Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 107

Wątek: Skoda Octavia Combi RS 2.0 TSI

Awatar matce
    Auto
    Mitsubishi Lancer VIII

Domyślnie

Mówimy my tu ze samochod kosztuje katalogowo ponad 100 tys ok, tylko pamiętajmy o rabatach, na które na pewno można liczyć i samochód bedzie kosztował mniej, a wiadomo polacy lubią coś kupić coś dobrego i zarazem taniego. A nie oszukujmy się Ford nie da teraz takiego rabatu, o Renault kazdy zapomnie a od VW odejdą bo jest za drogi. Samochód sam w sobie, jest poprawny, sam bym chciał zobaczyć jak się spisuje w tym silniku. Jezeli 1.4 140 konny zrobił na mnie ogromne wrażenie to pewnie ten jeszczę większy. No i marketing Skody w Polsce nie oszukujmy się jest najlepszy

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Ale, że co? Że już nie można zamówić sobie Octy3 RS? Czy ja coś pominąłem?
    Na razie są bardzo duże opóźnienia w kwestii dostaw - nawet rzędu 9-12 miesięcy. Pojawiły się informacje, że podobno w salonach już nie przyjmują zamówień na to auto. Zresztą polecam wątek na ocp:
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

Auto
    Lexus

Domyślnie

To jesli auto'idzie'to na rabat nie ma co raczej liczyc...
    Kupic 1.8Tsi 4x4 +chip na 210km i mamy niemal te same osiagi a trakcje lepsza.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Dzięki Dj

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez miki2 Zobacz posta
    Generalnie denerwuje mnie to ciągłe poszukiwanie sportowych wrażeń w samochodach do codziennego użytku - dla mnie doskonałym produktem byłaby Skoda Octavia Elegance z silnikiem 2,0 TSI. .
    Ale co Cię w tym denerwuje? Jak tworzono Audi RS2 też zapewne było wielu malkontentów marudzących, że po co, że na co itd. Problem z Octavią jest taki, że w niej nie czuć sportowego ducha. A że auto z mega bagażnikiem może takiego mieć dobitnie pokazuje stare Audi RS4 2.7 Bi-Turbo czy nowe RS4. Poza tym, nie bardzo rozumiem dlaczego auto z dużym bagaznikiem nie może być sportowe, ale sedan z prawie takim samym bagażnikiem już tak. Do M5 nikt się nie przyp... że wrzucili 507-konną V10 do auta z 500 l bagażnikiem. Albo że nowa E-klasa w kombi robi setkę w 3,6 s.

A w segmencie Octavii jest chociażby Focus ST kombi, który choć przeciętnie się prowadzi, to w mojej ocenie daje namiastkę sportu (choc to wyrywanie kierownicy wkurza trochę). Jadąc nim, czuje się, że to coś innego niż wóz przedstawiciela handlowego.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Denerwuje - moze zle slowo, ale dlaczego w tej klasie wszyscy pakuja najmocniejsze wersje silnikow do pseudosportowych wersji.
    Przeciez OIII w wersji Elegance z silnikiem 2,0 TFSI bylaby tak samo szybka jak pseudosportowy RS? Wystarczy odpowiednio zestroic zawieszenie. Przeciez moge chciec jezdzic szybka Skoda nie siedzac na "kubelkach" tylko na normalnych fotelach, nie majac tandetnego (moim zdaniem) spojlerka i metalowych nakladek na pedaly. Ale nie - to musi byc, tylko ja nie wiem po co. Chce ktos RS, alez prosze bardzo. Ale twierdze, ze nie nalezy zmuszac innych do zakupu slabszej wersji, tylko dlatego, ze chca miec normalnie wygladajacy samochod. Moze nawet z plastiko-drewnem w srodku - ktos powie kicz, a mi sie akurat to podoba. RS sie sprzedaje. To fakt. Ale mysle, ze sprzedalaby sie tez normalna wersja z silnikiem 2,0TFSI.

A porownywanie Skody RS do RS4 jest mocno nie na miejscu. Nie ta moc, nie ta klasa. To tak jakby oczekiwac od Polskiego klubu, ze wygra LM.

- - - Aktualizacja - - - -

Denerwuje - moze zle slowo, ale dlaczego w tej klasie wszyscy pakuja najmocniejsze wersje silnikow do pseudosportowych wersji.
    Przeciez OIII w wersji Elegance z silnikiem 2,0 TFSI bylaby tak samo szybka jak pseudosportowy RS? Wystarczy odpowiednio zestroic zawieszenie. Przeciez moge chciec jezdzic szybka Skoda nie siedzac na "kubelkach" tylko na normalnych fotelach, nie majac tandetnego (moim zdaniem) spojlerka i metalowych nakladek na pedaly. Ale nie - to musi byc, tylko ja nie wiem po co. Chce ktos RS, alez prosze bardzo. Ale twierdze, ze nie nalezy zmuszac innych do zakupu slabszej wersji, tylko dlatego, ze chca miec normalnie wygladajacy samochod. Moze nawet z plastiko-drewnem w srodku - ktos powie kicz, a mi sie akurat to podoba. RS sie sprzedaje. To fakt. Ale mysle, ze sprzedalaby sie tez normalna wersja z silnikiem 2,0TFSI.

A porownywanie Skody RS do RS4 jest mocno nie na miejscu. Nie ta moc, nie ta klasa. To tak jakby oczekiwac od Polskiego klubu, ze wygra LM.

Domyślnie

ale ja nie porównuje Octavii RS do Audi RS4 a tylko Audi A4 do RS4. Chodzi o to, że w ramach tego samego modelu dwie wersje np. A4 2.0 TFSI i RS4 są zuepłnie inne w odbiorze. A po zajęciu miejsca w Octavii 1.8 TSI i RS nie czuć znaczącej różnicy.

Z tego co zrozumiałem to Ty optujesz za mocną wersją silnikową Octavii, ale z mniej sportowym zawieszeniem, pozbawioną spoilerów i komfortowo wyposażoną. Więc faktycznie, RS nieco odbiega od tego wyobrażenia, ale różnica jest mniejsza niż można się spodziewać. To nie jest auto twarde i niewygodne.

Szkoda, że Octavia III nie występuje w odmianie L&K.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez honada Zobacz posta
    To nie jest auto twarde i niewygodne.
    Tym bardziej kubelki, spojler itp mogliby sobie odpuscic.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Optuję za możliwością wyboru - dla mnie optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość konfiguracji silnika 2,0 TFSI również w wersjach innych niż RS.
    Wg mnie można by potraktować opcję RS jako pakiet stylizacyjny.

Zawias musi zostać odpowiednio dobrany - to oczywiste, ale przy takiej mocy plomby z zębów lecieć nie muszą, żeby fajnie to jeździło.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez honada Zobacz posta
    Szkoda, że Octavia III nie występuje w odmianie L&K.
    Będzie występować, zapowiedzieli z miesiąc temu

Uprawnienia umieszczania postów