Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Wątek: Peugeot 308 1.6 e-HDi Allure

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szeryf_88 Zobacz posta
    Jedna rzecz mnie zastanawia. W danych technicznych auta napisane jest, że masa wynosi 1320 kg, natomiast producent tak chwalił się, że samochód waży lekko ponad 1000 kg. Więc jak to jest? Informacja z wagą pewna i sprawdzona? Na autocentrum napisane jest że waga tej wersji silnikowej to 1160 kg.
    Też mi się coś nie zgadza, poprzednik z 1.6 HDI ma w dowodzie 1330 kg a ponoć sporo go odchudzili.

Domyślnie

Dane zapewne spisywane z dowodu rejestracyjnego, ale samar też podaje 1320 kg:
    http://www.samar.pl/__/8/8.c/475263/...chback-5d.html

1200 kg waży bazowy 1.2 VTi.

Awatar matce
    Auto
    Mitsubishi Lancer VIII

Domyślnie

AdamS a co powiesz o komforcie miedzy 2008 a Yeti i ogólne wrażenia, bo to mniej więcej zbliżone samochody?

Awatar elcamino
    Auto
    A3/GolfVI/Cmax

Domyślnie

Nowa 308 jest poprawna, ale niestety nic ponadto. Świeżo po przejażdżce wywarła na mnie pozytywne wrażenie, problem w tym że dzień poźniej miałem możliwość "poobcowania" z nowym Picasso. IMO Citroen lepszy pod każdym względem, a cenowo nie ma jakiejś dramatycznej różnicy. Wielkiego sukcesu temu autu raczej nie wróże....

Awatar A.J.
    Auto
    E36 320i Coupe - just daily wheels; W126 260 SE - just do it!, PF 126p - Po prostu Pierdziel

Domyślnie

Wartość masy własnej pochodzi z oficjalnych danych podawanych przez importera.
    Jeśli ktoś ma wątpliwości, to zapraszam tutaj http://www.pl.kppv2.net/media/deliac...741-4b112e.pdf
    CARSmag.pl - Jeden magazyn - wiele samochodów

Pozdrawiam
    Adam Kołodziejczyk

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez matce Zobacz posta
    AdamS a co powiesz o komforcie miedzy 2008 a Yeti i ogólne wrażenia, bo to mniej więcej zbliżone samochody?
    trudno porównać - choćby dlatego, że 2008 jechałem jednak zbyt krótko.

Ale parę szczegółów udało mi się wychwycić. Pod względem ilości miejsca z przodu to w Yeti czuć jednak, że jest szersza. W 2008 bardzo podoba mi się koncepcja kierownicy i podwyższonych wskaźników.
    Biorąc pod uwagę to, że z Peugeotów najłatwiej i najszybciej się dostosowałem (pozycja za kierownicą) to chyba jest dość podobnie jak w Yeti

Ale bezpośrednią konkurencją dla Yeti bardziej będzie 3008 - pod kątem wielkości, bagażnika itd. 3008 wydał mi się cichszy i bardziej komfortowy niż Yeti.

Co do samej koncepcji samochodu to Yeti trafia do mnie w 100% - natomiast niestety za dużo niemiłych niespodzianek mam w Yeti, żeby być w pełni zadowolonym z tego samochodu. Stąd nieco tęsknym okiem patrzę na Pugi do których mam spory sentyment.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez elcamino Zobacz posta
    Nowa 308 jest poprawna, ale niestety nic ponadto. Świeżo po przejażdżce wywarła na mnie pozytywne wrażenie, problem w tym że dzień poźniej miałem możliwość "poobcowania" z nowym Picasso. IMO Citroen lepszy pod każdym względem, a cenowo nie ma jakiejś dramatycznej różnicy. Wielkiego sukcesu temu autu raczej nie wróże....
    miałem podobne odczucie, ale zupełnie podobnie poczułem się po przejażdżce Golfem trudno w tej klasie wymagać nie wiadomo czego

Auto
    P. GT

Domyślnie

Ciekawi mnie jedna rzecz. W artykule jest napisane pod jednym ze zdjęć "boczki drzwi - przyzwoite tworzywa i poprawny montaż". Ciekawe jak tym samym okiem nazwano by tworzywa i jakoś w Golfie. Wszyscy się zachwycają jakością i poziomem spasowania Peugeota a z tego text wynika jakby on był tylko taki na "zero" nic an plus i na minus, a bardzo dużo testów jakie czytałem testy mówią, że Golf pod tym względem wypada dużo gorzej niż P 308.

Auto
    Megane IV Grandtour 1,3 115 KM

Domyślnie

Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny 308. Bo o ile na zdjęciach wychodzi przyzwoicie, to na żywo już nie ma tego "wow". Jest po prostu poprawny, a nawet nudny. To samo mam z Peugeotem 508.
    Jestem ciekawy czy znajdzie się dużo klientów w Polsce, bo jak już ktoś wspomniał jak ktoś szuka auta pokroju golfa to i tak kupi golfa, ewentualnie octavię. Jak ktoś ma uprzedzenia do francuzów to raczej skieruje się do konkurencji.
    Poza tym ludzie lubią odważnie zaprojektowane auta. Przecież bardzo dużo na naszych drogach jeździ Civiców UFO, czy Citroenów C4 poprzedniej generacji.
    Ale życzę Peugeotowi jak najlepiej, bo po brzydkich modelach z "wielką gębą" w końcu znalazł jakiś spójny język stylistyczny. Przecież nawet poprzedni 308 zajął drugie miejsce w rankingu Top Gear na najbrzydsze auto
    Były: Seicento 0.9, Golf IV 2.0, Astra H 1.6, Insignia 1.8
    Jest: Clio IV 1.2 i Megane IV 1.33

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

W końcu Peugeot stworzył ładny compact. Jak widać wzorowanie się na liderze segmentu było krokiem w dobrą stronę. Szkoda tylko że we wnętrzu zastosowano typowe dla francuskiej szkoły udziwnienia. No i jeszcze ta cena, nie wróże mu sukcesu skoro za podobną kwotę moźna mieć króla compactów lub sporo większą OIII.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez seimi Zobacz posta
    Jestem ciekawy czy znajdzie się dużo klientów w Polsce, bo jak już ktoś wspomniał jak ktoś szuka auta pokroju golfa to i tak kupi golfa, ewentualnie octavię. Jak ktoś ma uprzedzenia do francuzów to raczej skieruje się do konkurencji.
    Co do pierwszego pewnie masz rację. Raczej nie sadzę, żeby ktoś celujący w VW przekonał się do marki francuskiej. W końcu co niemieckie to niemieckie
    Ale co do Octavii zamiast golfa to się nie zgodzę. Octavię kupuje się w Polsce zamiast Passata...

308 jest natomiast bezpośrednią odpowiedzią koncernu PSA na golfa. Mysle, że chodzi o walke na polu marketingowo prasowym. Wszelkie testy porównawcze wygrywa się właśnie takimi "uśrednionymi" samochodami.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Uprawnienia umieszczania postów