Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Szybki, cichy... VAN

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nieprzytomny jestem. Nie zauważyłem ceny. To jeszcze bardziej utrudnia wybór:/
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

2 auta przychodza mi do głowy. Pierwsze to Ford S-Max - poprzednicy już go wystarczająco opisali. A drugie to Peugeout 5008 - i myślę że idealnie się pasuje do Twoich oczekiwań.
    Silnik 2.0HDi zapewnia naprawdę przyzwoitą dynamikę, nawet jak na 150KM - auto będzie z dobre 200kg lżejsze od S-Maxa. 3 foteliki do środka wchodzą i zostaje jeszcze kawał bagażnika. Auto jest naprawdę dobrze wyciszone przed szumami czy silnikiem, być może i najlepiej w klasie, szczególnie z opcjonalnymi szybami akustycznymi - zawieszenie mogłoby być troszkę lepiej wyciszone(ale na autostradzie znaczenia to nie ma). Co do zawieszenia - auto jest dość twardo zawieszone jak na vana, niektórym to odpowiada, a drugim nie, bo uważają że za sztywno jak na auto rodzinne, ale przez to prowadzi się przyjemnie i jest stabilny. Także myślę że w Twoje gusta auto naprawdę trafi, zobacz go. Za 50tys. idzie kupić 3 letni samochód, wiele egzemplarzy jest bogato wyposażonych, nawet w monitory z tyłu - fajna sprawa dla dzieci.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Van przy prędkościach 150-200 odpada, bo to męka dla samochodu jak i dla pasażerów. Szczególnie, że budżet na to masz po prostu mizerny. Do 150 kmh bym polecił Merca Viano 3.0 V6 CDI lub Forda S-Max 2.0 EB 240 czy 2.2 TDCI 200, powyżej 150 kmh już tylko Merca R-klasę 320-350 CDI. Ale wszystkie one kosztują sporo więcej, niż założony budżet.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

wg mnie nie masz racji Jechałeś kiedyś vanem z tymi prędkościami czy sugerujesz się suchymi danymi ? Wiadomo że zawsze jest to trochę większy opór aerodynamiczny niż typowa osobówka, ale w żadnym wypadku nie jest to męka - zarówno dla samochodu(szczególnie mniejszych typu s-max, 5008 ) jak i pasażerów.

Auto
    Mazda 6 2.0 Sky Energy

Domyślnie

S-Max to b.dobry wybór. Mój polski opiekun ze strony duńskiego kontrahenta ujeżdza S-Maxa 2.0 TDCi 140 KM w wersji Trend. Jest b. zadowolony z prowadzenia samochodu i przestronności, gorzej z wyposażenia, bo to standard. Ale jak się weźmie wersję np. Titanium to świetny, rodzinny wóz.

Alternatywnie polecałbym Opla Zafire. Ojciec takim jeździ, 1.9cdti 120 km, leci to max 180, ale można kupić za 40 koła Zafire 1,9 150km 2010r fajnie wyposażoną którą 200 już przekroczysz. Auto ma fajne, lekko sztywne zawieszenie, jak na vana dobrze się prowadzi.

Auto
    Volvo

Domyślnie

Przy trójce dzieci Zafira może być nieco ciasna. Polecam S-maxa - autko jest sprawdzone, popularne, chyba drugiego vana tych rozmiarów w środku i z takimi właściwościami jezdnymi się nie znajdzie. Chyba, że MB R-klasa, ale to nie ten pułap cenowy. Swego czasu głośno było o zdobywcy tytułu best MPV 2005 - Mitsubishi Grandis, ale autko chyba nie zdobyło wielkiej popularności.
    Potem mamy już dłuższe i wyższe autka, jak Ford Galaxy, Seat/VW Alhambra/Sharan (ale tu też będzie trudno z cenami), Renault Espace (leciwy już), Eurovany 807/C8 (też starsze), ewentualnie coś z rynku US - Honda Odyssey czy Toyota Sienna, Nissan Quest - te ostatnie mają spore silniki, ale jak jest z jazdą z prędkością ok. 200km/h nie wiem..
    Ostatnio edytowane przez niktoś ; 11-03-2014 o 16:58

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    wg mnie nie masz racji Jechałeś kiedyś vanem z tymi prędkościami czy sugerujesz się suchymi danymi ? Wiadomo że zawsze jest to trochę większy opór aerodynamiczny niż typowa osobówka, ale w żadnym wypadku nie jest to męka - zarówno dla samochodu(szczególnie mniejszych typu s-max, 5008 ) jak i pasażerów.
    tak, jechałem. i jazda w pobliżu ich prędkości maksymalnej, to męka dla auta i pasażerów w środku.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

s-max 2.5T ma 232 maksymalnej katalogowo, przy 2.0 tdci to może być problem bo wersja 163 ma 202 maksymalnej

Domyślnie

No to nie wiem czym jechałeś, ale nawet w aucie dostawczym moc ok. 150KM wystarcza aby bez stresu trzymać 150-180, a w osobowych, dużo mniejszych vanach raczej gorzej nie jest

Możesz też popatrzeć na w.w. 'amerykańskie' vany(Odyssey, Quest i Sienna), moc mają z tego co pamiętam ok. 240KM także osiągi są w porządku, jak chodzi o praktyczność - bezporównywalnie lepsze porównując z europejczykami, przede wszystkim pełnoprawne 3 rzędy siedzeń, często elektrycznie składane, porównując miejsce w środku to niebo a ziemia. Tylko to są jednak inne troszkę koszty utrzymania, ceny i dostępność częsci, spalanie - kilka litrów róznicy na 100km robi różnicę. No chyba że z LPG.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Fiat Ducato (180KM) przy 160-170 jest baaaaaardzo cichy w środku jak na swoje gabaryty. Można spokojnie rozmawiać z pasażerem, więc podejrzewam, że w takim S-maxie gorzej być nie może...

Uprawnienia umieszczania postów