietem Sport to nawet bym się nie zastanawiał
    Ostatnio edytowane przez mariobull ; 09-01-2014 o 11:47 Powód: literówka

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

to może też się wypowiem
    miałem 308kę tyle, że z dieslem 90km - naprawdę nie mogę nic złego powiedzieć o tym samochodzie - użytkowałem go 3 lata, nic specjalnego się nie działo
    na gwarancji wymieniany był moduł alarmu i jakiś "mechanik" przy przeglądzie urwał bagnet oleju
    A tak poza tym nic - trochę często przepalają się żarówki (średnio co 15 tys. km)
    Z Bravo też nie ma raczej większych przygód - także wybór to kwestia gustu, preferencji i znalezienia odpowiedniego egzemplarza
    Obydwa te samochody są moim zdaniem mocno niedoceniane - także jak znajdziesz zadbaną sztukę to nie powinno być problemów.

W Bravo dla minusem jest to, że podstawowe wersje wyglądają we wnętrzu tak sobie - ale już z takim pakietem Sport...hmmm miodzio

PS. przed zakupem do testów miałem udostępnioną 308 właśnie z benzyną 120 km - bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie wyciszenie tej wersji. Na postoju w zasadzie w ogóle nie słychać i nie czuć, że silnik jest włączony. Silniki te miały wpadki z rozrządem (łańcuchem) także musisz to zweryfikować przed zakupem
    Ostatnio edytowane przez AdamS ; 09-01-2014 o 12:45

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

To ja potwierdzę to co napisał AdamS, jest w domu 308 tyle, że właśnie 90 konny diesel.
    3,5 roku i 120 000 km i ciężko się do czegoś przyczepić, jedynie rozrząd był robiony w ramach gwarancji ale to ponoć znany problem 1.6 HDI , poza tym osłona katalizatora, 2- krotnie tarcze z klockami hamulcowymi i żarówki przepalają się co ~20 000 km.
    W sumie eksploatacja póki co wymagała jedynie jeżdżenia na okresowe przeglądy co 20 000 km bo żarówki można sobie samemu na podwórku wymienić a o tym, że wymieniają rozrząd zadecydował serwis chyba zapobiegawczo bo nie dawał przesłanek do zmiany w czasie użytkowania.
    Godne polecenia solidne auto, co w przypadku aut używanych istotne dość proste i nieskomplikowane w budowie.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 09-01-2014 o 13:22

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

A takie Bravo 1.4T 120ps krajowe z 2010-11r to ile trzeba liczyc?
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    Silniki te miały wpadki z rozrządem (łańcuchem) także musisz to zweryfikować przed zakupem
    Wpadki były głównie w 1,6THP. Tutaj jak już to jakieś czujniki szwankowały.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Dzięki za opinie. DO 30.000 można wyrwać jakiś 2009 w przyzwoitej wersji. Peugeot jest trochę tańsze, no i jest większy wybór na rynku. Chciałbym, żeby miał przede wszystkim przyzwoity silnik, jakiś zapas mocy. Domyślam się, że silnik ze sprężarką w Bravo robi lepsze wrażenie. Ogólnie te dwa, bo chcę coś z ciekawym designem. A te auta są dość ciekawe. Na korzyść Peugeota więcej lepiej wyposażonych wersji. Ale to prawda, że Bravo z pakietem Sport najlepiej w wiśniowym kolorze to smakowity kąsek

Uprawnienia umieszczania postów