Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Opony stare, nowe

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Kwestia bieżnika i mieszanki, dziękuję i pozdrawiam.
    Co do miejsca produkcji i wychwalania Europy - zapoznaj się z miejscem produkcji opon Federal oraz ich właściwości jezdnych, w szczególności 595. Kormoran robił do tej pory klocki, nie opony, IMHO dużo lepiej kupić Dębicę Presto.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Polecam jednak firmę SAVA. Lepsze od Barumów i Dębic a niewiele droższe (kilka zł)
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Polecam jednak firmę SAVA. Lepsze od Barumów i Dębic a niewiele droższe (kilka zł)
    Kiedyś byłem napalony na Intensę, wybili mi z głowy w kolejnych 4 zakładach wulkanizacyjnych. Ponoć BARDZO często się ząbkują i potrafią wybulić jak stare Dębice. Parametry mają OK. Jak Sava to ponoć tylko zimowa, choć osobiście letniej nie miałem.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Domyślnie

Ale te nowe Dębice cechują się już całkiem znośną jakością. Powiedziałbym, że nie odbiegają znacznie od pozostałych modeli (Continental, Goodyear, Michelin czy Dunlop). Poza tym porównując na Skąpcu Dębicę do innych modeli - klik - można łatwo stwierdzić, że pod względem ceny też są atrakcyjne.
    Dębica nie może pozwolić sobie na fuszerkę, bo konkurencja w ciągu kilku chwil podkopała by jej pozycje.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Ponoć BARDZO często się ząbkują i potrafią wybulić jak stare Dębice. Parametry mają OK.
    Zakłady wulkanizacyjne nie sa dla mnie autorytetem w tej materii. Szczególnie te które sprzedają gumy. Wiem że to dziwnie brzmi, bo niby ludzie tam pracujący powinni się znać na takich rzeczach ale generalnie wiele razy spotkałem się z tak głupimy twierdzeniami, że wolę polegać na doświadczeniach własnych i znajomych.

Czy nie jest tak, że na ząbkowanie wpływ ma zawieszenie a nie konstrukcja opony?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Pewne opony nie sa tak podatne na spaprane zawieszenia jak inne.

Domyślnie

Ja akurat opinię firmy Gerex traktuje dość poważnie. Kilkadziesiąt tysięcy opon sprzedawanych co roku daje jakiś pogląd na to ile opon wraca. Intensy ponoć wracają zdecydowanie powyżej średniej, bliżej im do opon bieżnikowanych niż innych pod tym względem. Ząbkowanie jak już słusznie zauważył Kedirak zależy nie tylko od zawieszenia. Pewne opony są na to po prostu podatne. Słowa wulkanizatorów potwierdzały aukcję na allegro, szukałem rok temu używanej Intensy, spora część na zdjęciach była delikatnie wyząbkowana, możesz posprawdzać jak masz czas, może coś znajdziesz

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Z Gerexu kupiłem szwagierce GY na zimę. Każda opona była inna i tylko jedna była idealnie dolana. Reszta miała zauważalnie gorzej wyglądający bieżnik. Mam mieszane uczucia odnośnie tej f-my. Ale nie wykluczam, że to jest wina samego producenta.

Aby porównać podatność opon na uszkodzenia trzebaby wyliczyć procentowo ile opon wraca. SAVA sprzedaje się niezle. Jest tania i jak na cenę ma bardzo zrównoważone parametry. Może ilość reklamacji jest wprost proporcjonalna do sprzedazy?

A odnośnie ząbkowania: Czy nie jest tak, że jedyna zależność to rodzaj bieżnika? Kierunkowe z zasady ząbkują mocniej, bo się ich nie przekłada do kierunku jazdy a tylko z lewej na prawa stronę (ew. przód i tył). Największy jednak wpływ ma stan zawieszenia i jego konstrukcja.
    Ostatnio edytowane przez Ryjas ; 20-03-2014 o 11:18

Domyślnie

Nie pytałem ich o dokładne liczby, śmiem jednak twierdzić że Barumów sprzedają dużo więcej. Sądząc po dostępności na ich stronie internetowej, w tamtym roku 110 sztuk barumów w rozmiarze 195/60R15 rozeszło się w 3 dni, gdzie Sava, której było 80 sztuk wisiała ponad 2 tygodnie, później już kupiłem i nie sprawdzałem. Nie wiem gdzie leżał problem Twoich GY, ja kupuje tam już od dawna, znajomi również i nikt nie miał problemów. Ja jednak odbieram osobiście i zakładam u nich, bo mam blisko.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Na zabkowanie ma wpływ konstrukcja zawieszenia i styl jazdy. Co do zawieszenia to zabkowanie występuje w zasadzie tylko przy wielowahaczu ( chodzi tu o to że opona prawie zawsze idealnie przylega do asfaltu, przy belce tego nie ma). Co do stylu jazdy to chodzi tu o dynamiczna jazdę. Podczas hamowania ścierają sie przody poszczególnych lameli opony, a tył tych lameli sie nie ma kiedy zetrzeć. Dlatego to zjawisko nie występuje na oponach na osiach pednych. Wystarczy okresowo zamieniać opony przód tył i nie powinno być problemu.

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów