Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Audi Q7 4.2 TDI

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie Audi Q7 4.2 TDI

Hej,
    Potrzebuję opinii o tym aucie. Nie mam konta na żadnym forum związanym z Audi, więc pomyślałem, że spróbuję najpierw tutaj.
    Chodzi o egzemplarz z rocznika 2010, przebieg 60 tys km, pewne źródło, doinwestowany, wszystko mający.
    Czy ktoś orientuje się, czy ma jakieś wady techniczne? No i interesuje mnie też serwis. Ma jakiś spory pakiet s-line i słyszałem, że serwisowanie w Audi jest kosmicznie drogie. Czy to prawda? - jeśli tak, to czy da się gdzieś zapłacić mniej za nie gorszy serwis? :-)
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Ogólnie z tego co ja kojarzę to ten silnik nie ma częstych typowych usterek. W początkowych wersjach (326km) były problemy ze ślizgami rozrządu i z zaworami egr. w wersji 340KM poprawili te problemy, ale nadal mogą się pojawić. Czasami padają turbiny, a są 2 ( niestety dość delikatne są i trzeba dbać). Koszty wymiany rozrządu czy turbin przekraczają 10 tyś. oczywiście poza ASO jest znacznie taniej ( regeneracja każdej turbiny to około 1500-2500). Typowy przegląd w ASO to koszt +/- 2500zł, sporo pochłania ustawienie zbieżności i geometrii zawieszenia, jak dochodzą jakieś graty typu tarcze klocki, to cena mocno idzie w górę. Trzeba pamiętać też o pneumatycznym zawieszeniu. W tak młodym aucie z taki przebiegiem nie powinno byc problemów, ale jak zrobi drugie tyle to wymiana miechów to koszt w ASO również w okolicach 10tys. Sprężarki od pneumatyki padają raczej przy wysokich przebiegach. I spalanie, min 10l, średnio 13-14l, do około 20l w mieście zimą. Generalnie co do cen to tylko orientacyjne kwoty i nie brać tego jako pewnik Ogólnie auto cholendarnie drogie w utrzymaniu, a jak zaczyna sie coś krzaczyć to koszta idą w grube tysiące.

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

To wersja po lifcie, 340 KM. Auto ma służyć około 6-7 lat, przebieg pewnie sięgnie 200-250 tys km, ale głównie po trasach (naszych kiepskiej jakości). Jeżeli koszty mają być kosmiczne w porównaniu z Pajero, czy Grand Cherokee, to auto odpada.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

W przy takim przebiegu na pewno sporo pochłonie pneumatyka i to jest pewnik, z turbinami jak się będzie dbało nie powinno być problemów. z ciekawości zajrzałem do etki: turbo 1725 euro/szt, amortyzatory po 1095 euro/szt. na pewno koszt utrzymania takiego samochodu w ASO będzie bardzo wysoki. myślę że w dobrym serwisie poza ASO nie będzie aż tak źle. Auto jest w miarę popularne i nie ma większych problemow z większością części zamiennych. Pajero będzie tańsze, ale to trochę inne auto, na pewno gorsze na asfalcie. GC to dobra i tańsza alternatywa. jeśli koniecznie audi to lepiej z 3.0tdi ew bliźniaczy touareg.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Touareg to chyba raczej bliźniak Cayenne. A serwis takiego auta poza ASO to słaby pomysł. Więcej napsują niż naprawią, jeżeli wogóle podejmą się grzebania przy nim w przypadku większej usterki.

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Jest wybór, albo konkretnie ten egzemplarz Q7, albo nówka Pajero/GC.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Jak tak wygląda sprawa, to tylko nowe GC.

Micrus, zależny czy ma się jakiś porządny zaufany serwis czy nie, u moich mechaników jak byłem w zeszłym roku to grzebali przy maserati quatroporte, podobno poszła skrzynia. Wiec są ludzie, którzy takie rzeczy ogarniają.

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Silnik na papierze bardzo fajny, ale hm, zależy jak trafisz. Może być super a może się trochę podziać bo to V8 ON. Nie bez powodu BMW nie robi już takich silników, jedynie R6. Ale jak pewny przebieg i źródło to ja bym brał.
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Auto
    Różne

Domyślnie

Koszty w aso na pewno będę horrendalne, ja jestem świeżo po wymianie przednich tarcz i klocków w a8 d4: koszt ponad 6 tys zł! Dlatego q7 bym skreślił. Mitsubishi też bym odradzał: słaby silnik, automat 5 biegów, niski ogólny komfort. Ja bym wybrał Jeepa, zwłaszcza po ostatnim lifcie z nową skrzynią( w tej klasie cenowej porządny samochód).

Auto
    Golf VII 1.4 TSI

Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=zaYFLb8WMGM
    Nad GC to bym się poważnie zastanowił, bo prowadzenie auta nie należy do bardzo przyjemnych, a co potwierdza ten filmik i do bezpiecznych. A w tej klasie samochodu żaden w serwisowaniu nie będzie tani. ASO Jeepa do najtańszych też nie należy.

Uprawnienia umieszczania postów