Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Najlepsze turbobenzyny

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie Najlepsze turbobenzyny

Ostatnio ze znajomym ktory planuje zakup auta zaczelismy rozmowe jaka wybrac turbobenzyne zeby byla najbardziej niezawodna.
    Wiadomo jak na dzisiejsze standarty bo o niezawodnosci dawnych motorow wolnossacych mozemy tylko pomarzyc.
    Trzeba patrzec na cala game danego producenta jak i poszczegolne wersje danego silnika.
    Bo naprzyklad slyszalem o wyjatkowo udanym 2.0T Renault ale czy inne sa tez udane?
    Bardzo wiele dobrego mozna uslyszec o silnikach Fiata,moze Opla ale Vag juz sie z TSI nie popisal.
    No i jeszcze Ecoboosty Forda tez podobno OK.Piszcie swoje typy i opinie bo bardzo zaciekawil mnie ten temat.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

mam 1,2 tsi 105 kM w yeti rok produkcji 2010 - przypadłość jak we wszystkich (większości?) tych silników - przy 25 tys. wymieniony rozrząd na podobno już nie wadliwy (mam nadzieję)
    Sam jestem ciekaw jak z aktualnymi tsi będzie
    I jeszcze taka ciekawostka - mechanik powiedział mi, że bloki silnika w tsi są sklejane? także w zasadzie nie ma możliwości przy większej awarii naprawy tego silnika

Awatar Royallith
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 8V

Domyślnie

Co do silników Fiata to mogę wypowiedzieć się na podstawie doświadczeń moich i znajomego w kontakcie z Alfą. Starszy silnik (120-konny T-Jet) wysypał się kompletnie po ok. 50 tys. km: wyciekał z niego olej i puszczał spod głowicy. Działo się jeszcze parę rzeczy, ale już nie pamiętam dokładnie - znajomy opowiadał o tym przez ostatnie wakacje. Tak czy siak w serwisie nieoficjalnie stwierdzono, że całość nadaje się do wymiany. A nie przejechał nawet 50 tysięcy!

Byłem tym bardzo zadziwiony, ponieważ sam mam na co dzień kontakt z nowszym silnikiem: 135-konnym Multiairem i muszę powiedzieć, że bardzo ładnie sprawuje się jak dotąd, na dystansie ok. 65 tys. km. W małym samochodzie, jakim jest MiTo silnik zachowuje się genialnie, łapie moc od niskich obrotów i rozwija ją stosunkowo płynnie, a wśród czterocylindrowców lepiej brzmi chyba tylko bokser ze stajni Subaru. Naprawdę przyjemnie warczy i bulgocze, daje mnóstwo radości. Problemów nie sprawia, choć muszę przyznać, że na samym początku trzeba było usuwać niedoróbki fabryki, oczywiście jeszcze w ramach gwarancji. Konkretnie: miska olejowa delikatnie puszczała olej przez co jeden raz komputer unieruchomił samochód, ale problem okazał się błahy: nie pamiętam zbyt dokładnie, ponieważ miało to miejsce niecałe 3 lata temu, aczkolwiek wyciek następował przez jakąś śrubę, którą albo źle dopasowano, albo uszkodzono gwint. Ogólnie pierwszy miesiąc upłynął pod znakiem takich drobnych poprawek po Włochach, ale ostatecznie nie dzieje się już nic mimo, że silnik jest stosunkowo mocno wysilony: 135KM / 1368ccm. Nie wiem jak wygląda to w przypadku dostępnej w Giuliettcie bardziej wysilonej jednostki: 170 KM.

Przytaczam pojedyncze przykłady, ale na ich podstawie nie zaryzykowałbym zakupu samochodu z jednostką T-Jet. Co do montowanych w Alfach jednostek TBi nie posiadam wiedzy w temacie. Z kolei Multiair pozytywnie mnie zaskoczył: spodziewaliśmy się sporo większej awaryjności - w końcu siedzi w Alfie, a tymczasem jest ona praktycznie...żadna. Okazuje się, że jakość włoskiego koncernu poszła naprawdę zauważalnie w górę.

Co do innych: po doświadczeniach z marką nie zaufał bym ŻADNEMU produktowi Renault. Może statystyka mówi co innego, może pozytywne zdanie mają użytkownicy na forum, ale ja - przyznaję się bez bicia - jestem po prostu uprzedzony.
    Ostatnio edytowane przez Royallith ; 15-01-2014 o 12:17
    Bez Mazdy nie ma jazdy!

Awatar kataryniarz
    Auto
    Renault Megane III Grandtour GT Line

Domyślnie

Z TCe Renault nie ma żadnych problemów jak do tej pory, najlepszy 2.0.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Z silnikami Fiata też nie żadnych problemów, a problem kolegi z tym że wysypał sie po 50 tys nie oznacza że wszystkie takie są. Bo jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Awatar Royallith
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 8V

Domyślnie

Owszem, dlatego podkreślam:

Cytat Zamieszczone przez Royallith Zobacz posta
    Przytaczam pojedyncze przykłady
    Bez Mazdy nie ma jazdy!

Auto
    Laguna III

Domyślnie

Silniki renault się nie psują bo nie są tak skomplikowane jak tsi cz thp. Są za to paliwozerne.

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Domyślnie

1.8 TSI 160KM 250Nm - nowy z polskiego salonu serwisowany w ASO, jeżdżony spokojnie, przy 50 tys km padł rozrząd, tłoki uderzają o zawory silnik do wymiany - cena nowego silnika to ok 35 tys zł. - wiem przynajmniej o 15 przypadkach tego typu w Polsce - problem nie jest marginalny.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Pod wzgledem awaryjnosci to chyba wyglada tak
    1.TSI i HTP
    2.TCE i T-Jet
    3.EB i Opel
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

No ale nie dziwota że Turbobenzyny opla się nie psują skoro nawet nie jadą. Wystarczy popatrzeć na test Cascady i innych opli albo te te silniki sa beznadzjene albo auta są za cięzkie albo i jedno i drugie.

Uprawnienia umieszczania postów