Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Hondra CR-V vs Toyota RAV4 vs Mazda CX-5

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie Hondra CR-V vs Toyota RAV4 vs Mazda CX-5

Witam,

Temat trochę się powtórzy ale wynika to z tego, że z pewnych powodów nic z tego wtedy nie wyszło, a ponieważ temat powraca więc i pytanie powraca. Samochody już teraz są chwilę dłużej na rynku i może pojawiły się wśród forumowiczów więc liczę na nowe informacje/opinie.
    Generalnie wybór to Hondra CR-V vs Toyota RAV4 vs Mazda CX-5 ewentualnie może ktoś ma jakieś inne pomysły. Wiem, że pewnie pojawi się subaru forester ale jakoś on do mnie nie przemawia (oglądałem nie jeździłem) no i ma mały bagażnik. W warunkach odnośnie tych samochodów jest przestrzeń 2 osoby dorosłe + 3 dzieci i odpowiedni dla tej ilości pasażerów bagażnik. Jeśli chodzi o silnik to raczej benzyna ponieważ auto nie będzie miało dużych przebiegów.
    Do tej pory oglądałem wszystkie w salonie i jeździłem hondą oraz toyotą. Honda zaskakująco dobrze się zbiera i ma chyba najwięcej miejsca (duży plus za wyprofilowanie kanapy dla 3 osób i brak tunelu oraz chyba najszersze wnętrze), bagażnik także największy. Toyota mi się mniej podoba ale po jeździe także dostała plusa. Fajnie jeździ i ku mojemu zaskoczeniu całkiem przyjemnie się jeździ z CVT. Do tej pory wcześniej miałem raz do czynienia z taką skrzynią i dostała duży minus (na codzień jeżdżę klasycznym automatem) ale ta cvt w toyocie mi się spodobała (sam jestem zaskoczony). Mazdą jeszcze nie jeździłem. Podoba mi się ale jest najmniejsza i zastanawiam się czy sprawdzi się jako samochód dla 2+3 + bagaż. No i nie wiem jak z blachami - poprzednie mazdy miały z tym problem.
    Proszę o wasze zdanie, opinie, chętnie usłyszę coś kto miał do czynienia z tymi samochodami lub posiada któryś z nich (jak spalanie). Co sądzicie o automatach w tych samochodach (fajnie by było pozostać przy takiej skrzyni chociaż nie jest to warunek konieczny). CVT mi się spodobała, mazdą nie jeździłem a w hondzie była manualna.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

z propozycji rozumiem, że co do strony wizualnej akceptujesz je wszystkie

Jeżeli tak to osobiście polecam i skłaniałbym się do Hondy - jeździ chyba najlepiej z nich 3 na drugim miejscu Mazda a później Toyota. Ale generalnie wszystkie 3 są godne polecenia. Kwestia wyciągnięcia dobrej ceny.
    Napisz jakie wyposażenie i czy chcesz 4x4 czy 4x2?

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    z propozycji rozumiem, że co do strony wizualnej akceptujesz je wszystkie

Jeżeli tak to osobiście polecam i skłaniałbym się do Hondy - jeździ chyba najlepiej z nich 3 na drugim miejscu Mazda a później Toyota. Ale generalnie wszystkie 3 są godne polecenia. Kwestia wyciągnięcia dobrej ceny.
    Napisz jakie wyposażenie i czy chcesz 4x4 czy 4x2?
    Wizualnie najładniejsza wg mnie mazda, potem honda (bardzo blisko mazdy) i na końcu toyota. Wnętrza ta sama kolejność chociaż zauważyłem że w toyocie bardzo to zależy od wersji - gdy oglądałem jakąś prostą czarną to mi się wręcz nie podoabała - gdy ma jeździe testowej była dwukolorowa ze skórą to od razu lepiej
    Co do wyposażenia to raczej któraś z wyższych wersji więc praktycznie automatycznie 4x4. Zakadam że skoro suv to powinien mieć to 4x4 (wiem że to takie trochę pseudo 4x4 no ale zawsze coś). Nie zamierzam jeździć w teren ale jednak w naszym kraju sporo jest dni z deszczem lub śniegiem a wtedy może się to przydać.

Auto
    Opel Astra II 1.6 8V + gaz

Domyślnie

Nie pracuję NIESTETY w żadnym salonie samochodowym ale jeśli mógłbym coś doradzić to tak:

Honda (moim zdaniem najbardziej optymalny wybór): napęd 4x4 w wersji Elegance to wydatek około 110tys. Są 2 silniki benzynowe, mniejszy w tym przypadku raczej odpada, to podstawa modelu. Większy silnik faktycznie jest dynamiczny, 2.0 i-VTEC ma 155 koni, z manualną skrzynia to dobrze dobrana para. O automacie niewiele mogę powiedzieć, spalanie to około 8 litrów średnio z manualem. Co do wnętrza, jest dobrej jakości, jest bardzo przestronne, 5 osób będzie miało komfortowo. Bagażnik spory - prawie 600 litrów. W wersji Elegance są podgrz. fotele, czujniki parkowania przód i tył + kamera, bluetooth, światła dzienne LED i komplet systemów bezpieczeństwa. Bajerów nie ma, ale nie jest źle. Ludzie którzy kupili ten samochód, podobno mają problem do za nisko unoszącej się klapy bagażnika, faktycznie, do nieba nie sięga ale też zbytnio nie przeszkadza.

Mzada CX-5: w ofercie tylko 1 silnik benzynowy - 2.0 Skyactiv. 160 koni, napęd na 4 koła, z manualem spalanie 6,5 litra (faktycznie, jest niskie), ale trzeba pamiętać, że dynamika w tym silniku zależy od wysokości obrotów, a ten silnik lubi wysokie... Za około 110 tys. wyjdzie wersja Sky-motion. Nie ma czujników parkowania, ale znajdzie się bluetoth i tempomat. I oczywiście komplet systemów bezpieczeństwa. W środku miejsca jest pod dostatkiem nawet dla 5 osób, jakość materiałów i spasowania jest na bardzo wysokim poziomie, ale bagażnik trochę mniejszy niż w Hondzie - około 500 litrów. Układ jezdny jest dopracowany, co za tym idzie, kierowca dobrze czuje co dzieje się z kołami i kiedy traci przyczepność. W wypadku tego samochodu, jedynym mankamentem jest cena i wyposażenie - za podobną kwotę moglibyśmy spodziewać się kilku dodatkowych opcji w cenie auta.

Toyota: w ofercie też 1 silnik benzynowy - dwulitrowy 150 konny Valvematic. Napęd 4x4 w standardzie, obecna cena to też około 110 tys (promocja - normalnie, prawie 10 tys wyższa) w podstawowej wersji. W środku przestronnie, bagażnik około 550 litrów. Jednak Toyota w RAV4 ma niższą jakość wykonania wnętrza od rywali i podobno manualna skrzynia haczy na 1 i 2 biegu. Silnik jest dosyć dynamiczny, około 10 sekund do setki. Spalanie, minimalnie niższe niż w Hondzie. W standardzie m in Ledy dzienne, tempomat, podgrzewane fotele, bluetooth i 7 poduszek (jest kolanowa).

Osobiście wziąłbym Mazde - ma bardzo dynamiczny wygląd ale ciut mniej miejsca niż Honda i jest trochę droższa. Natomiast w tym wypadku, doradzałbym Hondę. To dopracowany, duży, rodzinny wóz. Utrata wartości też jest mniejsza niż średnia segmentu. Ale... Trzeba pamiętać, że Hondy to świetne auta, i złodzieje też to wiedzą...

Ewentualnie można się zastanowić nad Fordem Kugą, Kią Sportage, Oplem Antarą (same diesle w ofercie), Nissanem Quashqai, Mitsubishi Outlanderem, no i VW Tiguanem. Ale Honda wg mnie - jest okej

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Wyposażenie..... w okolicach crv lifestyle i podobnie cenowo u konkurencji. Co do jazdy Honda i toyota miały niezły dół co mnie pozytywnie zaskoczyło. Jestem przyzwyczajony do turbodiesla wiec musiałbym sie nauczyć kręcić mazda jak pisałem nie jeździłem wiec jeśli faktycznie trzeba kręcić to nie jest to na plus. Wiem ze ogólnie benzyna wolnossaca lubi obroty ale nie lubię jak do np 3 tys nic sie nie dzieje. W miażdżycę wydaje mi sie ze jest sporo mniej miejsca ale może tylko takie wrażenie. Na pewno osoba na środku wg mnie ma gorzej bo jest wybrzuszenie na kanapie no i jest tunel. Aha na plus dla hondy jeszcze nawiewy do tyłu. Nie rozumiem dlaczego w pozostałych nie ma.
    Co do pozostałych proponowanych to antara to już taki dziadek i za oplem nie przepadam. Kia? Niestety ale jeżdzę często inna kia i awaryjnosc plus tragiczny serwis sprawiają ze nie chce. Tiguan - mały Bagaznik, szerokość i pewnie nie długo następca. Outlander? Poprzednik był super ale obecny - wg mnie paskudny

- - - Aktualizacja - - - -

Aha jeszcze Nissan - za mały i kuga - poprzednik mi sie podobał ale był za mały a obecna jest większa ale mi sie nie podoba. Większa ale chyba badał mniejsza od wymienionych w tytule.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ten silnik 2.0 VTEC to nie ten sam co w Accordzie? Bo jeśli on ma niezły dół to chyba w Maździe gorzej nie będzie

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

mateo_007 mam podobny dylemat w wyborze samochodu, niestety decyzja jest ciągle odsuwana w czasie. Podobnie jak w Twoim przypadku wybór ogranicza się do wersji benzynowych ze skrzynią automatyczną:
    Mazda - "plusy" jest dla mnie najatrakcyjniejsza wizualnie, ma super patent z drzwiami nachodzącymi/osłaniającymi progi, jest najbardziej dynamiczna, najmniej zużywa paliwa, ma klasyczną ale nowoczesną automatyczną skrzynię biegów i niezłe wyposażenie (sky-energy), lekka konstrukcja - niska waga
    "minusy" słabe wyciszenie, słabe blachy, słaby lakier
    Toyota - "plusy" sentyment do marki, tani i bardzo dobry serwis pogwarancyjny, komfort, bezawaryjność, cena
    "minusy" mniej ekonomiczna niż mazda, słabe osiągi przez skrzynię cvt (która sama w sobie nie jest wadą)
    Honda - "plusy" największa wewnątrz, wygodna, przyjemna w środku,
    "minusy" za nisko otwierająca się klapa bagażnika, automatyczna skrzynia "zamulająca" możliwości silnika, najmniej ekonomiczna, bardzo niski prześwit jak na suv'a

Ale wpadł mi jeszcze szatański pomysł w postaci używanego Lexusa RX-450H

To ma być auto na bardzo długo, coś w rodzaju dożywocia. Dlatego odpadają wszelki diesle i silniki benzynowe z turbo oraz dwusprzęgłowe skrzynie biegów.

Powodzenia w wyborze.

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez srd Zobacz posta
    mateo_007 mam podobny dylemat w wyborze samochodu, niestety decyzja jest ciągle odsuwana w czasie. Podobnie jak w Twoim przypadku wybór ogranicza się do wersji benzynowych ze skrzynią automatyczną:
    Mazda - "plusy" jest dla mnie najatrakcyjniejsza wizualnie, ma super patent z drzwiami nachodzącymi/osłaniającymi progi, jest najbardziej dynamiczna, najmniej zużywa paliwa, ma klasyczną ale nowoczesną automatyczną skrzynię biegów i niezłe wyposażenie (sky-energy), lekka konstrukcja - niska waga
    "minusy" słabe wyciszenie, słabe blachy, słaby lakier
    Toyota - "plusy" sentyment do marki, tani i bardzo dobry serwis pogwarancyjny, komfort, bezawaryjność, cena
    "minusy" mniej ekonomiczna niż mazda, słabe osiągi przez skrzynię cvt (która sama w sobie nie jest wadą)
    Honda - "plusy" największa wewnątrz, wygodna, przyjemna w środku,
    "minusy" za nisko otwierająca się klapa bagażnika, automatyczna skrzynia "zamulająca" możliwości silnika, najmniej ekonomiczna, bardzo niski prześwit jak na suv'a

Ale wpadł mi jeszcze szatański pomysł w postaci używanego Lexusa RX-450H

To ma być auto na bardzo długo, coś w rodzaju dożywocia. Dlatego odpadają wszelki diesle i silniki benzynowe z turbo oraz dwusprzęgłowe skrzynie biegów.

Powodzenia w wyborze.
    No to jeśli coś kupisz to daj znać jak wrażenia i czy jesteś zadowolony. U mnie tez nie zakup na dniach tylko sie rozglądam na spokojnie.
    Co do uszczelki to muszę zobaczyć w mazdzie ale w toyocie tez mi takie coś pokazywali, jak jest w hondzie nie wiem bo byłem tam przed toyotą. Co do tych aut to poczytałem trochę w pewnym serwisie gdzie użytkownicy oceniają auta i najgorzej wypada mazda - najwiecej rozczarowanych - duzo osób narzeka na blachy (cienkie i sie łatwo wgniatają) na lakier który sie rysuje od patrzenia, na głośność w środku i na właśnie spalanie. Z raportów jakie tam są wyglada na to ze w mieście najwiecej pali mazda a najmniej Honda. Jeszcze widzę muszę sie przejechać ta mazda. Za wygląd 1 miejsce ale reszta mam wrażenie lepiej u konkurencji. Także szukam auta moze nie dożywotnio ale na pare lat i pod tym względem chyba Honda i toyota lepiej wypadają. No i serwis podobno najdroższy w mazdzie i najmniej miejsca wiec wybór coraz bardziej Honda vs toyota.
    Co do lexusa - sprawdź ceny serwisu - zabijają.
    Do wcześniejszego postu - silnik w crv chyba ten sam co w accordzie i nie mowię ze ma super dół ale ze bałem sie ze bedzie gorzej bo jeżdzę czasem kią 1.4 benzyna czy avensisem 1.8 i tam mówiąc wprost jest tragedia dlatego 2.0 w crv czy rav4 sie obawiałem. Rajdówka to niej jest ale jest lepiej niż sie obawiałem. No i w hondzie podoba mi sie ta cisza tylko ze w przypadku hondy obawiam sie automatu i chyba ja bym wziął z manualne ma szkoda. Toyota z crv jest ok nie jeździłem z maniakiem ale cvt akurat w niej mi odpowiada.

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

Spalanie, wiadomo zależy od nogi kierowcy i sposobu jazdy ale w moich rękach mazda spaliła mniej od hondy (M nie całe 7, H prawie 9) Toyotą jeszcze nie jeździłem (faktycznie chyba też ma ten patent przy progach)
    W maździe dodatkowo pojawiły się jakieś problemy z szybą czołową (wiele informacji uzyskasz na forum mazdaspeed)
    Ceny serwisu Lexusa są mi znane (mam w firmie IS250) ASO drogie ale są na szczęście specjaliści ceniący się dużo rozsądniej.

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez srd Zobacz posta
    Spalanie, wiadomo zależy od nogi kierowcy i sposobu jazdy ale w moich rękach mazda spaliła mniej od hondy (M nie całe 7, H prawie 9) Toyotą jeszcze nie jeździłem (faktycznie chyba też ma ten patent przy progach)
    W maździe dodatkowo pojawiły się jakieś problemy z szybą czołową (wiele informacji uzyskasz na forum mazdaspeed)
    Ceny serwisu Lexusa są mi znane (mam w firmie IS250) ASO drogie ale są na szczęście specjaliści ceniący się dużo rozsądniej.
    Te wartości to średnie spalanie? I czy chodzi o spalanie z jazdy testowej?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów