Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66

Wątek: Toyota Auris Touring Sports D4-D 125 Prestige

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Co do diesli BMW w Toyocie to podobno warunek umowy był taki, że trafią tylko do Lexusa.
    Niezupełnie:

VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Faktycznie, to lexus nie dostanie diesli bmw. Dałem się komuś wprowadzić w błąd. Trochę jak w tym dowcipie o rozdawaniu samochodów na Times Square w Nowym Yorku

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Dla każdego ma to znaczenie. Kupujesz auto za 80000 i po 4 latach sprzedasz je za 45 000 (Toyota, Honda) albo za 30 000 (Ford, Peugeot). Wolisz stracić 15 000 czy nie? Nie tylko firmy potrafią liczyć.
    .
    To nie jest takie proste, jakby było tak jak piszesz nikt nie kupowałby Peugeotów i Fordów.
    http://www.smartdriver.pl/ktore-samo...ch-uzytkowania
    Toyota może nieźle trzymać wartości dzięki renomie a Mitsubishi, Peugeot czy KIA dzięki niższej od konkurencji cenie wyjściowej, koniec nie trzeba być orłem z matematyki by dojść do wniosku, że przy podobnym procentowym spadku wartości mniej straci ten który kupił tańsze auto.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

przydałby się test porównawczy takiego Toyka Aurisa i Kia Ceeda, np. oba 1.6 w benzynie kombiaki.

Domyślnie

@honada
    Powiedziałbym że są po prostu inne i każdy ma swoje wady, zalety. Rapid precyzyjniejszy układ jezdny i na pewno skrzynię. 301 będzie bardziej komfortowy i mniej awaryjny - ma prostsze silniki i raczej sprawdzonego diesla, niby wytrzymałe zawieszenie. Wykończenie myślę że podobne, obie najbogatsze wersje z białymi wykończeniami nieźle się prezentują(tylko ta kierownica..), a Rapid głównie w takich wersjach jest testowany, w podstawowej wersji też jest marnie. W środku troszkę mniej w nim widać budżetowego auta. Rapida można wyposażyć w większe bajery(ksenony, navi), tylko cena rośnie i to nie ma sensu. Wygląd kwestia gustu ale myślę że 301 jest troszeczkę mniej szpetny, ładny żaden nie jest Ogólnie to uważam że porównanie na samym starcie kończy cennik - za 60k mamy w pełni wyposażonego HDi (na wyprzedaży idzie za ~50 dostać), a za to średnio wyposażone TSi. No ale nie o nich temat.

Toyota oczywiście świetnie trzyma ceny, ale porównując do włochów czy francuzów to wygląda często tak, że procentowo oczywiście trzyma lepiej, ale drugie są tańsze w zakupie i wychodzi na to że przykładowo za auto A płacimy 130tys. zł, za B 100tys. zł. Niech będzie że A sprzedajemy za 50%(65tys.), B za 45% (45tys.) wartości. Czyli za A dostaniemy dużo więcej kasy(jest aż 20tys. droższy, stąd stereotyp że B sprzedamy za bezcen ) i tracimy na nim 65tys., a na B tracimy 55tys. - czyli aż 10tys. zł mniej. Przy zakupie na kredyt różnica zakupu nam się zwiększa i tracimy jeszcze więcej na A

Lepsze odzwierciedlenie trzymania wartości jest porównując Toyotę z autami niemieckimi, kiedy trzeba zapłacić podobne pieniądze i kilka procent więcej powinniśmy odzyskać.

Domyślnie

Pozwoliłem sobie stworzyć nowy temat z postów o aucie vadeRRa:
    http://www.autogaleria.pl/forum/show...6-Prestige-JBL

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów