Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Opel Astra G 1.8 '03.

Auto
    Fiat Punto 2

Domyślnie Opel Astra G 1.8 '03.

No, to tak jak obiecałem, wrzucam kilka zdjęć mojego nowego nabytku. Na razie typowo poglądowe, pogoda niespecjalnie dopisuje.

http://imageshack.com/a/img28/6277/8usy.jpg
    http://imageshack.com/a/img197/9821/keha.jpg
    http://imageshack.com/a/img41/9100/jgpr.jpg
    http://imageshack.com/a/img856/4377/ulk1.jpg
    http://imageshack.com/a/img23/2046/cqza.jpg

Silnik benzynowy 1.8 (dość rzadki, standardem są 1.4, 1.6, ale to chyba wszyscy wiedzą :P), 125 koni więc już jest trochę mocy.

Na wyposażeniu elektryczne szyby i lusterka, centralny zamek, ABS, ESP, no takie tam standardy w sumie . Co mnie dodatkowo cieszy w porównaniu z Fiatem Punto 2, to trzypunktowy pas na środku tylnej kanapy, będę mógł córkę tam wozić (w sumie to nawet chyba ją samą bardziej ucieszy niż mnie), ogromnym minusem jest natomiast brak miejsca na mój ulubiony termiczny kubek, nie wiem jak to przeżyję.

Co do właściwości jezdnych, to na razie niewiele mogę powiedzieć, bo dopiero kilkanaście kilometrów nim zrobiłem. W porównaniu do moich poprzednich 60KM to czuję zdecydowaną różnicę, ale to raczej nic dziwnego. Muszę się przyzwyczaić do zdecydowanie dłuższych biegów, bo zdarza mi się troszkę zamulić. No, to na razie tyle, co mi przychodzi do głowy, pytania mile widziane. Pozdrawiam

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Ładnie wygląda Jest klima czy bez? jaki przelot? gratuluje zakupu

Auto
    Fiat Punto 2

Domyślnie

Klima jest. Zaledwie 90 tys. przejechane. I tu mam od razu pytanie do osób bardziej ogarniętych - brać się za rozrząd już, czy jeszcze poczekać do tych 120 tysięcy?

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Podobno co 4-6lat powinno się wymieniać.
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Wymień od razu, to auto używane i nie masz pewności czy nie ma realnie przejechana 100tyś więcej widzę na allegro komplet na porządnych cześciach kosztuje około 400zł, to ni jest jakoś dużo, robota pewnie nie więcej niż 300.

Auto
    Fiat Punto 2

Domyślnie

Tak zrobię jak tylko wpadnie kasa, bo troszkę się spłukałem, miejmy nadzieję, że do tego czasu wytrzyma :P

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Winterstorm Zobacz posta
    brać się za rozrząd już, czy jeszcze poczekać do tych 120 tysięcy?
    I tak go będziesz musiał zrobić, ja bym robił od razu. Świetnie że 1.8, to optymalny silnik w tej budzie i dobrze się gazuje. Przy pierwszej lepszej okazji możesz jeszcze machnąć listwy boczne pod kolor nadwozia, dużo to daje zwłaszcza że klamki i lusterka już są w kolorze.

Domyślnie

Bardzo ładna Astra, zrób jeszcze zdjęcia wnętrza. Co do rozrządu, tak jak mówią koledzy - nie czekaj tylko zrób kiedy dorwiesz jakiegoś grosza. Na początku sprawdzaj olej, choć jeśli przebieg jest prawdziwy to raczej nie ma takiej możliwości żeby brał - w 1,8 125KM ten problem był dużo, dużo mniejszy niż w 1,6. Załóż plastikowe nadkola na tył ( jeśli ich nie masz ) i chlapacze z przodu, podejrzewam że Twój rocznik nie ma jeszcze problemu z rudą, więc szkoda żeby się zaczął. Jakbyś miał jakieś pytania - zapraszam

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Fiat Punto 2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Przy pierwszej lepszej okazji możesz jeszcze machnąć listwy boczne pod kolor nadwozia, dużo to daje zwłaszcza że klamki i lusterka już są w kolorze.
    Nie zaburzy to jakiejś wizualnej strony/linii nadwozia?

I od razu dwa pytanka mam. Jaki olej jest dobry (marka)? Do Punciaka cisnę Lotos. Druga sprawa - gdzie najlepiej przymocować sobie w bagażniku gaśnicę tak, żeby zbytnio nie przeszkadzała (trzeba wziąć poprawkę na hipotetyczną instalację gazową, która spowoduje przeniesienie koła zapasowego do bagażnika)?

Domyślnie

Gaśnicę przymocuj do stelaża fotela pasażera np. na nylonowe opaski zaciskowe. Mogę Ci podesłać fotkę. Są kraje, gdzie gaśnica musi być zamontowana w kabinie pasażerskiej, a nie w bagażniku. Olej polecam Motul lub Valvoline, o tych samych parametrach jakie masz zalane ( Przy tym przebiegu powinien być 5W30 ). Oczywiście nie z allegro, a w sklepie żeby nie naciąć się na podróbkę.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów