Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Wątek: Rodzinny (2 +2) samochód do 80 tys. zł

Domyślnie Rodzinny (2 +2) samochód do 80 tys. zł

Witam,
    Czytam forum od dawna, teraz stoję przed wyborem nowego auta dla mojej rodziny i proszę o pomoc.

Wymagania w kolejności od najważniejszych:
    • Musi pomieścić bagaże rodziny z dwójką dzieci (pół roku i 5 lat), obstawiam nadwozie kombi.
    • Dobrze wyciszony, teraz mam Kia Ceed i nie jestem zadowolony z wyciszenia przy prędkościach autostradowych.
    • W miarę dobra ilość miejsca na nogi za wysokim kierowcą.
    • Klimatyzacja automatyczna, tempomat, czujniki parkowania.
    • Mocna benzyna, dobre prowadzenie.
    • Dobry system audio.

Budżet nieprzekraczalny - 80 tys. zł, a wymagania mam spore

Moje typy na chwilę obecną to:
    Skoda Octavia 1.8 TSI Kombi
    Hyundai ix35 1.6 GDI
    Renault Laguna 2.0

Każdy z tych samochodów ma swoje plusy i minusy, jednak liczę na jakieś inne propozycje, może coś przegapiłem w poszukiwaniach.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Ja dodam jeszcze inne auta, które mi przyszły na myśl:

Citroen C4 Picasso 5-os 155THP Intensive - wg strony promo.citroen.pl przy pozostawieniu starego auta w rozliczeniu cena wychodzi 78500.

Lancia Delta 1.4 Multiair Silver - oferta stąd http://stock.lancia.pl/6702/lancia-d...r#.UyCceIXP0ok

Wiem, że Lancia jest dość dyskusyjnym wyborem, ale wszystkie warunki spełnia jak najbardziej. Ogłoszenie rocznik 2013, ale za to 10% budżetu w kieszeni pozostaje.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Laguna będzie najbardziej komfortowa i będzie w niej najciszej, ale niestety nie ma zbyt dużego bagażnika. octavia lepsza pod tym względem, ale niższy komfort, i świeży nie sprawdzony jeszcze silnik. o ix35 raczej nie myśl, bo osiągi takiego auta są żenujące, do tego głośno przy prędkościach autostradowych. Ja bym brał lagune

Cytat Zamieszczone przez virago750 Zobacz posta

Lancia Delta 1.4 Multiair Silver - oferta stąd http://stock.lancia.pl/6702/lancia-d...r#.UyCceIXP0ok

Wiem, że Lancia jest dość dyskusyjnym wyborem, ale wszystkie warunki spełnia jak najbardziej. Ogłoszenie rocznik 2013, ale za to 10% budżetu w kieszeni pozostaje.
    Faktycznie idealne rodzinne kombi.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Hyundai 1.6 GDI to mocna benzyna?
    Auto nowe?
    Jak ix35 czy laguna to moze jakies quashqai?

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

no raczej jeśli już to sportage czy ix 35 2.0 lub karens z 2.0 166

a będzie octavia :-)

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pyra666 Zobacz posta
    Faktycznie idealne rodzinne kombi.
    Rozstaw osi jest o 5cm, długość o 1,5cm większa niż w obecnej Kii Cee'd Kombi. Od Golfa 7 Variant krótsza o 4cm, rozstaw osi większy o ponad 6. Octavia jest faktycznie 10cm dłuższa, rozstaw osi ma za to o 1cm mniejszy. A andrewm jest zainteresowany ix35, które jest autem również krótszym i o krótszym rozstawie osi. Wiem, że to hipotetyczne gdybanie, ale proszono o alternatywy, którą ten samochód jest.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Chodziło mi o bagażnik, który ma pojemność 380l, co jest raczej dość niską wartością jak na rodzinne kombi.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

C4 Picasso będzie idealnym kandydatem auta dla rodziny 2+2. Można poczekać na nowe 308 w kombi. Nowa płyta podłogowa to duży krok na przód.
    Sprawdziłbym jeszcze Mondeo :http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-6-ec...C31019665.html cenowo bije konkurencję. Silnik 1,6 EB jest całkiem ok. No a wielkość to klasa sama w sobie.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

C4 Picasso - brałem pod uwagę, jednak odrzuca mnie w nim wnętrze, jest zbyt techno, dodatkowo materiały gorsze niż w skodzie.
    Lancia - odpada, nie moja bajka, poza tym bagażnik za mały.
    Nowe 308 - zapowiada się ciekawie, wymiary ma zbliżone do Octavii, wnętrze super.
    Nowy Qashqai -odpada z uwagi na ceny i brak na razie porządnego silnika benzynowego.
    Kia Carens - odpada, głównie ze względu na słabe zawieszenie.
    Mondeo - w sumie podobnie jak Laguna, dobre ceny wynikają z tego że model jest już*dość długo na rynku, wkrótce pewnie następca.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Tylko mondeo jest znacznie obszerniejszy w środku niż laguna, i podobnie nie najnowsza, ale sprawdzona konstrukcja, i dobre silniki.

Uprawnienia umieszczania postów