Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: Peugeot 308 1.6 e-HDi Allure

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    czasie jazdy zabójczo niebezpieczny
    Z ekranu wysuwa się lufa i wali prosto w czoło... Krew, płacz i zgrzytanie zębami.

Kolego w dzisiejszych czasach ludzie potrafią na ślepo pisać esemesy na smartfonach. Każde sterowanie autem wymaga przyzwyczajenia. Tak jest też w tym przypadku. Poza tym to jest klima automatyczna którą ustawia się raz na jakiś czas.
    Oderwanie wzroku trwa tyle co w przypadku jazdy z nawigacją. Da się to zrobić bezpiecznie bez ofiar
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Większość ludzi nie ma problemu z obsługą smartfona bez patrzenia na ekran, np. podczas pisania wiadomości.
    Nie znam chyba nikogo kto by potrafił na ślepo smsa napisać podczas jazdy, o ile siedząc i trzymając telefon oburącz jakoś idzie to jedną ręką w bujającym samochodzie nie ma szans, kiedyś jak miałem k750i to grzmociłem smsy bez problemu podczas jazdy nie patrząc w ogóle na telefon a teraz na dotykowcu po prostu klikam i oddzwaniam bo to nie ma sensu: p

Na nauczenie się pozycji kwadracików też bym nie liczył, śmigając astrą dwa lata dalej zdarza mi się kliknąć zły guzik na radiu a mam ich raptem ze 20 i wszystkie fizycznie obecne, dopiero jak złapię jakiś punkt odniesienia(krawędź, pokrętło) to od tego mogę wysterować ręką.

Auto
    D-4D

Domyślnie

O to to to, jak napisał kolega wyżej. Smartfon może wydawać się intuicyjny, ale i tak wymaga poświęcenia sporej uwagi i obu rąk. Takie coś w jadącym samochodzie jest po prostu niebezpieczne. Przecież z jakiejś przyczyny zakazano korzystania z komórek w autach, w stanach dużo wypadków powoduje pisanie smsów, a teraz producenci dokładnie ten sam rodzaj dekoncentracji serwują jako wyposażenie auta.

Awatar matce
    Auto
    Mitsubishi Lancer VIII

Domyślnie

Wg mnie samochód na prawdę warty uwagi, okej może przypomina Golfa ale pewnie takie posunięcie było głównym pomysłem inżynierów PSA, aby podebrać klientów VAG-a. Wnętrze- miazga, bardzo bym chciał, żeby kolejny mój samochód tak wyglądał, minimalizm+styl+orginalizm wg mnie nic tu nie jest przekombinowane, wszystko ze sobą współgra, nic nie jest zrobione na siłę. Mała kierownica z zegarami nad nimi, Super sprawa, obcowałem, jeździłem, 1.84 m i zero problemów.
    Wiadomo testówka jest zawsze droga bo ma full-wypas wyposażenie, ale nawet podstawowa wersja nie wygląda źle. Jak dobrze pójdzie kolejny samochód to będzie coś z PSA, Peugeot zrobił na prawdę krok do przodu i chwała mu za to. Życze aby jego sprzedaż wzrosła w Europie i choć troche namieszała na rynku gdzie rządzi VAG

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

ostatnio miałem okazję potestować kilka Peugeotów
    308 - fajne, dobre auto, które można wytargować w dobrej cenie (znajomy kupił 1,6 THP 125 km Allure+szklany dach za 72 tys.)
    2008 - największe pozytywne zaskoczenie (szczególnie w wersji Allure)
    3008FL - mogli nieco mocniej pokombinować z wnętrzem - po przesiadce z powyższych denerwuje wielka kierownica

z tej 3ki najbardziej pasuje mi 2008 - dla mnie ma najwygodniejszą pozycję za kierownicą, najsensowniejszą obsługę kokpitu (klimatyzacja obsługiwana tradycyjnie!!), nieźle się prowadzi. 3008 jest cichsza i bardziej komfortowa, ale nie pasuje mi pozycja za kierownicą (typowe krzesło), niewygodnie umiejscowiony lewarek. 308 - spodziewałem się większego szału, a tak sprawił na mnie wrażenie po prostu bardzo poprawnego, porządnego kompakta - zalety to bardzo wygodne fotele, dobra pozycja za kierownicą, fajny układ kierowniczy.

Jedna ogólna uwaga - Peugeot nie odniesie w Polsce sukcesu dopóki nie poprawi obsługi w salonie - byłem w 2 - fajnie przeprowadzone jazdy próbne, miła rozmowa itd....ale z żadnego z tych salonów nie dostałem ofert , o które prosiłem!!!! Chyba wychodzą z założenia, że masz kupić od ręki....

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

2008 rzeczywiście wydaje się sensowniejszy niż 308 bo można tam wozić ludzi z tyłu a cenowo są zbliżone no i wyżej się siedzi, ja nie lubię niskiej pozycji bo mniej widzę a w nocy inni kierowcy mnie oślepiają.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

2008 z tyłu tez nie jest duży.
    W 308 z tyłu przestrzeń nad głową zabiera dach szklany, co uważam za oczywista porażkę, ale nie tylko tego samochodu. Na nogi jest tyle ile było poprzednio.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Tyle, że poprzednio mogłeś zmieścić stopy pod fotelem kierowcy, w nowym się nie da.

Auto
    Na razie bez auta :-)

Domyślnie

Jedna rzecz mnie zastanawia. W danych technicznych auta napisane jest, że masa wynosi 1320 kg, natomiast producent tak chwalił się, że samochód waży lekko ponad 1000 kg. Więc jak to jest? Informacja z wagą pewna i sprawdzona? Na autocentrum napisane jest że waga tej wersji silnikowej to 1160 kg.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Oby się to nie powtórzyło
    http://www.youtube.com/watch?v=svEd8y_w8cg

Uprawnienia umieszczania postów