Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Mały dostawczak

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

A co się dzieje z nimi? w internecie znalazłem problemy z egr przede wszystkim, coś jeszcze?

Domyślnie

EGR to pikuś.
    To jest nieudana kontrukcja Forda. Przede wszystkim trapią ją problemy z zapalaniem, dużo jakichś błędów elektroniki, wprowadzań w tryb awaryjny, nagłego zgaszenia silnika. To na pewno nie jest prosty i mało awaryjny silnik jakiego to podobno szukacie.

Jeżeli chcecie rzeczywiście prosty silnik, który będzie działał zawsze gdy trzeba i nie powinien nigdy nagle odmówić posłuszeństwa - to naprawdę polecam Transita 2,5D do 2000r. Problem jest tylko z tą rdzą, ale to widać stopniowo jak wychodzi i nie spowoduje sytuacji, że trzeba gdzieś jechać a tu auto niesprawne Powiedzmy że co kilka lat trzeba blacharkę porobić - ale jest niemal pewne że w tym Jumperze wydasz przez kilka lat więcej kasy na naprawy - za to zawsze pojedzie i jest przewidywalny w eksploatacji, a pamiętaj że nagła awaria auta to straty podwójne + koszt naprawy + utracony przez awarię zysk.
    Spalanie jest bardzo równe, w interesującej Cie wersji mniej więcej 8-9 litrów, silnik jest raczej niewrażliwy na obciążenia.

Kwestia tylko znaleźć dobry egzemplarz, a to może nie być proste - jeżeli ktoś ma pewne auto to nie będzie chętny go sprzedać, gdyż nowego o takiej prostej kontrukcji i spokoju eksploatacji po prostu nie kupi.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Rozmawiałem z wujem, ma jumpera z 2005, z hdi 2.2. Auto kupował 2 letnie z przebiegiem 90kkm, teraz auto ma prawie 200tyś i żadnej awarii nie było. to ten sam silnik czy te konstrukcje się znacznie różnią? na pewno jest to nowszy silnik o innym numerze. Ale dzięki za informacje, na pewno wezmę to pod uwagę.

Domyślnie

Czasem kupisz nowe auto, niby totalnie bezawaryjne o świetnej renomie i je zaraz szlag trafi, a czasem jakiś gniot i powiedzmy że 150tys. jakimś cudem przejedziesz - nie ma auta kompletnie się nie psującego - jak i takiego co gwarancją są ciągłe awarie, czasem się uda. Jedno auto się zepsuje 1/100 i ktoś będzie tym jednym pechowcem, drugie padnie 80/100, a 20 osób będzie zadowolonych.

W Jumperze II od 2004 do końca produkcji był montowany właśnie ten silnik, więc Twój wuj prawdopodobnie ma ten silnik.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Ale on ma jupera pierwszej generacji. 2 gen była od 2006 wg wiki

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

U mojej matki jeździ Jumper, właśnie 2.2 HDI, 2007 rok od nowości.
    320 000 km i nie było problemów które by go zatrzymały, poza elementami zawieszenia i sprzęgłem praktycznie wszystko fabryczne łącznie z osprzętem silnika.

Domyślnie

Przepraszam, Jumper II pisałem na myśli mając model po liftingu, nie nową generację.

Nie jestem w 100% pewny ale silnik Forda był chyba montowany tylko w latach 2004-2006, potem wszedł już ten francuski 2.2 HDi. Ten już jest zdecydowanie lepszy ale nadaje się raczej do małych obciążeń, z dużymi sobie nie radzi i dużo pali, zdecydowanie lepiej kupić wtedy 3.0.
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 28-02-2014 o 12:49

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    EGR to pikuś.
    To jest nieudana kontrukcja Forda. Przede wszystkim trapią ją problemy z zapalaniem, dużo jakichś błędów elektroniki, wprowadzań w tryb awaryjny, nagłego zgaszenia silnika. To na pewno nie jest prosty i mało awaryjny silnik jakiego to podobno szukacie.
    Jaka konstrukcja Forda?? Przecież to francuski HDi!! Występował jeszcze fiatowski 2.8 HDi/JTD. 2.2 to chyba jeden z najlepszych silników, jakie śmigały w tych autach.

Domyślnie

Brabus nie masz racji, na pewno montowano silnik Forda przynajmniej w latach 2004-2006, był zaaadaptowany z osobówek, pojemność silnika 2179cm^3 . Po nim dopiero wprowadzono to HDi, to które masz Brabus na myśli, przeznaczone specjalnie dla trojaczki dostawczaków, pojemność 2198cm^3.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Brabus nie masz racji, na pewno montowano silnik Forda przynajmniej w latach 2004-2006, był zaaadaptowany z osobówek, pojemność silnika 2179cm^3 . Po nim dopiero wprowadzono to HDi, to które masz Brabus na myśli, przeznaczone specjalnie dla trojaczki dostawczaków, pojemność 2198cm^3.
    2179ccm to jest właśnie silnik PSA, napisałeś na odwrót
    Zresztą jeżeli wierzyć temu:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Citroen_Jumper
    to od 2006 właśnie wszedł silnik Forda...

Uprawnienia umieszczania postów