Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Peugeot 308 1.6 e-HDi Allure

Domyślnie Peugeot 308 1.6 e-HDi Allure

Peugeot 308 1.6 e-HDi Allure - Właściwa droga

"Idzie nowe! Idzie inne! Zburzmy wszystko i zbudujmy kompaktowy model od zera - pomyśleli szefowie Peugeota zlecając zaprojektowanie drugiej generacji 308-ki. W motoryzacji taki sposób postępowania bywa ryzykowny, ale potrafi też przynosić korzyści. Czy okaże się łaskawy dla Francuzów?" - Adam Kolodziejczyk

Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 26-03-2014 o 19:24

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Jestem mocno uprzedzony do Peugeota, ograniczę się jedynie do dwóch uwag:
    - prawie 110.000 zł. za malutki kompakt ze 115 konnym dieslem
    - prawie 100% "pomyłka" w spalaniu w mieście (4,4 do 8,5 l.)

Domyślnie

No pomyłki tu raczej nie ma w spalaniu - no chyba, że Peugeot się myli, podając zużycie w mieście na poziomie 4,4 l/100 km. Adam raczej się nie pomylił - wartość 8,5 jest zarówno w tabeli jak i w tekście. A prawda... jak zwykle leży pośrodku. Bo 4,4 to 308 pali na trasie, a nie w mieście - w terenie zabudowanym raczej wyniki przy sprzyjających warunkach będą oscylować w granicach 6-6,5 litra. Miałem 208 z tym silnikiem i wiem, że jest bardzo ekonomiczny, ale w spalanie poniżej 6 czy 5 l/100 km w mieście nie uwierzę.

Auto
    firmowe

Domyślnie

... oj chyba jednak pomyłka. Mnie jeszcze gdy jeździłem jeszcze C4 w tym samym silniku spalał w grudniu maksymalnie 7,2 - 7,3 w Wawie. I naprawdę musiałem mocno przyciskać.

Dlatego niemożliwe jest wg mnie powyżej 8l/100km.

Poza tym auto... prawie jak golf na zewnątrz... tzn. ładny na zewnątrz a w środku...jak dla mnie (siedziałem nie jeździłem) nawet jakość go nie ratuje... przekombinowany jednak. Ja ze swoim 186 nie mogłem zająć odpowiedniej pozycji... a to zegary zasłonięte, a to nie mogę wysiąść zahaczając kolanami o kolumnę kierownicy itp. itd.

może ktoś wie jak się sprzedaje w pierwszych miesiącach br.?!? Może w porównaniu do konkurencji (Golf, Auris, Megane) ?

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Przy takiej cenie to pewnie pare sztuk.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Chodziło mi o kuriozalną wartość spalania podawaną przez tego producenta, która nijak ma się do rzeczywistości.
    Nie jest to - rzecz jasna - wypadek odosobniony, ale przyzwoitość ma swoje granice.

Do tego abstrakcyjna cena za model testowy.
    Dodać sobie można też niską wartość rezydualną.

Sprawdziłem w tym roku poszło 479 sztuk. Dane za styczeń i luty.

Awatar Razer

Domyślnie

308 niestety złagodniał, na zewnątrz niczym nie pociąga natomiast wnętrze to jego najlepsza strona. Powiem szczerze że tęsknie za poprzednikiem, szczególnie za modelem z przed liftingu. Paszcza z charakterystycznym dziobem miała coś w sobie..

Auto
    P. GT

Domyślnie

Pewnie, jak byście porównali cenę Golfa w tym samym wypasie kosztowałby więcej, no ale to jest "das Auto" i nikt się do niego nie przyczepi....
    Co do podawanych przez producentów samochodów spalań, to w takim układzie wszyscy równo kłamią. Te wartości są zawsze wykonywane w warunkach laboratoryjnych i czasami są zbliżone do rzeczywistego. Jednak te silnik jest oszczędny to trzeba mu oddać.
    Jak dla mnie super autko, a na zdjęciach prezentuje się bardzo korzystnie

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    Chodziło mi o kuriozalną wartość spalania podawaną przez tego producenta, która nijak ma się do rzeczywistości.
    Norma, wg której mierzonej są wszystkie auta, widocznie w warunkach laboratoryjnych tyle wychodzi - co w tym dziwnego? Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie lubią być oszukiwani, ale sa głupi/naiwni (niepotrzebne skreślić) - oczywiście uogólniam, bez osobistych wycieczek.
    Auto bardzo mi się podoba (poza sterowaniem klimą przez ekran dotykowy), ale gdy spytałem o automat z silnikiem benzynowym, to się zmartwiłem. Będzie pod koniec roku dostepny z 3-cylindrowym silnikiem 1.2 VTI Turbo o mocy 130KM. Ten silnik zastąpi 1.6 THP docelowo (normy Euro 6). Dlatego niestety podziękowałem. A szkoda, bo poza tym bardzo dobrze się w nim czułem.
    Cena testówki oczywiście absurdalna, jak każda prasówka w testach - dobra wersja kosztuje 80-85 tys zł.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dave101 Zobacz posta
    ... oj chyba jednak pomyłka.
    O to już trzeba byłoby zapytać autora - w teście podaje, że jednak w warunkach srogiej zimy (a była jakaś zima?).

Cytat Zamieszczone przez dave101 Zobacz posta
    może ktoś wie jak się sprzedaje w pierwszych miesiącach br.?!? Może w porównaniu do konkurencji (Golf, Auris, Megane) ?
    W ramach uzupełnienia tego, co już napisał Rok z Bagien:

Skoda Octavia: 2787 szt.
    Toyota Auris: 2175 szt.
    Ford Focus: 1661 szt.
    Opel Astra: 1210 szt.
    Hyundai i30: 912 szt.
    Volkswagen Golf: 911 szt.
    KIA cee'd: 863 szt.
    Renault Megane: 773 szt.
    Peugeot 308: 479 szt.

(C) carmarket.pl (okres styczeń-luty 2014)

Słabiutko. Golf także zaskakująco słabo...

Uprawnienia umieszczania postów