Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Benzyna + LPG

Domyślnie Benzyna + LPG

Witam,

jako że Mondeo idzie powoli na sprzedaż, szukamy czegoś po nim. Budżet to 30 000zł, ale najlepiej do 25 000zł. Samochód nie jest kupowany na więcej niż 3 lata, chyba że sytuacja by się zmieniła. Wymagania ?

- Kompakt lub klasa średnia, z tym że w klasie średniej odpadają samochody w nadwoziu kombi.
    - Silnik benzynowy, który bez większego problemu zniesie eksploatację ( około 100-150 000km ) na porządnej instalacji LPG.
    - Moc to przynajmniej 120KM na kompakcie i 130KM dla klasy średniej.
    - Oczywiście bezawaryjny i w ogóle.
    - Rocznik przynajmniej 2005.

Póki co prawdopodobnie padnie na Vectrę C lub Astrę H z silnikiem 1,8 140KM. Byłbym wdzięczny gdyby Robak napisał coś na temat Hondy Accord 2,0 lub 2,4. Odpadają wszelkie włoskie wynalazki, nie szukam diesla, a poza nimi nie mają nic wielkiego do zaoferowania. Ciekaw jestem również jak sprawuje się w gazie Laguna mk3 2,0 140KM. Nie skreślam benzyny turbo, ale na 1,8 TSI, które kumplowi spala z gazem około 1,5l oleju na 1000km i nic się z tym nie da zrobić podziękuję. Czekam na jakieś ciekawe propozycję, chociaż wiem że budżet jest mały.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Jak kumpel wpakował gaz do TSI to niech się nie dziwi, że się cuda dzieją.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Oplowskie 2.0T też idzie dobrze zagazować, palą sporo i dość ciężko znaleźć ale to niezła opcja.

Zawsze zostaje superb I z końca produkcji z 1.8T

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

Audi A4 B6 1.8T, laguna współpracuje z gazem, 2.0T 170 też chyba. Accordy spoko, a mi pasuje 159 JTD ale nie to nie Bmw 320i, C5 raczej nie mieści się w budżecie, mazda 3 2.0, megane GT, leon pierwszej generacji za mniejszy pianiadz 1.8T

Domyślnie

Laguna 3 2.0 ma dobry silnik pod gaz i ogólnie jest to bardo dopracowane auto, jak patrzysz obiektywnie i nie masz żadnych uprzedzeń "bo francuski" to auto jak najbardziej warte polecenia.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Zostawic mondka na jeszcze dwa lata..

Domyślnie

Nieee, silnik jest dość solidnie podrobiony w ostatnim czasie i to by był koniec z dieslami. Pozatym teraz będą robione większe przebiegi, więc LPG jest wskazane. Jak znajde chwilę czasu to zrobię fotki i wystawie. Właśnie ta Laguna jest dość ciekawa, design troszkę nie leży ale tak naprawdę mało jest samochodów mających odpowiednią moc i nadających się pod gaz. Micrus, oczywiście chodziło mi o 1,8T, dwie literki za dużo a różnica spora. Jakby ktoś mógł cos napisać o lagunie to byłbym wdzięczny, bo tak naprawdę zbyt wiele o niej nie wiem.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

Byłem na jeździe próbnej 2.0 140, silnik jak dla mnie kiepski, słabo się zbiera i pracuje trochę jak odkurzacz i pali sporo. Przejedz się i oceń.

Domyślnie

Jeżeli bierzesz w gaz to oglądaj 2.0T, w kosztach dużej różnicy nie odczujesz, a 170KM(lub nawet 204KM) robi robotę To już jest sprawdzony silnik, dość często przerabiany pod LPG i problemów z nim raczej nie ma. Sama Laguna 3 to jest chyba jeden z najmniej awaryjnych aut klasy średniej, francuzi widocznie chcieli zmazać plamę po nieudanej Lagunie II (przed FL), wyjątkowo przyłożyli się do tego modelu i są efekty - naprawdę ciężko znaleźć narzekającego właściciela. Benzynową wersję nie miałem okazji jeździć, tylko 2.0dCi 150KM i auto naprawdę jest w 150% warte swojej ceny.

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Popieram przedmowcow, brat ma sluzbowa Lagune III 2.0 dci ,wiec jak sluzbowa to mozna narzekac, a on mowi w samych superlatywach o tym aucie. Zrobilem taka 1000 km i rowniez bylem pod wrazeniem ogolnego poczucia jakosci i solidnosci. Ciezko trafic na niezadowolonego uzytkownika , IMHO za ten pieniadz lepszej oferty na rynku nie ma.

Uprawnienia umieszczania postów