Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: nowe auto rodzinne ok 100 tys zl z homologacja

Domyślnie nowe auto rodzinne ok 100 tys zl z homologacja

Hej,

po zapoznaniu sie z lista aut dostepnych z homologacja (Mozliwosc odliczenia VAT) http://www.samar.pl/__/3/3.a/75812/3...l?locale=pl_PL zdecydowalem sie na dwa modele skody, tj. octavia oraz yeti

Szybka wizyta w salonie i rozmyslam nad dwiema ofertami
    - octavia 2.0 tdi elegance z pakietem amazing w cenie 97k
    - yeti 1.8 tsi 160KM 4x4 DSG elegance z pakietem trendy/smart (navi,dodatk 4 glosniki z tylu, podgrzewane fotele, navi), kamera cofania, tapicerka skorzana lynx w cenie 116k

Do salonu poszedlem po oferte pt "Octavia" gdyz taki sprzet wystarczy mi w zupelnosci (rodzina 2+2), jednak czeste wypady na wies oraz do lasu itp rekreacyja plus relewacyjne wyposazenie YETI z napedem 4x4, super benzynka 1.8 i skrzynia DSG mocno kusi

Pytanie do was, co rekomendujecie? Jak nowa Octavia wypada w zestawieniu ze "starym" Yeti?

Wyglad kwestia gustu, mnie osobiscie urzeka i cieszy fakt posiadania technologii VW/Audi w cenie poczciwej Skody na ktora nikt nie zwraca uwagi

Ciekaw jestem waszych opinii

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

A octavie 1.8 tsi 4x4 dsg z pakietem na bezdroża patrzyłeś?

Domyślnie

moje poszukiwania octavii w wersji 1.8tsi 4x4 z dsg zakonczyly sie fiaskiem, podobno nie ma takiego auta na produkcji aktualnie
    sa natomiast wersje 2.0tdi z dsg ale bez 4x4
    wydaje mi sie ze 1.8tsi daje wiecej frajdy .. ale to tylko moje przypuszczenia

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Taniej od tego Yeti wyjdzie Superb 1.8 TSI 4x4, wersja Ambition z pakietem Fresh. Też warta przemyślenia alternatywa.
    Pozdrawiam,
    Paweł

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Aha, gotowca szukasz, zobacz jeszcze superba, jak wyżej.

Auto
    -

Domyślnie

Z gotowcem Superba może być ciężko, bo z okazji N1 jest sporo się ich teraz sprzedaje.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Jak ja ze 2 tyg temu bylem w Skodzie to aut w benzynie z 4x4 juz nie mieli z homologacja wiec zacznij od tego co jest w rzeczywistosci dostepne...

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Dokładnie. Czasu zostało Ci bardzo niewiele a samochody są rozchwytywane.

Domyślnie

Niewiele aut zostało, wybór jest ograniczony do:
    - Octavia 2.0 TDI ELEGANCE + AMAZING DSG (bez 4x4)
    - Yeti 1.8TSI DSG 4x4 ELEGANCE (Trendy + Smart), skróry, navi, kamera cofania, podgrz fotele

Yeti w porównaniu do Octavi jest lepiej wyposażone, tj. skóry, navi, kamera cofania

Yeti wydaje się*autem ciekawszym, jednak konstrukcyjnie jest starszy stąd waham się co wybrać, doradźcie

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

Jeżeli nie trafisz jakiejś sztuki na placu to nie ma o czym mówić - termin odbioru to minimum 6 tyg. od zamówienia, a żeby to miało jakiś sens (pełne odliczenie VAT od auta z homologacją ciężarową) to auto musisz odebrać do końca lutego.
    Pamiętaj, że od marca wchodzą nowe przepisy - i jeżeli auta będziesz używał TYLKO do celów służbowych to masz prawo do odliczenia całości VATu (konieczność ewidencji przebiegu pojazdu) lub będziesz mógł odliczyć połowę jeżeli auto będzie służbowo-prywatne.
    Biorąc pod uwagę powyższe to myślę, że zdecydowana większość samochodów będzie używana jako "tylko" służbowe - więc trzeba sie poważnie zastanowić czy warto się spieszyć....

Uprawnienia umieszczania postów