Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: Opel Astra G 1.8 '03.

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Kierownica budzi kontrowersje bo przyciski od klaksonu bardzo szybko się niszczą, szybciej niż skóra na kierownicy.
    Nie zapominajmy jednak że przyciski są integralną częścią poduszki powietrznej którą można wymienić.
    Ogólnie to ciężko coś dokładnie stwierdzić po zdjęciach, szczególnie takich, ale pedały wyglądają jak w mojej Astrze która ma 200K km przebiegu(rocznik ten sam) a skóra na wieńcu nawet gorzej. Nie mniej ktoś mógł prowadzić z dużą ilością pierścionków czy obrączek

Jeśli auto ma autentyczny przebieg to gratuluję bo to całkiem przyjemny pojazd, adekwatny do polskich warunków.

Co do oplowskich plastików i wykończenia wnętrza to powiem że golf 4 którego niedawno nabyłem leży i kwiczy przy astrze pod tym względem. Mimo dużo niższego przebiegu (129K - pewny znam auto od nowości). Plastiki są dużo bardziej porysowane i powycierane a konsola środkowa skrzypi niemiłosiernie.

Awatar seimi
    Auto
    Opel Astra H 1.6

Domyślnie

Gratuluję astry. Fajnie się prezentuje. Najważniejsze to zrobić rozrząd, skoro przebieg może okazać się kręcony. A tak to lać i jeździć.

Jeśli chodzi o golfa IV, to mój przy przebiegu 200 tys. km miał bardzo ładnie utrzymane plastiki. Oczywiście gumowane elementy jak to w grupie VAG były zmęczone. No i rzeczywiście zimą lubiło zaskrzypieć. Ale generalnie wnętrze wyglądało całkiem dobrze.

A co do niskich przebiegów. Rodzice sprzedali astrę F, którą mieli od nowości. Po 15 latach miała przejechane niecałe 70 tys. km. Obecnie mają Corsę D i przez półtorej roku zrobili ponad 4 tys. km. Ktoś powie, że bardziej opłacałaby się taksówka. Ale z drugiej strony uważam, że należy im się na starość trochę wygody. Jadą tam gdzie muszą coś załatwić i nikogo nie muszą się prosić. A że nie robią tras, to może i dobrze, bo obecnie jazda jest bardzo nerwowa w polskich realiach.
    Były: Seicento 0.9, Golf IV 2.0
    Jest: Opel Astra H 1.6

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piono Zobacz posta
    Chcesz powiedziec, ze rodzice robia 13 km dziennie i nigdy nigdzie dalej nie pojechali?? A jak pojechali gdzies 100km to pozniej musieliby z tydzien nie jezdzic.....
    Nie 13 a 10 km dziennie Raz lub dwa razy do roku robią sobie wyjazd nad morze lub w góry ~1000 km. Mój tata pracuje stosunkowo niedaleko, ale dojazd do pracy ma tylko autem lub rowerem (z czego czasem latem korzysta). Zakupy też wygodniej przywieźć autem, zwłaszcza jak jest więcej toreb. Dodatkowo do mojej cioci na wsi nie da się inaczej dojechać niż autem - zero komunikacji zbiorowej, a taksówka już robi się bardzo droga poza miastem. Ostatnio Jetta robi więcej kilometrów, bo ja zacząłem z niej korzystać w moich dojazdach na uczelnię lub do pracy co za jednym razem daje ~ 30 km w obie strony. Nadal jednak są to znikome dziennie przebiegi. Myślę, że wszędzie znajdziesz takich ludzi, którzy mają auto i prawdopodobnie taniej wyszłoby taksą czy autobusem, ale wygodniej jest autem.

Koniec OT.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów