Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

Wątek: Tanie, w miarę wygodne dla studenta

Auto
    Golf V

Domyślnie

Kupno auta... Ten temat można ciągnąć tygodniami i się nie dojdzie do porozumienia... Przede wszystkim w tym przedziale cenowym nie można sobie pozwolić na wybrzydzanie w kwestii modelu, koloru, kształtu tylnych lamp itd (to jest niestety zarezerwowane dla ludzi, którzy kupują nowe auto i chodzą po salonach). Po Twoich postach widać, że masz orientację w autach więc sam pewnie dobrze wiesz, jak można obecnie przejechać się finansowo na używanym aucie. Dlatego moim zdaniem jest jedna słuszna rada - szukać auta jak najpewniejszego. Jeśli trafiłby się np. od zrównoważonego właściciela, dobrze zachowany, z pewną książką, przebiegiem np. Peugot 307 czy Fabia to nie ma co na siłę szukać Leona czy Corolli "po Niemcu, 70-letnim lekarzu, który jeździł nim tylko do Lidla i jak sprzedawał, to płakał" Dlatego najpierw bym popytał w rodzinie, znajomych, może ktoś coś wie, może ktoś chce akurat coś sprzedać i wiesz, że nie robił sobie nim rajdów po lesie - to bierz. Ewentualnie szukałbym niekomisowych i niehandlowych ogłoszeń, bez odpicowanych setek zdjęć, tylko od osoby prywatnej. Czasami trafiają się poczciwi I-właściciele, tylko ich auta szybko znajdują kupca, więc trzeba być czujnym
    Gaz jest dobry... Do kuchenek

Domyślnie

Ogólnie siedzę w motoryzacji od wczesnego dzieciństwa więc jakaś tam wiedza jest : ) i to chyba przez tą wiedzę ciężko jest mi się zdecydować

Auto
    Opel Vectra B 1.6 automat, VW Caddy 1.6tdi

Domyślnie

W tej kwocie zainteresowałbym się Hondą Accord VI. Może nie jest już to najmłodsze auto ale opinia o tym modelu i niezawodność powinny być plusami za tą propozycją. Tutaj przykładowa oferta: http://otomoto.pl/honda-accord-1-8-l...C31916442.html

Domyślnie

Szczerze mówiąc niezbyt mi się podoba, jest trochę... Dziadkowaty. Na razie jestem na etapie poszukiwania Leona 1.8T. W tym budżecie raczej nie ma co liczyć na w miarę sensowne TDI sport? Napisałem ze nie lubię diesli ale ten jest wyjątkiem

Awatar Cendra
    Auto
    Skoda Citigo 1.0 60KM + LPG // Scenic II 1.9 dCi

Domyślnie

Polecam Astre II 1.6 16v.
    Jeżeli nie jest po dzwonie, to blacharsko całkiem dobre jak na Opla, części bajecznie tanie, każdy mechanik opanuje naprawy (prosta budowa), wygodne, niezłe wyciszenie, dobrze się gazuje, spory bagażnik w wersji 5D.
    Z wad to na pewno "popijanie" oleju silnikowego.
    No i wybór jest ogromny, więc można trafić na coś zadbanego.

Domyślnie

Astra nie jest zbyt ciekawym autem ani wybitnie sie nie prowadzi nie wspominając już ze z tym silnikiem nie jedzie ale jako awaryjna propozycja jest do rozważenia ; )

Auto
    Opel Astra II 1.6 8V + gaz

Domyślnie

Ja też jestem studentem i mam Opla Astre z 2000 roku, ja ciąłem koszty i wybrałem 3-drzwiowe 1.6 ale 8V, 75KM. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, oczywiście dynamika nie porywa, bo jej nie ma, ale najważniejsze że auto jeździ i w ogóle się nie psuje. Spalanie jest takie, że przy pełnym zatankowaniu LPG i benzyny, zasięg to ponad 1100 kilometrów. Minus astry to wyposażenie (4 airbagi, ABS - klima to luksus, czasem jest elektryka), i drobne problemy z Rudą. Na szczęście wszystkie naprawy są na tyle tanie, że kupno Laguny zakrawa na samobójstwo. Miejsca dla 4 osób jest w sam raz, u mnie jest ciut mały bagażnik (wożę koło zapasowe) ale to 3d. Możesz poszukać sedana albo kombi z 1.6 100 koni. Zrobisz raz blachy i masz spokój na parę lat. A auto odpali Ci nawet przy minus 20 bez problemu.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

W tych kryteriach bierz tylko Nissana Almerę 1.8

Auto
    Accord VII, Civic VIII

Domyślnie

Tak, bierz almerę i od razu kilka baniek oliwy na dolewki
    Zakup almery 1.8 to mega ryzyko i ja bym nie polecał.

Domyślnie

Ogólnie szukałem Almery bo to całkiem ładne auto. Jednak temat dolewek trochę ostudził moje uczucia do tego auta. Wczoraj natknąłem się na dwa Ople Signum - 1.8 i 2.0T b+lpg. Ten pierwszy za 13900 ( wydaje mi się, że cena trochę niska jak na takie auto ); 2.0T za 16500 do negocjacji. Znajomy taty z pracy używa na co dzień auta z takim silnikiem ( Vectra C Caravan również z lpg ) i jest zadowolony. Warto zwrócić uwagę na takiego Opla?

Uprawnienia umieszczania postów