Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Opony stare, nowe

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Dzięki za pomoc.
    Jak nie zrobi ceny 500-600zł z wymianą to odpuszczę i dołożę do tych Barum Bravuris 2
    "More is better" - J.Clarkson

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    Za niewiele więcej od tych Barumów możesz kupić Dębice Passio 2, przy 10 zł na sztuce więcej myślę, że warto dołożyć.
    Że niby Passio 2 będzie lepsza od Bravurisa?

No chyba, że miałeś na myśli te stare Bridgestony, to zgadzam się z Tobą, że nawet Dębica (ale świeża) pewnie będzie lepsza
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Widać, że nie mieliście do czynienia z tymi Barumiami a wiedzę czerpiecie z testów ADAC gdzie oczywiście Continental i jemu podobne muszą zajmować czołowe miejsca.
    : http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Af...?ticaid=11257c
    Rodzice mają te Barumy w 308, po założeniu myśleli, że łożyska siadły ale okazało się, że one po prostu są tak głośne poza tym opona jak opona no ale pan sprzedawca zachwalał jaki to mają świetny stosunek ceny do możliwości bo się pewnie tych testów naczytał albo po prostu nikt nie chciał tego kupować i dali się nabrać a mnie niestety nie było w domu żeby je wybić z głowy, kupujesz Dębicę i przy normalnej jeździe nie czujesz, że to budżetówka a przy Barumie niestety tak, całe szczęście, że szybko się ścierają więc będzie pretekst do ich wywalenia.
    Moim zdaniem lepiej dołożyć do Dębic.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 10-03-2014 o 11:15

Domyślnie

Mam u siebie, o tym że są głośne w przedziale 40-60km/h pisałem u siebie w temacie. Mi to nie przeszkadza, bo w innym przedziale prędkości głośność nie odbiega od normy. Trzymanie na suchym i mokrym mają bardzo dobre, nie mam co do tego kompletnie żadnych zastrzeżeń. Nie wiem jak passio 2, ale wyższy model, czyli presto jest kompletnie nic nie wart. Jeśli przy wyższych prędkościach w 308 przeszkadzają wam szumy opon to współczuję wyciszenia.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Niech AG zacznie robic testy opon

W sumie, gdyby tylko ktos dostarczyl egzemplarze, nie problem je przetestowac w weekend.

Lybra ma czy nie ma wielowahacz ? Jesli ma - to nie miales tam problemu z zabkowaniem przypadkiem ? To tez istotne, np. touranzy w mazdach 3jkach baardzo lubia zabkowac czego niestety sam jak ogluszony pasazer doswiadczylem i lepsze bylyby inne opony, ale taka juz specyfika tylniego zawieszenia w mazdach.

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    Widać, że nie mieliście do czynienia z tymi Barumiami a wiedzę czerpiecie z testów ADAC gdzie oczywiście Continental i jemu podobne muszą zajmować czołowe miejsca.
    : http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Af...?ticaid=11257c
    Rodzice mają te Barumy w 308, po założeniu myśleli, że łożyska siadły ale okazało się, że one po prostu są tak głośne poza tym opona jak opona no ale pan sprzedawca zachwalał jaki to mają świetny stosunek ceny do możliwości bo się pewnie tych testów naczytał albo po prostu nikt nie chciał tego kupować i dali się nabrać a mnie niestety nie było w domu żeby je wybić z głowy, kupujesz Dębicę i przy normalnej jeździe nie czujesz, że to budżetówka a przy Barumie niestety tak, całe szczęście, że szybko się ścierają więc będzie pretekst do ich wywalenia.
    Moim zdaniem lepiej dołożyć do Dębic.
    Przyznam, że z Barumem nie miałem dłuższej styczności (jedynie przejechałem się autem na nich), ale za to w zeszłym roku miałem wątpliwość kupić auto, które miało na kołach właśnie Passio 2 (nowiutkie, żeby nie było) i nie wyobrażam sobie, żeby mogła istnieć gorsza opona. Nie mówię o hałasie (bo tutaj akurat nie mam zastrzeżeń), ale przyczepność zapewniana przez tą oponę to jakiś słaby żart. A na mokrym jazda z nimi to już naprawdę niemal próba samobójcza, trzymają tragicznie.
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Chyba nie tylko w Mazdach, mi w W202 Fuldy już po niepełnych dwóch sezonach się wyząbkowały :/

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Wlasnie cholerstwo z tym zabkowaniem jest czasem i mozna wyrzucic opony zaraz po zakupieniu, akurat mnie to nieszczescie nie spotkalo osobiscie jeszcze ale i tak mnie to irytuje sama mozliwosc i to co widze wokolo sie dzieje.

Niesmialo chcialbym zainicjowac akcje naprawcza - proponuje uzywajmy wszyscy jak najczesciej ikonek , ktore sie nie wyswietlaja..to moze kogos zaboli i je naprawi.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

To jest jakiś stary model chyba.

Co do Barumy vs Dębica. Ja bym brał co tańsze W moim rozmiarze raz tańsze sa Barumy raz Dębice. Do Pyzika 106 którym swego czasu jeżdziłem. Kupiłem Passio 2 i byłem zadowolony. Opony całkiem ciche. Całkiem dobrze hamowały i generalnie nie było z nimi problemów. Ale pewnie w tym segmencie to cokolwiek gumowego zdałoby egzamin Jak wszedłem na oponeo.pl i wybrałem rozmiar wskazany w linku wyżej to wyszło, ze Dębice sa bardzo tanie. Jest to model Presto a nie Passio. Myślę, że to różne gumy. http://www2.oponeo.pl/dane-opony/deb...-91-h#52215916
    To samo z Barumem. Zamiast Brilantis sa Bravurisy.
    Z budżetówek generalnie to chyba najlepsze są opony SAVA. INTENSA jest w takiej cenie: http://www2.oponeo.pl/dane-opony/sav...-h-v1#51588656 a Bravuris w takiej: http://www2.oponeo.pl/dane-opony/bar...-91-h#51834484
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Uprawnienia umieszczania postów