Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Auto do firmy do 50 tyś zł

Auto
    Mazda 6 2.0 Sky Energy

Domyślnie Auto do firmy do 50 tyś zł

Witam,

Do firmy potrzebujemy zakupić samochód do 50 tyś zł. Ma to być samochód klasy Fabia, Fiesta lub jakiś kompakt.
    Samochód powinien posiadać silnik benzynowy ok 90-100 KM, 5 drzwi, klima + radio fabryczne. Roczny przebieg 30 tyś km.
    Pojazd będzie leasingowany na okres 3-4 lat.

Nasze typy to:
    Kia Cee'd 1.4 S - 50800 zł , czyli wersja golas z klimą i lakierem pastelowym - biały lub czerwony

Czekamy na ofertę z Hyundaia na i30. Cena zapewne będzie zbliżona. Zastanawiamy się nad innymi samochodami, typu Fiesta 1.4 Trend 90 KM.
    Czym tu się jeszcze zainteresować ? Brać golasa kompakta czy lepiej wyposażonego Punto, Fieste etc. Samochód będzie jeździł głównie wokół komina.

Domyślnie

Ja bym polecał mieszczucha. Będzie tańszy w utrzymaniu, a skoro ma jeździć z tego co rozumiem na krótkich dystansach to ważniejszy będzie spryt i zwrotność od wożenia powietrza w środku. Najtańsze wersje odradzam, ja je osobiście uważam za takie troszkę repliki pełnoprawnego samochodu w bogatszych wersjach.
    Często są np. dużo gorzej wykonane, gorsze fotele, gorsze wyciszenie, mają słabowity silnik niedostępny w droższych wersjach, braki paru pierdół w środku typu lampki, uchwyty itd. względem droższych wersji. Ceed'a oglądałem najpierw w L, potem w S i też miałem podobne wrażenie. Na czymś te oszczędności są robione

A z konkretnych aut polecam m.in. koniecznie zobaczyć Peugeota 208, najlepiej pewnie z 1.2VTi, 1.4 już jest raczej nie do dostania. Moc niby 82KM ale auto całkiem żwawo przyspiesza i naprawdę mało pali, jest to chyba jeden z najoszczędniejszych silników benz. na rynku. Z tego co rozumiem auto głównie będzie jeździć na któtkich dystansach, mieście?, w takiej jeździe bardzo wygodne jest to rozwiązanie z małą kierownicą. Polecam się przejechać, mnie samochód bardzo pozytywnie zaskoczył. Za ok. 45tys. idzie wyrwać z tym silnikiem i niezłym wyposażeniem + dobrym zestawem multimedialnym.
    Punto jest już dużo lat, więc nie wiem czy kupowałbym je nowe, bo widać ten jego wiek, przede wszystkim w środku. Atuty to cena i niezła przestrzeń w aucie, może jeszcze proste silniki, ale poza tym.. nic specjalnego. Fiesta jest ok, szczególnie zawieszenie i cały układ jezdny, ale mnie jej wnętrze trochę odpycha. Od bardzo skomplikowanego ecoboosta wolałbym 1.2 VTi, który w praktyce mniej powinien spalić.

Jeżeli jednak coś większego to zobacz sobie też nowego Nissana Note. Bardzo praktyczne auto. Do 50tys. idzie dostać przyzwoitą wersję.
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 05-03-2014 o 04:00

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Sandero Stepway się mieści. To taki wyrośnięty segment B. Z racji pakietu Stepway nie wygląda jak zwykła Dacia. Silnikowo niestety wybór ograniczony. Do miasta lepszy 0,9 tCE (46300 w wersji Laureate). W trasy 1,5 dCI. Z tymże z dieslem kosztuje już 52 tys (Laureate) Ceny sa katalogowe i raczej dużego rabatu nie da się uzyskać, ale auto godne zainteresowania.

208ek z 1,4 nie ma już od roku. Zamiast Note'a warto sprawdzić ix20 lub Vengę. Są to auta większe i lepsze w mojej opini. Cenowo porównywalne, szczególnie po rabatach
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Jeśli macie w firmie jakieś inne auta, nieważne jakiej marki, to KIA i Ford daje za to dodatkowy rabat. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa i jak z innymi markami ale w tych dwóch przypadkach przerabiałem to osobiście.
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:
    147 1.6 TS - Rosso Giulietta 2009

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Oddaje glos na pozostanie przy wyborze i30 w najprostszej wersji z klima bo wtedy te auta maja najwiekszy sens. A jezeli cos mniejszego to musialoby to miec silnik > 90 km aby bylo szybsze od i30 tki, kia venga w srodku wydala sie przynajmniej mi rewelacyjna i moze ona bylaby ewentualnie alternatywa ? i30 jako najwieksze, w pelni "pelnoprawne auto" daje szansa na latwa odsprzedaz przy dobrej cenie kazdej polskiej rodzinie

Domyślnie

Koreańczyka po zakończeniu leasingu będziesz sprzedawał jeszcze na gwarancji. ix20 posiadam i mogę polecić. W mieście trochę uciążliwe są jego szerokość, promień skrętu i za grube słupki A, ale to w zasadzie jedyne wady. Ma super wygodne fotele, bardzo duży bagażnik (po obniżeniu podłogi), wygodnie się wsiada i wysiada, benzyniak na niższych obrotach cichy w środku.
    Mam porównanie do Fabii i jej przewaga to łatwość zaparkowania, cena i spalanie niższe od pół litra do litra na 100km (Fabia 1.4, ix20 1.6). Komfort jazdy i przestrzeń w środku nieporównywalne.

Awatar matce
    Auto
    Mitsubishi Lancer VIII

Domyślnie

Ja od siebie mogę polecic Fiestę z silnikiem 1.4 96 KM to 43 tysiecy bedziesz mial wersje trend svp plus pakiet goldx. zamochod spełnia swoje oczekiwania i daje radość z jazdy, jezeli chodzi o silnik 1.0 ecoboost znajomy wyciagnal za 46 tys w tym samym wyposazeniu. Jak cos pytaj

Auto
    Porsche Cayenne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vorny Zobacz posta
    Witam,

Do firmy potrzebujemy zakupić samochód do 50 tyś zł. Ma to być samochód klasy Fabia, Fiesta lub jakiś kompakt.
    Samochód powinien posiadać silnik benzynowy ok 90-100 KM, 5 drzwi, klima + radio fabryczne. Roczny przebieg 30 tyś km.
    Pojazd będzie leasingowany na okres 3-4 lat.

Nasze typy to:
    Kia Cee'd 1.4 S - 50800 zł , czyli wersja golas z klimą i lakierem pastelowym - biały lub czerwony

Czekamy na ofertę z Hyundaia na i30. Cena zapewne będzie zbliżona. Zastanawiamy się nad innymi samochodami, typu Fiesta 1.4 Trend 90 KM.
    Czym tu się jeszcze zainteresować ? Brać golasa kompakta czy lepiej wyposażonego Punto, Fieste etc. Samochód będzie jeździł głównie wokół komina.
    Kupiliśmy w zeszłym tygodniu demo Partnera w Mario Carze.
    Za 50 z hakiem auto z klima, radiem, relingami, kompletem zimowek i z mega ekonomicznym i sprawdzonym 1.6 hdi.
    To firmy idealne, spała przy bardzo spokojnej jeżdzę niewiele ponad 5 l/100km.
    Jest promocyjny leasing psa - procedura 24h i wyjeżdzasz, ubezpieczenie pakiet PZU 1460 pln.

Jaki masz kolor mazdy, bo tez jesteś Tychów?
    .

Auto
    Mazda 6 2.0 Sky Energy

Domyślnie

TCE, samochód mam czerwony.

Oglądałem wczoraj Rapida Spaceback, Fabie, i30. Najbardziej widzi mi się i30. Mam ofertę na wersję Classic 1.4 biały na 50600 uwzględniając rabat z masterlease. W środku pod względem komfortu na pewno znacznie lepiej wypada od Fabii czy Fiesty.

Na Fiestę 1.4 96KM Trend Gold X mam ofertę na 45 tyś - fajna wersja z alufelgami. W grę wchodzi też Rapid. Silnik 1.2 TSI, 85KM, wersja Active z pakietem comfort ( klima, radio blues )po rabatach za ok 47, wersja Ambition z pakietem comfort ( el. szyby z tyłu, Maxi Dot, dodatkowe głośniki z tyłu, parktronik z tyłu, skórzana, wielofunkcyjna kiera ) za przeszło 51 tyś. Ten cały Rapid to ciekawa propozycja. Podejrzewam że o wyborze zadecydujemy po jazdach próbnych. Z ciekawości podjadę też do Peugeota pooglądać 208ke.

Fabia chyba odpada, to już jest stary samochód, zaraz będzie nowy model.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    Oddaje glos na pozostanie przy wyborze i30 w najprostszej wersji z klima bo wtedy te auta maja najwiekszy sens. A jezeli cos mniejszego to musialoby to miec silnik > 90 km aby bylo szybsze od i30 tki
    No raczej nie. i30 waży 1180kg, a dobry(lekki) mieszczuch ok. tony. Na przykład taki 208 z 1.2 waży 975kg. To jest 205kg różnicy - czyli bardzo dużo jak na małe silniki benzynowe(wystarczy pomyśleć o różnicy w dynamice takiego silnika pomiędzy jazdą w 1, a w 3-4 osoby). W prędkościach miejskich żwawszy będzie mieszczuch o mocy 80-90KM. I dane techniczne to potwierdzają, i30 ma sekundę straty. I spali z litr więcej.

Jeżeli podoba Ci się koncepcja Rapida to zobacz 301 przy okazji, ceny są atrakcyjniejsze. Z Fabią masz rację, na pewno nie warto jej brać. Fiesta z tym silnikiem i tym pakietem - ciekawa, warta przemyślenia oferta.

Zobacz w salonie najlepiej dokładnie tą wersję i30 jaką Ci proponują, bo powtarzam że podstawowa mocno może odbiegać od pozostałych. Nie mówię że i w tym przypadku tak jest, ale upewnij się żeby potem nie było zawodu Rzeczywiście warto zobaczyć też ix20 jak już jesteś w Hyundaiu

Nie wiem na ile zależy Ci na praktyczności, sądząc po obserwowanych autach chyba nie bardzo. Ale jeżeli jest inaczej to masz tu fajne auto na firme, Doblo na wyprzedaży za 53tys.: http://stock.fiat.pl/11205/fiat-dobl...m#.UxfiYc7Pl2g

Uprawnienia umieszczania postów