Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Aktualności ze świata motoryzacji

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Ależ ty się zafiksowałeś na tych autach francuskich.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez itookashi Zobacz posta
    Może ale nie musi...
    I tyle wystarczy by ADAC straciło wiarygodność.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez itookashi Zobacz posta
    Może ale nie musi...
    Nie sądzę by większość ludzi przy wyborze auta kierowała się wynikami jakichś plebiscytów, COTY itp. bzdetów.No bo nie ma aut bezawaryjnych - wynika to z każdego rankingu usterkowości. Są auta mniej i bardziej awaryjne. Ty wierzysz tylko w rankingi, w których dobrze wypadają auta francuskie - tylko te nie są efektem spisku

Nie wierze w żadne tego typu rankingi i porównania, znam paru ludzi którzy mają nie tylko niemieckie samochody ale i francuskie i włoskie i wszystkie te głupoty pisane przez TUV i ADAC mają się nijak do tego jak te auta się zachowują i psują. A mój szef w pracy posiada Tourana i wiecznie stoi w szczególności u elektryka, ostatnio padło całe oświetlenie, później dwumasa, no ale to akurat nie usterka tylko eksploatacyjne zużycie częsci, później paliło mu wszystkie żarówki tak przynajmniej raz w tygodniu jedna, ostatnio padła manetka kierunkowskazów, działał tylko w lewo, i to w dodatku bez przerwy nie dało się wyłączyć wcale, czujniki ABS z tylnych kołach padły dosłownie jeden po drugim jak by były zaprogramowane, itd dużo by wymieniać. Chociaż prawda jest taka że akurat Touran VW nie wyszedł.

Zaś mój najbliższy kumpel ma, może to głupio zabrzmi, ale akurat Lagunę II którą ja sam uważam za niezbyt udane auto, i o dziwo jego i moje, bo sam wiedział co kupuje, nic się w tym aucie nie chce psuć, nie licząc wiecznego problemu z czujnikami ciśnienia w oponach i wymianą cewki zapłonowej.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Masz rację, podpieranie się argumentami opartych na znajomym, współpracowniku i twierdzenie, że wiecznie się psuje a drugi w ogóle itd. zawsze brzmi głupio i mało wiarygodnie bo takie też jest.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 21-01-2014 o 15:42

Zbanowany
    Auto
    Renault Megane 1.6 16V, VW Polo 1.2 tsi

Domyślnie

A bo kumpel ma, a bo szef, a bo ja mam, a bo bo bo bo...A słyszałeś o czymś takim co nazywa się logiczne myślenie? Raczej nie. Uwielbiam ludzi, którzy wyrażają kategoryczne sądy (rankingi to kłamstwo, spisek!) na podstawie próby przeprowadzonej na tak "porażającej" liczbie aut. "Przebadaj" tyle samochodów co ADAC, TUV czy Dekra i wtedy porównasz swoje wyniki z ichnimi i będziesz mógł dyskutować na argumenty demaskując antyfrancuskie spiski.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Nie bo kumpel ma. Tylko akurat jak coś się dzieje to jedziemy do tego samego mechanika i mamy kontakt na bieżąco. A szefa auto akurat znam lepiej niż swoje wiec wiem co mówię. I nie chodzi mi o obronę aut francuskich czy włoskich tylkoo Idiotyczne rankingi. Np ranking angielskiej organizacji jest bardziej obiektywny i niemcy wcale nie sa tacy świetni

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Nie wierze w żadne tego typu rankingi i porównania, znam paru ludzi którzy mają nie tylko niemieckie samochody ale i francuskie i włoskie i wszystkie te głupoty pisane przez TUV i ADAC mają się nijak do tego jak te auta się zachowują i psują. A mój szef w pracy posiada Tourana i wiecznie stoi w szczególności u elektryka, ostatnio padło całe oświetlenie, później dwumasa, no ale to akurat nie usterka tylko eksploatacyjne zużycie częsci, później paliło mu wszystkie żarówki tak przynajmniej raz w tygodniu jedna, ostatnio padła manetka kierunkowskazów, działał tylko w lewo, i to w dodatku bez przerwy nie dało się wyłączyć wcale, czujniki ABS z tylnych kołach padły dosłownie jeden po drugim jak by były zaprogramowane, itd dużo by wymieniać. Chociaż prawda jest taka że akurat Touran VW nie wyszedł.

Zaś mój najbliższy kumpel ma, może to głupio zabrzmi, ale akurat Lagunę II którą ja sam uważam za niezbyt udane auto, i o dziwo jego i moje, bo sam wiedział co kupuje, nic się w tym aucie nie chce psuć, nie licząc wiecznego problemu z czujnikami ciśnienia w oponach i wymianą cewki zapłonowej.
    No na cioci u imieninach to byś dostał oklaski za coolstory, ale w merytorycznej dyskusji takie cudawianki niestety nie mają szczególnie dużej wiarygodności i dużo nie wnoszą.

Szczególnie z tym kontrastowym, cudownym 'nie chce się psuć!', powtarzane ochoczo przez właścicieli francuskich aut, którzy chwilę wcześniej przytaczają tradycyjnie historię, jak to szwagier cioci brata matki kochanka dziadka wujka miał niemieckie i się psuło wszystko, co tylko możliwe. Taka dziwna zależność

PS Itookashi czemu Ty masz taką chorobliwą fobię przed słowem 'spisek'? Nie wszystko powiązane z tym określeniem to teorie spiskowe o jaszczurkach, serio, nie musisz od razu z automatu do wszystkich sceptycznych głosów o zmowach i ściemach podchodzić w taki sam sposób

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Tak tak spodziewałem się takiego podejścia, tylko czesto słysze takie bajki od posiadaczy VW którzy twierdza ze wujek miał i sie psuło...

A mi nie o to chodzi, nie mówię ze przez jednego Tourana wszystkie VW się psują na umór, tego nie napisałem, tak samo jak nie napisałem nigdzie ze Laguna II jest bezawaryjna, bo to że się lubi popsuć to wie każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o motoryzacji. Mam z tymi autami do czynienia praktycznie dzień w dzień, i to jak zachowywał sie przez ponad 2 lata Touran było dla mnie wielkim ździwieniem, ba nawet dla mojego szefa, który jest zwolennikiem tylko samochodów niemieckich bardzo narzekał na to że co chwile coś się dzieje. Mamy np tez Caddy 2007 1.9 TDI i w tym aucie się nic nie dzieje, jeździ jeździ jeździ jeździ i jeździ. A to że jak wóz drabiniasty, no cóż taki urok dostawczaka blaszaka. Mieliśmy Doblo 1.9 Multijet, też w tym aucie się nic nie działo a dobiło 430 tysięcy kilometrów, na jednym silniku, strasznie szybko wytłukiwało się zawieszenie, i lubiły się nie otwierać drzwi szczególnie podczas deszczu, jak wiemy elektronika nie lubi wilgoci. Każde auto ma swoje wady i zalety, a ja nigdzie nie pisze że francuskie czy włoskie są lepsze, chodzi mi tylko o wszystkie raporty które nijak mają się do tego co widzi wielu użytkowników samochodów. I to że mam Renault nie znaczy że coś faworyzuję, bo wiem że nie są mistrzami bezawaryjności, ale potrafi się trafić model w którym się nic nie robi, moja staruszka ma 16 lat, i jedyne co zrobiłem od kupna czyli od 2011 roku, to wymieniłem rozrząd, drążki i co 10 tysięcy/1 rok olej i filtry. Chociaż jak wiadomo zaawansowanie technologiczne Laguny I czy Golfa 4 a Golfa 6 czy Laguny II to oczywiście niebo a ziemia itp. Ale jednak wszystkie te raporty a w szczególności niemieckie są o kant kuli rozbić. Bo jak widać połowa z nich jest sfałszowana.

Zbanowany
    Auto
    Renault Megane 1.6 16V, VW Polo 1.2 tsi

Domyślnie

A Ty bidoku dalej powtarzasz jak mantrę swoje "prawdy objawione" o fałszerstwach Sprawdź przynajmniej kilka tysięcy egzemplarzy danego modelu auta i dopiero wtedy będziesz mógł polemizować i zarzucać fałszerstwa różnym instytucjom.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

ADAC, czy TUV można sobie między bajki włożyć- wiadomo. Tak jak testy NCAP, pod katem których projektowane są auta, a jak amerykański IIHS porozbijał to wyszło szydło z worka. Co nie zmienia faktu, że po tej żenującej wpadce ADAC wnioskowanie, że wszystkie niemieckie testy niezawodności niemieckich aut są sfałszowane jest śmieszne i bezpodstawne. Niemcy naprawdę lubią Golfa- to chyba nic dziwnego, że wygrał ten plebiscyt. Niemcy to bardzo dobrze zorganizowany i zgodny naród- np. w 1933 roku ponad 92% Niemców głosowało na NSDAP.

Uprawnienia umieszczania postów