Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 11 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: Skoda Octavia Combi RS 2.0 TSI

Domyślnie Skoda Octavia Combi RS 2.0 TSI

Skoda Octavia Combi RS 2.0 TSI - Błękitny kruk

"Najnowsza Octavia RS to chyba najlepsza Skoda, jaka kiedykolwiek powstała. Naprawdę nieźle wygląda, jest piekielnie szybka i do tego bardzo droga - czyli w ogóle nie przypomina tej Skody, którą znamy z polskich ulic. Kiedy trzeba, może być też cichociemna. Niestety, ma też bardzo poważny problem..." - Grzegorz Skarbek

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Jezeli jest XDS to w jaki sposob objawia sie problem z trakcja ?

Po prostu kontrolka ciagle miga (normalne) czy jednak dodatkowo takze zrywa przy gazowaniu na zakrecie ?

Domyślnie

XDS działa w zakrętach, a tu problem pojawia się na prostej. Przy pełnym gazie przednie koła szaleją, kontrola trakcji nie nadąża i jest pełny hardcore nawet na trzecim biegu. W zakrętach jakby lepiej, ale przy temp. bliskiej zera (a i poniżej zera wieczorami też było) miałem lekkiego stracha wykorzystywać to auto.

Druga sprawa, że dostałem ten samochód do testu na łysych letnich oponach, podczas pierwszego ataku zimy (miałem nim jechać do Zakopanego, gdzie było 15 cm śniegu), do tego jeszcze uszkodzone z prawej strony, bo kogoś właśnie przez szaleństwa ściągnęło na bariery.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Niepoważni są żeby dawać uszkodzone auto do testów i to na łysych letnich oponach w zimie. Ale prezentuje się fajnie.

Domyślnie

Uszkodzenie miało miejsce podobno dzień wcześniej - samochód miał zjechany cały prawy bok, więc stwierdziłem, że lepiej wykorzystać zdjęcia prasowe Skody (i dołożyć parę swoich, głównie z wnętrza) niż męczyć się i fotografować auto tylko z lewej strony. Opony to zupełnie inna sprawa...

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Hm to juz troche ten egz zdazyl w ramach testow przejechac a niby RS dopiero co sie pojawil.

Domyślnie

Wydaje mi się, że zdanie "Lubię to! 2-litrowa turbobenzyna o mocy 220 KM czyni z Octavii...RS najszybszą seryjnie produkowaną Skodę" nie jest zgodne z prawdą.
    Przecież w ofercie jest Superb 3.6 V6, który przyspiesza do 100km/h w 6.4s, a jego prędkość maksymalna wynosi 250km/h(niewiele ale też lepszy wynik)

Domyślnie

Masz rację, mylić się rzeczą ludzką - chodziło oczywiście o najszybszą Octavię. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Czy orientuje się ktoś czy są plany na 2.0 TDI 4x4 DSG ?, jak w poprzedniej generacji ?

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Uszkodzenie miało miejsce podobno dzień wcześniej - samochód miał zjechany cały prawy bok, więc stwierdziłem, że lepiej wykorzystać zdjęcia prasowe Skody (i dołożyć parę swoich, głównie z wnętrza) niż męczyć się i fotografować auto tylko z lewej strony. Opony to zupełnie inna sprawa...
    Dzięki za wyjaśnienie, bo już zaczynałem się zastanawiać, czy nie wybrać do okulisty - za nic nie mogłem dopatrzeć się rys czy wgnieceń

Gdybym ja miał brać Octavię RS, to właśnie leciałbym w stronę "cichociemnego" pojazdu, dlatego zamówiłbym w czerni. Inna sprawa, że bym nie brał, ale - pomijając stan finansów - tylko ze względu na te braki trakcyjne. Bo ogólnie przekonuje mnie ta Octavia. OK, wygląda średnio, ale też nie kłuje w oczy. Wszystkie walory praktyczne w stosunku do zwykłej wersji zostają, z wartością dodaną, jaką jest dynamika. Chociaż faktycznie... 1.8 TSI też jest żwawe i to w stopniu więcej niż wystarczającym. Do tego 4x4 - autor słusznie zauważa, że ta konfiguracja zdaje się mieć więcej sensu. I dlatego błękitnym (ani żadnym innym) krukiem pewnie nie będzie. Szkoda tylko, że jak dotąd dostępna jest tylko w kombiaku i tylko z siedmiobiegowym DSG.

Swoją drogą, nie ma co narzekać na atrapy końcówek wydechu - chociażby w Audi RS6 też tak jest

Uprawnienia umieszczania postów