Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Amerykańskie V8

Awatar superuser
    Auto
    Chrysler 300C 5.7 V8 + T&C 3.8 V6

Domyślnie Amerykańskie V8

Witam,
    Od 5 lat jeżdżę Chrysler Town&Country 3.8 V6 2001.
    Chyba już czas na zmianę. Szukam jakiegoś V8.
    Generalne interesują mnie różne auta: chrysler 300C, aspen, dodge magnum, durango (wszystkie tylko hemi), lincon navigator, town car a także nieco bardziej unikalne auta typu chevrolet caprice czy ford crown victoria.
    Szukam aut zadbanych, najlepiej od pasjonatów.
    Czy orientujecie się jak mniej więcej kształtuje się spalanie (LPG) w dużych miastach? Chrysler mieści się w 20l/100km więc bardzo przyzwoicie. Ja liczę, że V8 to będzie +5l więcej. Jest to realne?
    Jak z innymi kosztami? Chętnie poczytam opinie właścicieli na każdy temat.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Cześć Powiedz mi, czy ten potencjalny samochód ma być zabawką, czy używasz go raczej na co dzień? Jakie jest jego przeznaczenie? Ile potrzebujesz przestrzeni wewnątrz?
    No replacement for displacement

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

On pyta o spalanie LPG w V8, a nie o wybór auta.
    Jeżeli V6 spala Ci w mieście 20l/100km, to V8 spokojnie spali 25, a nawet do 30.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar superuser
    Auto

Domyślnie

Auto będzie używane na co dzień. Spalanie to tylko jeden z aspektów. Pytam ogólnie, bo nigdy V8 nie jeździłem. Zawsze V6, a różnica zapewne znaczna. Przestrzeń - raczej więcej niż mniej, dlatego auta typu camaro czy firebird odpadają - te kupię kiedyś jako zabawkę
    Może jeszcze jakimi V8 jeździliście, jakie polecacie i dlaczego? Co Wam się w nich podobało? (oczywiście poza dźwiękiem, zwłaszcza z magnaflow czy flowmaster, bo to każdy lubi)

Domyślnie

300C z V8 mieści się w 20l na setkę w mieście, przy normalnej jeździe. Potrafi również 30 Lubi LPG, nawet system odłączania cylindrów nie stanowi problemu dla sprytnego "gazownika".
    Spośród wymienionych przez Ciebie samochodów to właśnie 300C wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem , z racji popularności, a co za tym idzie dostępności części. O ile magnum jest podobnie zaopatrzony, ze względu na pokrewieństwo konstrukcji, to 300C jest też zaopatrzony karoseryjne.

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

5.7 V8 hemi pali jak smok a dynamiczny nie jest, ale za to podobno lubi LPG. Jak Ci zależy na dźwięku to bierz wolnossący motor a nie uturbiony.
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Awatar superuser
    Auto

Domyślnie

Czemu nie jest dynamiczny? Katalogowo 6.5 0-100, więc nie wygląda źle. Trzeba wziąć poprawkę, że auto waży prawie 2 tony. A o turbinie nawet nie myślałem, zresztą w amcarach raczej nie ma turbin z V8 (pomijam jakieś egzotyki).
    Michal_ - widzę że jeździsz 300c AWD, jak się napęd sprawuje? Szczerze mówiąc to bardziej myślałem nad RWD. Są jakies problemy eksploatacyjne tego napędu?

Domyślnie

Sprawuje się przyzwoicie.
    Z pewnością pozytywnie wpływa na stan opon. Mój egzemplarz niestety wyposażony jest w silnik 3.5.
    Ja tym pojazdem poruszam się od grudnia, ale zimę z nim przeszedłem, rozkład 62:38 ze wskazaniem na tył powoduje, że samochód chętnie wchodzi w poślizg nawet z niewielką ilością gazu, ESP wkracza do akcji po chwili. Nigdy nie miałem problemów z wjechaniem lub wyjechaniem gdziekolwiek, a o to chodzi. W stosunku do zwykłych wersji AWD stoi odrobinkę wyżej. Nic nie wskazuje na jakiekolwiek problemy tego napędu, to stary dobry 4matic, wywodzący się z modelu W210. Na chwilę obecną w moim egzemplarzu nic się z napędem złego nie dzieje, [48 000km].

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

To się dołączę do pytania: Wiecie może jak wygląda sprawa gazowania hemi 6.4 V8 (tego co jest np. w nowym Jeep GC SRT? Albo znacie dobry zakład gdzie można podpytać?

Awatar marcin0070
    Auto
    ..dwabylejakie..

Domyślnie

Miałem kiedyś na chwilę SL'a V8 5,0 AMG 2001r. i 306 koni - dźwięk silnika boski - mam gdzieś nawet filmik.. ale nie polecam spalanie podczas "zabawy" 40/100 , ciasny no i pod gaz marnie

Uprawnienia umieszczania postów