Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 164

Wątek: Bezawaryjny kompakt z benzyną

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Kedirak, Avensis nawet nie przyszła mi wcześniej do głowy. Chociaż sam nie wiem dlaczego. Znasz może jakieś opinie na temat tego silnika (150 KM)? I jak wygląda sytuacja blacharska? Jeśli to te same, cienkie blachy, co w Corolli, to trochę kiepsko, bo wywalać co sezon parę tysiaków na walkę z korozją to słaba opcja.

Vector, ojciec miał kiedyś Astrę II. To była wersja 1.4 90 KM. I spośród wszystkich dotychczasowych samochodów nie licząc obecnej Vectry B (czyli Corsa C 1.2 80 KM, Polo IV FL 1.0 60 KM, Corolla Wagon IX 1.4 97 KM) chwalił ją sobie najbardziej.
    A boję się nie tyle samochodów sprowadzonych, co sprowadzonych świeżo, które w ogłoszeniach stoją jeszcze na niemieckich blachach. Jakoś nie mam zaufania do takich ogłoszeń.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

przekazuję pałeczkę znającym Ave!nsisa

a wkleiłem, gdyż w kompakcie o mocniejszy sinik i długą przekładnię dającą namiastkę 6 biegów jest bardzo trudno.

Awatar seimi
    Auto
    Opel Astra H 1.6

Domyślnie

Avensis wydaje się rozsądną propozycją. Tylko nie wiem czy akurat ta z linku. Widać, że drzwi kierowcy malowane, z tyłu klapa też jakoś nierówno zamontowana i dużo wgnieceń. Jeśli było to nieprofesjonalnie zrobione, to ruda pojawi się na pewno.
    Credt, wspomniałeś o maździe 3. Znam dobrze to auto, bo moja druga połówka taką ma. Rocznik bodajże 2005. Przejechane nie całe 90 tys. km. Technicznie nic do zarzucenia (oprócz dwóch błędów w komputerze, które udało się skasować). Na razie tylko wymieniane oleje i filtry. Z kolei blachy to osobny temat. Trzy razy malowane nadkola z fragmentem progu i brązowe podwozie. W zeszłym roku solidnie zakonserwowane - zobaczymy jak długo wytrzyma. Prowadzenie super, wygląd wg mnie również. Ale te blachy :/

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Kurczę, szkoda. "Trójka" była moją faworytką wśród kompaktów, bo wygląda świetnie i mechanicznie też jest solidna. Ale widzę, że nie stanowi wyjątku, jeśli chodzi o japońską jakość perforacji. :/

Awatar seimi
    Auto
    Opel Astra H 1.6

Domyślnie

Nie skreślałbym trójki. Jeśli komuś nie przeszkadza, że co kilka lat należałoby dać auto do poprawek lakierniczych, zyskuje święty spokój z naprawami mechaniki i elektryki, bo tutaj nie można się do niczego przyczepić. Chyba, że jakaś porządna konserwacja w profesjonalnym zakładzie załatwi problem na dłuższy okres. Wg mnie przyczyną szybkiej korozji błotników, szczególnie z tyłu, jest mata umieszczona we wnęce koła przez producenta. Jest to chory pomysł, gdyż praktycznie cały czas trzyma wilgoć. Podobno można to zastąpić nadkolami z plastiku. Słyszałem, że w focusie (w końcu bliźniacza konstrukcja) też takie coś było, ale nie mogę tego potwierdzić.
    Jeśli już decydowałbyś się na mazdę 3, to tylko z silnikiem benzynowym 1.6. Ma wystarczającą dynamikę i rozsądne spalanie. Jest jeszcze 2.0, ale nie wypowiem się na ten temat bo nie mam wiedzy. Może udałoby się znaleźć egzemplarz, w którym korozja nie wyrządziła dużych szkód i oddać go do porządnej konserwacji. Koszt to jakieś 500-600 zł o ile pamiętam.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Pytanie, czy zadbaną Mazdę 3 można znaleźć w tym budżecie. Z tego, co wyszperałem na OtoMoto, niemal wszystkie (a za dużo ich nie ma) to egzemplarze z początku produkcji (2003), uszkodzone albo z kierownicą po prawej stronie.
    Chyba, że w przypadku Mazdy nie istnieje coś takiego jak niedopracowanie na początku produkcji, bo chyba za dużo naczytałem się o tym, że w większości marek należy unikać aut z początku i najlepiej szukać poliftów.

BTW, Vector, przeczyść skrzynkę PW, bo nie mogę odpisać.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Dobrą Mazdę 3 to się kupi za około 18-20 tysięcy wzwyż. Do 15 tys. chodzą jeszcze warte uwagi 323.

Mazdy rdzewieją, bo praktycznie nie mają zabezpieczenia antykorozyjnego. Na forum MX 5 czytałem wielokrotnie, że w przypadku NA i NB trzeba szukać najmniej zardzewiałej A zardzewiałe są wszystkie

A Nissan Almera z końca produkcji? Stosunkowo łatwo znaleźć egzemplarze z polskich salonów.

Domyślnie

Almera prowadzi się jak czołg, a rdza wychodzi w najmniej oczekiwanych miejscach ( dach, słupki ). Oglądałem dobre parę sztuk jak szukałem samochodu dla siebie.

P.S Skrzynka pusta

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Almerką miałem przyjemność jeździć. To była trzydrzwiówka sprzed liftingu, wersja 1.8 116 KM. I bardzo fajnie się zbierała. Jedyne, na co narzekałem, to szalenie czuły pedał gazu. Wystarczyło ją pogłaskać, a rwała do przodu jak dzika. Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
    I oczywiście standardowe jak na mnie pytanie - jak z jakością perforacji? Bo silnik ma pewnie trwały (ufam japońskiej technologii, choć o Nissanach wiem niedużo).
    Ostatnio edytowane przez Credt ; 14-01-2014 o 21:15

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jak zależy Ci na dobrym zabezpieczeniu antykorozyjnym to przy tych założeniach(Audi będą za stare) zostają Ci tylko francuzy z PSA i to jest IMO dobry trop bo z racji tego, że to francuzy typowy polski nabywca ich nie ceni, części do nich są jak pokazują zestawienia warranty direct najtańsze i łatwiej o niezajechany egzemplarz bo dresiarnia nimi gardzi.
    Ja bym brał C4, ma lepiej dopracowaną elektronikę niż 307 przed FL a mechanicznie jest prosty i do tego jak wygląda np: http://allegro.pl/citroen-c4-2-0-16v...860912699.html
    link przykładowy.

Uprawnienia umieszczania postów