Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: Octavia Rs or what?

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Suvy raczej nie słyną z frajdy, jaką daje ich prowadzenie.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Forester XT to nie jest typowy SUV. To raczej ucywilizowana rajdówka na kazda nawierzchnię. Brzmi to jak slogan ale tak faktycznie jest.

Dj w swoim teście napisał coś takiego: "Muszę szczerze przyznać - zaraz po STI to drugie najlepiej prowadzące się Subaru, z jakim miałem do czynienia"
    Ostatnio edytowane przez Ryjas ; 24-03-2014 o 15:50
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Zależy co kto rozumie przez prowadzenie - czy chodzi o sam napęd i układ kierowniczy, czy o całokształt - dla mnie XT ma zbyt miękkie zawieszenie i zbyt słabe hamulce w stosunku do możliwości silnika.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Własnie o to chodzi. To ze auto dobrze sie prowadzi to subiektywne pojecie. Dobrze jak na suva ale sportowemu kompaktowi nigdy nie dorowna. Fizyki nie oszukasz. Wieksza masa i wysoki srodek ciezkosci robia swoje. W zakrecie nim szybciej nie pojedziesz.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Co się prowadzi najlepiej? Zwykły prosty gokart. Maksymalnie bezpośredni układ kierowniczy, mała kierownica, tyłek przy samej ziemi, minimalna masa, łatwo wyczuwalny moment utraty przyczepności.

Jest kilka samochodów bliżej gokarta niż forek

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Dobrze jak na suva ale sportowemu kompaktowi nigdy nie dorowna.
    Ale Octavi 4x4 1,8 TSI w kombi tez daleko do sportu.

Wg mnie najważniejsza jest uniwersalność. Połączenie stabilności sztywności ze zdolnością wybierania nierówności. Samochód na tor jest beznadziejny do jazdy po dziurawych drogach. Na autostradzie z kolei liczy się głównie moc. A to czy coś ma lepsze czy gorsze hamulce to wg mnie nie jest składowa prowadzenia tylko zupełnie osobna kategoria. Oczywiście ważna, ale osobna. Na jej ocenę ma wpływ nie tylko wynik w postaci hamowania od 100 do 0 ale przede wszystkim charakterystyka hamulców i ich wytrzymałość.

Jestem pewien, że po podmiejskich trasach szybciej pojadę tym Subaru niż Octavią. Szczególnie w gorszych warunkach. To jest generalnie kwestia niepodlegająca jakiejkolwiek dyskusji.

Ale żeby nie było. Jestem też pewien, że w tych warunkach szybciej bym pojechał Octavią 4x4 niż RS.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Co się prowadzi najlepiej? Zwykły prosty gokart. Maksymalnie bezpośredni układ kierowniczy, mała kierownica, tyłek przy samej ziemi, minimalna masa, łatwo wyczuwalny moment utraty przyczepności.
    Był kiedyś taki odcinek Top Gear w którym May jechał torowym Astonem a reszta bardziej cywilizowanymi Porsche i Lambo.
    http://www.youtube.com/watch?v=lUF-N8BsBmU
    Teoretycznie najbardziej "sportowy", "bezpośredni" samochód okazał się w takim użytkowaniu taki sobie.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Jestem pewien, że po podmiejskich trasach szybciej pojadę tym Subaru niż Octavią. Szczególnie w gorszych warunkach. To jest generalnie kwestia niepodlegająca jakiejkolwiek dyskusji.
    Ja mysle ze gupoty piszesz. Poza tym wszedzie gdzie wypływa dyskusja na temat szybkiej jazdy ty deklarujesz ze jezdzisz zgodnie z przepisami wiec jednym i drugim mozna jechac 90 na godzine tak samo pod miastem. To ze octavia rs jest szybsza na prostej i w zakrecie to dopiero nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.
    To ze sa ludzie ktorzy 300 konnymi samochodami nie potrafia szybko jezdzic(lub nie chca) a inni matizem w gazie piłuja tak ze az silnik spod maski wyskakuje to inna sprawa.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Głupoty powiadasz? Jak już powiedziałem to nie podlega dyskusji więc nie będę z Tobą na ten temat tracił czasu.

Myślę że na temat jazdy tym Subaru powinien się wypowiedzieć Dj. Mam tez nadzieje, że któryś z redaktorów pojeździ tak Skodą 4x4 jak i RS i stwierdzi które auto lepsze.

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

za cenę tego forestera można mieć Lancera Evo X - przy którym wymiękną wszystkie proponowane tu fury, tak pod względem prowadzenia jak i dynamiki.
    były: almera 1.4 1998, corolla 1.4 htb 2003, rav4 2.2 D4d 2008, Auris 1.6 TS 2014
    obecnie: Subaru Forester XT 2014

https://www.youtube.com/watch?v=gC43i7Xlqqw

https://www.youtube.com/watch?v=cBaUCHiJxxs

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

W takim razie niech dotrze do Ciebie ze pomagamy wybrac samochod dla kolegi barteka3 a nie Tobie wiec arguemty w stylu "ja pojade tym szybciej tam i tam" sobie odpusc bo nic autorowi tematu nie pomoga.
    Mozesz sie jeszcze wypowiedziec na temat ekonomicznosci i ceny obu aut bo tu mozna mowic o konkretach.

Uprawnienia umieszczania postów