Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Audi RS5 Cabriolet

Domyślnie Audi RS5 Cabriolet

Audi RS5 Cabriolet - Tętno w górę

"Wielu z nas lubi klasykę. W motoryzacyjnym znaczeniu tego słowa trudno nie zawrzeć pojęć wolnossącej widlastej ósemki, czy też miękkiego, składanego dachu. A gdyby tak je połączyć, dopracować i dorzucić nieco magicznej substancji pobudzającej każdego, kto tylko poczuje ją pod własną skórą?" - Dominik Kopyciński

Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 26-03-2014 o 19:21

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Z zewnątrz wygląda naprawdę wspaniale i mówię to mimo tego, że nie jestem fanem cabrio, a tym bardziej szmacianych dachów. Żeby nie było, i tak uważam, że odmiana Coupé wygląda o wiele lepiej (istne arcydzieło!), ale kabriolet też jest bardzo, bardzo udany. Wnętrze jest również pierwszorzędne - w zeszłym roku miałem okazję siedzieć w RS5 Cabrio i bardzo mi odpowiadało. A przecież prawdziwa przyjemność zaczyna się wraz z przekręceniem kluczyka. Naprawdę zazdroszczę, to musiało być niezwykle przyjemne doświadczenie. Soczyste brzmienie ośmiu garów, przyśpieszenia, pewność, jaką daje AWD, błyskawiczne zmiany biegów - wydawać by się mogło, że to cruiser idealny...

... gdyby tylko nie te znane skądinąd problemy z tym silnikiem. I wyłącznie z tego powodu - brałbym raczej S5. Oczywiście, mając w ogóle taki wybór, co prawdopodobnie nigdy nie nastąpi. Niestety.

Domyślnie

Dominiku, dużo oleju dolałes?

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Nie dolewałem oleju.

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    I wyłącznie z tego powodu - brałbym raczej S5. Oczywiście, mając w ogóle taki wybór, co prawdopodobnie nigdy nie nastąpi. Niestety.
    Idąc tym tropem, sam bym chyba poszedł do konkurencji (BMW)

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Stylistycznie Audi wygrywa. Ale faktycznie mechanicznie to konkurencja lepiej sobie radzi. Inna sprawa że konkurencja jest bardzo wąska i zawęża się praktycznie tylko do niemieckiej trójki.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Domyślnie

Czekamy na Lexusa No i teoretycznie jest jeszcze Cadillac.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Ale jeśli mówimy o rynku EU to tutaj Cadillac nie istnieje , jedynie Camaro lub Mustang mogą się liczyć a i tak nie są to auta premium tak jak niemieckie trojaczki. I właśnie Lexus mógłby tu trochę namieszać.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Di Kej Zobacz posta
    Idąc tym tropem, sam bym chyba poszedł do konkurencji (BMW)
    M3 to fantastyczny samochód, ale nie ma AWD. To samo Mercedes ze swoim C63 AMG. I Cadillac.
    Z tego względu, mając taki dylemat, rozglądałbym się za "półką niżej", czyli 335xi, S5 i C/E 350 4MATIC.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Di Kej Zobacz posta
    Nie dolewałem oleju
    No to cos chyba pogrzebali przy motorze. ja po 3 dniach jazdy dolalem 0,4l oleju. potem auto przejal kumpel i dolal litra auto swietne,cholernie stabilne. co prawda quattro to nie moje klimaty ale jak ktos nie czuje sie pewnie w poslizgach to w tym rs5 na pewno nie bedzie mial okazji sie stresowac. M3 to jednak inny, moim zdaniem znacznie piekniejszy i ciekawszy swiat.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    M3 to fantastyczny samochód, ale nie ma AWD. To samo Mercedes ze swoim C63 AMG. I Cadillac.
    Z tego względu, mając taki dylemat, rozglądałbym się za "półką niżej", czyli 335xi, S5 i C/E 350 4MATIC.
    Myślałem raczej o porównaniu S5 do 435/335, ale i w tych najwyższych jestem raczej za BMW. Tylny napęd to wg mnie zaleta, choć wiele zależy od tego, czy byłby to mój jedyny samochód w garażu

Cytat Zamieszczone przez honada Zobacz posta
    No to cos chyba pogrzebali przy motorze. ja po 3 dniach jazdy dolalem 0,4l oleju. potem auto przejal kumpel i dolal litra
    Coś kojarzę, że chwilę przed oddaniem się odezwał komputer, ale palca nie dam uciąć.

Cytat Zamieszczone przez honada Zobacz posta
    co prawda quattro to nie moje klimaty ale jak ktos nie czuje sie pewnie w poslizgach to w tym rs5 na pewno nie bedzie mial okazji sie stresowac
    Zgadza się, samoistne poślizgi zaczynają się od śliskiego asfaltu (takiego co błyszczy nawet jak jest suchy), na przyczepnej nawierzchni trzyma się mocno. Z tym, że testówka miała opcjonalny sportowy dyfer. Za to na śliskim trzeba uważać, bo w poślizgu po odpuszczeniu gazu samochód lubi jeszcze trochę pociągnąć tył

Uprawnienia umieszczania postów