Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Aktualności ze świata motoryzacji

Awatar Rules

Domyślnie

Opona nie trzyma, to widać, ale inna sprawa, że w VW mogli by się tym przejechać zanim zaczną sprzedawać na takim ogumieniu.

Auto
    Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

A jaki promil klientów się tym zainteresuje przy kupnie ? A deal z producentem pewnie opłacalny, więc montują.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Dokładnie. W wielu przypadkach pierwszy komplet opon w samochodzie, to zarazem ostatni "porządny". Potem przecież nikt za kawałek gumy nie będzie przepłacał. Bez problemu spotkasz nawet całkiem nowe i nietanie auta na jakichś wynalazkach typu sunny, federale, generale i nie wiadomo co jeszcze. Taka jest właśnie świadomość kierowców w temacie opon. Szkoda, bo ten kawałek gumy, to jedyny łącznik z podłożem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Akurat chińskie opony nie muszą być złe bo podejrzewam te miałeś na myśli, jeżdżę na oponach Sunfull już drugi rok i nieraz w czasie deszczu ostro zasuwałem po ostrych zakrętach, nie czułem abym tracił kontrolę nad autem. Na Kaszubach takich dróg nie brakuje. W wielu przypadkach takie chińskie opony to świetny stosunek ceny do jakości. Płacisz o wiele mniej, a dostajesz opony z technologią produkowania ogumienia sprzed kilku lat, która już była dobra. Nie zawsze niższa cena musi wynikać ze złej jakości materiałów, ale to trzeba czytać co się kupuje. Z drugiej strony widać, że nawet markowe zawodzą.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Widać że te opony nie trzymają nic. Żeby zwalać wine na zawias trzeba się nazywać Buzzer bo przecież to vw więc nie może być tam dobrze.
    Nie wiem po czym wnosisz ze opona nie klei. Jakos inne samochody nie maja z tym problemu na duzo gorszych oponach. Samochod ma spierniczone zawieszenie - katy sa zapewne do tylka. Postawili na uniwersalnosc platformy kosztem jakosci.

Auto
    -

Domyślnie

To już nie pierwszy VW co ma problem z testem łosia. Coś za dużo tych problemów, rzekomo z oponami. Nawet jeśli to kwestia opon, to jak klient dostaje samochód na beznadziejnych kapciach, to coś jest nie tak. Przecież nikt ich nie będzie zmieniał po odbiorze samochodu z salonu. IMO jednak samochód trzeba traktować jako całość, bo idąc tym tokiem myślenia możemy zrzucać każde inne niepożądane/złe działanie samochodu na producenta podzespołu, a nie auta... Silnik dużo pali? A to pewnie wina wtryskiwaczy Boscha, a nie <tu wstaw nazwę marki samochodu>. Wiadomo jak to działa i że producenci wybierają tańsze opcje, ale powinno być to testowane przed wypuszczeniem do klientów.
    Ostatnio edytowane przez misiek.gosu ; 26-07-2020 o 01:46

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Nie wiem po czym wnosisz ze opona nie klei. Jakos inne samochody nie maja z tym problemu na duzo gorszych oponach. Samochod ma spierniczone zawieszenie - katy sa zapewne do tylka. Postawili na uniwersalnosc platformy kosztem jakosci.
    Ale po czym wnosisz "gorszość" innych opon, po marce ?? to bardzo słaba argumentacja Zobacz sobie Mercedesa A też na tych oponach czy inne mercedesy np... Albo zobacz sobie t-crossa na Hankooku który jest mocno balonowy jak przejechał ten test... I przestań generalizować wyższość "marki" nad tym jaka ta opona jest bo wielu producentów się zachłysnęło już dawno swoją "super renomą"

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Nie bez powodu opony sa klasyfikowane w grupy: premium, klasa srednia i budzetowe oraz chinski low end. Bridgestone to klasa premium nie bez powodu. Golf to przereklamowany produkt, do tego w zasadzie wszystkie ostatnie modele vw nie radza sobie z testem losia.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Tak i w mercedesie albo w mazdzie cx 30 palce maczali inżynierowie z VW i zapłacili bridgestonowi gruby hajs żeby wcisnął swoje opony innym producentom... Jeździłem clio na tych gumach i mam podobne odczucia. Mniej Premium Falkeny zachowywały sie lepiej o conti eco contact w capturze nie wapominam bo były dużo lepsze od Bridgestonów w clio. A ty jak zwykle te swoje teorie i głupie mądrości pieprzysz.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Nawet jeśli to kwestia opon, to jak klient dostaje samochód na beznadziejnych kapciach, to coś jest nie tak. Przecież nikt ich nie będzie zmieniał po odbiorze samochodu z salonu. IMO jednak samochód trzeba traktować jako całość
    Samo sedno. Jeśli nawet to wina tylko opon nie umniejsza to w jakiś znaczący sposób winy VW. Czemu przed wejściem na rynek nie testują tego Golfa na gumie, które wejdzie na rynek. Jaki problem? Ano, oszczędności czyli VW zamawiając opony do swojego nowego produktu nie patrzy na bezpieczeństwo czy jakość, a ile mniej zapłaci. Na co mi systemy bezpieczeństwa, dopracowany zawias i inne techniczne aspekty, a jak opony nie trzymają. Przecież to powinien być priorytet.
    Nowe Kie wyjeżdżają z salonów na Hankookach. Niestety są głośne, szybko się zużywają, ale trzymają się drogi świetnie niezależnie od pogody. Zawias w ceedach 2 jest mniej sztywny niż w Golfie, ale przynajmniej opony dają radę.

Uprawnienia umieszczania postów