Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: samochód do 8000zł

Domyślnie samochód do 8000zł

Witam, poszukuję auta do 8 tys. z silnikiem 1.6, 1.8 najlepiej z LPG. To będzie moje pierwsze auto i chciałbym żeby, było mało awaryjne i stosunkowo tanie w eksploatacji.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Zależy w jaki rozmiar celujesz, wśród kompaktów najtańsza będzie astra dwójka, niezłe blachy, pancerne i tanie zawieszenie, proste i wytrzymałe silniki i absolutny brak emocji: p

Domyślnie

Szukam kompakta albo coupe. Czas temu miałem chęć kupić BMW E36 1.6 compact, ale niektórzy piszą o spalaniu powyżej 10L. To mnie trochę zniechęciło, może jakiś właściciel powie jak jest w rzeczywistości z tym spalaniem i jak znosi LPG. A co do astry to raczej odpada.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Gaz zniesie, ale i tak BMW palą jak smoki. Części są drogie, eksploatacja też jak na 100 konne autko. Przy tej mocy nie docenisz rwd, a jedynie będzie Ci przeszkadzał.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

BMW sobie od razu odpusc, chyba ze masz stale osobiste dochody i nie sa one minimalna krajowa. Poza tym rozwaz OC. Wszystko moze pojsc na forse tatusia, ale uwazam ze na 1 auto w zupelnosci starczy ci Renault Clio czy Seat Ibiza. Nie oszukujmy sie, ale na 1 samochodzie doszkala sie swoje umiejętności, a nie szpanuje nim, a potem otwiera portfel, w tym wieku z reguly cudzy jak cos sie stanie. Wiec zobacz sobie np. Clio 2 po fl, auto nie będzie tak stare, a i tez spalanie w stosunku do osiągów bedzie akceptowalne. Jesli zamierzasz jezdzic glownie po mieście i czasem wypasc poza nie to starczy 1.2 75KM, jesli chcesz dobrej dynamiki to zerknij w strone 1.4 16v, ale do tej kwoty to ciezko o zadbany egzemplarz raczej, chociaz polecalbym z czystym sumieniem bo ten model łamie wszelkie stereotypy na temat francuskich aut, sam tez go mialem. Tak jak mowilem, Ibiza tez jest dobrym wyborem.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Bez przesady z tymi BMW i ich awaryjnością. Co do cen części to nie jest najtaniej, ale jakiegoś dramatu nie ma. Miałem E36 1.8is i nie miałem z nim problemów. Nic się jakoś nadmiernie nie psuło, samochód był bardziej zużyty życiem. Ja miałem problem z silnikiem krokowym (tylko oryginał wchodzi w grę - koło 600 zł). Jeżeli jest inaczej, to ja tego nie odczułem i chętnie poczytam, co jest dużo droższe niż u konkurencji. Fakt jest taki, że czy jest to 1.6, 1.8 czy 2.0, to spalanie jest bardzo podobne i lepiej brać 2.0 lub przynajmniej 1.8. Jakoś to jedzie, a pali tyle samo, co mniejszy silnik. Przykładowo E36 1.8is sama benzyna palił 9 w trasie, 11-13 w mieście, E36 2.0 z gazem kolegi tyle samo, E34 2.5 z gazem pali koledze 10-11 w trasie, 15 w mieście. Gaz lubią chyba wszystkie silniki, nie mają z nim problemów, można jeździć tanio fajnym starszym autkiem.
    Plusem kupna E36 za 8 tysięcy jest fakt, że będzie on na pewno dobrze wyposażony i w dobrym stanie - ja miałem el. lusterka, el. szyberdach, el. szyby, klimatyzację i pełną skórę - kierownica, gałka, siedzenia itd. Naprawdę miło się tym jeździło. A dałem za samochód 6500 zł 2-3 lata temu. Do tego pakiet startowy, jakieś wymiany i wyszło właśnie koło 8 tysięcy pewno.

E36 był moim trzecim samochodem, miałem wtedy ze 22 lata i o ile ktoś ma trochę oleju w głowie, to nie zrobi nikomu krzywdy.

Aż mi się smutno zrobiło, że nie mam już tego samochodu: http://zapodaj.net/images/8a0f0f8f87d50.jpg

Awatar ustrYk
    Auto
    Corsa D 1.4 100KM

Domyślnie

Nie słuchaj tych głupot, że BMW e36 cię zje. Sam takie posiadałem. Miałem compacta E36 1.6 przez 8lat, w tym ostatni rok na gazie (założony u porządnego gazownika) tak coby się przekonać jak to z gazem jest na własnej skórze. Nigdy z tym autkiem nie było problemów. Wymieniłem tylko sprzęgło i przekaźnik od szyberdachu i kilka kosmetycznych bajerów np. tapicerkę słupków A.

Ktoś tu pisał, że RWD w 1.6 nie ma sensu. Większej głupoty nie czytałem! Zimą masz fantastyczną zabawę na każdym zakręcie, a i jak czujesz samochód - słucha się kierowcy!

Spalanie? 9-10l w mieście przy dosyć dynamicznej jeździe.

W tej kasie nie ma lepszej alternatywy. Auto się praktycznie nie psuje, a nawet jeśli to części w cenach przystępnych i mechanicy znają to auto.

Domyślnie

I własnie jedni doradzają a drudzy odradzają kupno. A o częściach do BMW to dużo o tym czytałem i wiem że są nieco ceny wyższe ale dałbym radę z nimi. Seat ibiza nawet fajna propozycja, poczytam trochę o tym aucie i się zobaczy. I jeszcze jedno, prosiłbym zachować zdania o temacie że jak jest ktoś młodym człowiekiem to wszystko jest fundowane z portfela tatusia, bo ja do tych osób nie zaliczam się.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Jak chcesz bmw to sobie kupisz bmw i nikt cię od tego nie odciągnie, to są naprawdę świetne samochody, ale na pierwsze auto nie brał bym nic innego niż 1.8 140KM, pali właściwie tyle samo co 1.6 a przy tym idzie jakoś rozsądnie. Kupując 316i będziesz miał samochód wolniejszy od astry 1.6 i palący więcej i będziesz sobie pluł w brodę: p

Auto
    BMW

Domyślnie

Posiadam E30 320i Automat, w maju minie 4 lata i w ciągu tego czasu jedyna usterka to czujnik napięcia kosztujący 20zł, poza tym same części eksploatacyjne.
    Inne części też nie są wybitnie drogie a spalanie zależy od nogi. U mnie przy gazie w waha się od niecałych 11l do 14,5l na setkę.

Uprawnienia umieszczania postów