Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 83

Wątek: Kamerka Samochodowa

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

A ile chcesz na to wydać kasy gościu? Rejestrator, który będzie dobrze nagrywał tablice w nocy to grubszy pieniądz.

Generalnie wszyscy używają G1WH. Chińczyk za ok 240 zł, z kartą 32 GB wychodzi 300. Dobra relacja ceny do tego co się otrzymuje.

https://www.youtube.com/watch?v=L01PWUqqat0

Ja sam mam G1WH na przód i Mio 358 na tył. Jakość porównywalna.
    Ostatnio edytowane przez micrus ; 11-08-2015 o 06:23

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Tylko mi powiedz na ile h nagrania starcza Ci karta 32 GB w kamerce G1 WH?

I czy w ogóle istnieją kamery pokazujące prędkość? Jeśli nie, to kupię taką niskobudżetową jak wspomniana G1 WH.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Nie wiem na ile w g1wh bo mam ją od wczoraj W mio 32 gb wystarczy na jakieś 12-15 godzin.

Poczekaj z tydzień to powiem Ci na ile wystarczy w g1wh.

Kamery pokazujące prędkość istnieją, ale wartość dowodową ma to żadną.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jakby było 12-15 h to całkiem spoko. Jutro spędzę za kółkiem non stop ok. 16 h. na takie wycieczki właśnie najbardziej przydaje się kamerka.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Jak chcesz nagrywać prędkość radiowozów kamerką i wysyłać jako dowód to uprzedzam, że taka kamerka nie ma homologacji jako urządzenie rejestrujące prędkość i na starcie będzie odrzucone.
    Ludzie chwalą Sobie obecnie produkty MIO oraz DODy - wszystko zależy od finansów i tego czy chcesz kupić w PL czy ściągać z chin lub US - oraz czego oczekujesz po jakości nagrań.
    W kamerach często możesz ustawiać jak ma być kręcone nagranie np. w pętli do x godzin lub w pętli to zapełnienia karty, albo bez pętli.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    Jak chcesz nagrywać prędkość radiowozów kamerką i wysyłać jako dowód
    Naprawdę komuś może się aż tak nudzić w życiu ?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Dzisiaj kupiłem kamerke MiVue 528 za 415zł. Powodem mojej decyzji o zakupie było to, że prawie codziennie dojeźdzając oraz wracając z pracy robie jakoś ponad 60 km i jestem świadkiem róźnych groźnych sytuacji (wyprzedzanie na trzeciego lub na czołówke, zajeźdzanie drogi, przejazd na czerwonym świetle, brak czytelności jazdy nie używając np. kierunkowskazów). Nieraz sobie plułem, że kurcze nie nagrałem tego i chociaż taka mało znacząca kara mogłaby spotkać takiego kierowce. Chodzi mi o wrzucenie filmiku na YT, gdzie widoczny byłby model samochodu i numer rejestracyjny oraz jego przewinienie.
    Narazie sprawdziłem jak nagrywa wracając z Gdyni do Lęborka i to głównie w porze wieczornej. Jak jeszcze jest w miarę jasno to obraz całkiem niezły, gorzej jak się całkowicie ściemni, ale generalnie jestem zadowolony. Samo przyklejenie wideorejestratora do szyby oraz grzebanie w ustawieniach to bułka z masłem. Jutro sprawdzę jak działa czujnik w czasie gdy samochód jest zaparkowany. Podobno nawet niewielki ruch uruchamia nagrywanie, a przydatna dla mnie funkcja bo stawiam Astre na parkingu gdzie do obcierek często dochodzi.

Mogę się z wami dzielić jakimiś ciekawszymi filmikami oraz spostrzeżeniami odnośnie kamery. YouTube trochę pogorszył jakość filmu bo aż takiej tragedii nie ma.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Chodzi mi o wrzucenie filmiku na YT, gdzie widoczny byłby model samochodu i numer rejestracyjny oraz jego przewinienie.
    Taaa i zostań szeryfem i donoś na ludzi na milicję.
    Mnie już nieraz takie cwaniaczki straszyły na CB, że nagrali moją jazdę i wrzucą na YT. Zawsze odpowiadam tak samo, chociaż tutaj nie będę tego przytaczał. Kamerka wynalazek spoko, ale jak się nagrywa łamanie przepisów przez milicjantów, albo kolizję, wypadek, a nie do strzelania z ucha na zwykłych obywateli.

A co do Twoich filmików to wyłączyłem po chwili dźwięk - klekota nie da się słuchać! Także ocenię jedynie wizję - jak za tę cenę to naprawdę kiepsko. Rejestratory o połowę tańsze nagrywają w podobnej jakości. W tym budżecie to powinna być przynajmniej funkcja prędkościomierza z GPS.
    Były:
    (1.)
    Są:

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

AGENT nie chodzi o bawienie się w szeryfa, ale troska o bezpieczeństwo i poprawe jakości jazdy na naszej drodze. Pokazywanie głupich zachowań ma za zadanie m.in. straszenie ludzi, że jeśli pozwolą sobie na zbyt ostre łamanie przepisów i zagrażanie innym będzie to widzieć każdy kto zajrzy np. na mój kanał w YT. Kamerki są coraz popularniejsze, coraz więcej filmików pojawia się w necie. Niektórzy przed wykonaniem jakiegoś niebezpiecznego manewru powstrzymają się bo będą się bali, że ktoś może ich nagrać. Zawsze to coś. Filmik pojawi się w necie, policja je znajdzie i może stracić nawet prawko. Sam nie zamierzam nic wysyłać, chyba, że będzie naprawdę ostre przegięcie. Ostatnio jeden gość wyprzedzał pod górke, kierując się prosto na czołówke ze mną i w ostatniej chwili się schował.
    Skoro miałeś takie sygnały jak na CB tzn. tym żółtym potworem jeździsz jak debil i masz w tyle swoje życie, innych? No to się nie dziwie, że się sprzeciwiasz. Kup rozum. No bo po zwracaliby ci uwagę?

W sprzęcie o połowie tańszym wieczorem i w nocy praktycznie nic nie widać. Numerów rejestracyjnych praktycznie nie zobaczysz, a nawet znaki w niektórych ciężko jest odczytać. Nie jest to nawet zbliżona jakość, a zanim się zdecydowałem na ten Mio to dogłębnie sprawdziłem wszystkie propozycje. Zależało mi też na cenie. Najpierw się zorientuj, a potem wciskaj swoje głupoty. No i całe szczęście, że nie ma podanej prędkości. Brakuje jedynie wbudowanego GPS, ale uważam, że to niewielka wada.

Domyślnie

Nie wiem, nie znam Cię i nie wiem co dla Ciebie jest głupotą na drodze, ale "nóż się w kieszeni otwiera" jak widzę czasem wstawione przez szeryfów filmy 'wariatów', gdzie ktoś wyprzedził szeryfa marudera na z dupy postawionej linii ciągłej, lub 'szedł na czołówę', bo miał 200metrów dalej samochód z naprzeciwka. Nie mówię o przypadkach totalnego debilizmu i popieram zgłoszenie takich bezpośrednio na policję, ale dużo z tych wstawianych na YT filmów jest zwykłym leczeniem kompleksów życiowych i po prostu nie chciałbym mieć do czynienia w życiu z takimi osobami. Generalnie uważam, że niech sobie ludzie mają kamerkę żeby mieć dowód przy stłuczce, napadzie i innych podobnych sytuacjach, a do wstawiania pierwszego lepszego przewinienia na YT podchodziłbym z duuużą ostrożnością. Jeżdżę też trochę i widuje się trochę wykroczeń, ale takich co są realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa innych i nadające się do zgłoszenia, na pewno nie codziennie.

Nie wiem jak Agent jeździ, ale na CB się różni kierowcy trafiają, mają różne patrzenie na te same sytuacje, podobne manewry w jednym samochodzie są bezpieczne, w drugim nie. Nie osądzałbym Szakal nikogo że jeździ jak debil, bo ktoś raz czy dwa poplumkał się na CB. Nie mówię też, że tak nie jeździ..

AGENT, nagrywanie policji na drobnych przestępstwach i donoszenie na to, także jest wg mnie zwykłym, podłym idiotyzmem. Od policji wymagamy żeby byli ludźmi i nie łapali, gdy przejdziemy 50m od przejścia dla pieszych na pustej drodze czy innym głupim przepisie i nie widzę powodu, żeby na policjanta bardziej donosić niż na innego szarego kierowcę. No chyba że naprawdę miałbym upatrzonego jakiegoś prawdziwego "służbistę"

Uprawnienia umieszczania postów